İlimizin tanıtım atağı devam ediyor

Doğu Anadolu bölgesinin tarih ve doğal güzellik bakımından en güzel şehirlerinin başında gelen İlimizin tanıtımı, yurt dışında katılım sağlanan turizm fuarlarıyla devam ediyor. Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın başlattığı “ComeTo Elazığ” kampanyası ile büyük ilgi gören İlimiz, CiddeTurizm Fuarı’ndan sonra Almanya’nın Başkenti Berlin’de düzenlenen “Uluslararası Berlin Turizm Fuarı”nda da tanıtılıyor.

İlimizin tanıtım atağı devam ediyor Güncel

Haber: Songül DURSUN

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın öncülüğünde bir tanıtım atağına geçen İlimiz, Cidde’den sonra 7 martta başlayan ve dünya turizminin en büyüğü ITB Berlin Turizm Fuarı’nda da “ComeTo Elazığ” sloganıyla tanıtılıyor. Elazığ’ı her platformda tanıtmaya, değerlerini ve yatırım fırsatlarını anlatmaya devam eden Vali Kaldırım, yatırımları çeken bir cazibe merkezi, yeni istihdam olanaklarıyla büyüyen, refahını artıran ve kaliteli insanlarına layık marka bir şehir olmasının tek arzusu olduğunu ise her platformda ifade ediyor.

TÜRKİYE’YE İLGİ FAZLA

Dünyanın en büyük turizm fuarı olan “Uluslararası Berlin Turizm Fuarı” bu yıl 52'inci kez kapılarını açtı. Berlin’deki fuara tatil için tercih edilen 186 ülkeden 10 bin firma katılıyor. Fuarda Türk firmaları da temsil ediliyor. Organizatörler bu yıl fuarda Asya ve Arap ülkelerinin yoğun olarak temsil edildiğini açıkladı. Fuarın ilk üç günü sektörde faaliyet gösteren firma ve katılımcılarına yönelik… Hafta sonunda ise fuar kapılarını halka açacak. Geçen yıl 170 bine yakın kişinin ziyaret ettiği fuara ilginin bu yıl da yüksek olması bekleniyor. Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Türkiye'ye rezervasyonların önceki yıla oranla iki kat fazla olduğunu kaydetti. Fuar 11 mart tarihine kadar devam edecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet