“Destek verdikleri yok!”

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Milletvekilleri Metin Bulut ve Tahir Öztürk’ün Tetiş Yapı Elazığspor’a destek olup olmadıklarını bazı vatandaşlara sorduk. “Destek verdikleri yok!” gibi ilginç ifadelerde bulunan bazı vatandaşlar, kritik haftalarda temsilcimize herkesin sahip çıkması gerektiğinin altını çizdiler.

“Destek verdikleri yok!” Spor

İbrahim KARAKULAK-Özel

Tetiş yapı Elazığspor, ekonomik sıkıntılarına rağmen Spor Toto 1. Lig’de play-off hedefine devam ederken, bu kritik süreçte hem maddi hem de manevi destek bekliyor. Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Milletvekilleri Ejder Açıkkapı ile Ömer Serdar’ın maddi ve manevi destekleri camiayı sevindirirken, AK Parti il Başkanı Ramazan Gürgöze ile Milletvekilleri Metin Bulut ve Tahir Öztürk’ün bordo-beyazlılara destek olup olmadığını ve destek olunmuyorsa bunun nedenlerini bazı vatandaşlara sorduk. “Herkes kendini düzeltsin. Düzeltmezlerse millet sandıkta kime ders vereceğini iyi bilir. Sabrımızı taşırmasınlar.” diyen bazı vatandaşlar, Gürgöze, Bulut ve Öztürk’ün ortak fikirlerinin Elazığ olması gerektiğini vurguladılar.

“KÖSTEK OLACAKLARINA DESTEK OLMALARI GEREKİYOR”

Vali Kaldırım, Başkan Yanılmaz, Milletvekilleri Serdar ve Açıkkapı’nın Elazığspor’a destek olduğunu dile getiren Zülfü Sarışın; “Vali, belediye başkanı Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı bu süreçte Elazığspor’a önemli destek sağladı. Metin Bulut hariç… Desteği bırakın köstek de oluyor üstelik. Ramazan Gürgöze de destek olmuyor. Manevi destek bile yok. Metin Bulut taraftarı şikâyet bile ediyor. Destek olmaları lazımken köstek oluyorlar. Bu da taraftarın hoşuna gitmiyor. Seçim zamanında atkılarını alıp yine ortaya düşecekler. Bu durum tamamen sahipsizlik. Bunun sebebini taraftarlar olarak bizler de anlamıyoruz. Sedat Karataş başkanımız partiden ihraç edildi. Her şey Elazığspor için dedi. aynı durumu vekillerden göremiyoruz. 17 maç evimizde oynuyoruz ama bu isimleri stadyumda en fazla iki maç görebiliyoruz. Seçim dönemlerinde de garanti geliyorlar atkılarını boyunlarını atıp ve Elazığ Elazığ diye bağırıyorlar. Kendileri de görüyor takım iyi gidiyor. Kötü duruma rağmen en iyi kadro bize ait. Köstek olacaklarına destek olmaları gerekiyor.”ifadelerinde bulundu.

“BELKİ REKLAM AMAÇLI GİTMİŞTİR”

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze’nin sadece bir kez statta maç izlediğini gördüğünü dile getiren Cengiz Özmen ise; “Elazığ’ın her zamanki hali… Destek veriliyorsa yendiğinde de berabere kaldığında da destek verilmeli. Ben bir sefer Ramazan Gürgöze’nin stadyumda maç izlediğini gördüm. Sadece bir maçını gördüm. Neden gittiyse onu da bilmiyorum. Belki reklam amaçlı gitmiştir. Biz deplasmanlara bile gidiyorduk. İstanbul’dayken bile maça gittim. Şu an play-off’a gidiyoruz. Takıma destek olunmalı. Biz bu isimleri mecliste bile görmedik. Ömer Serdar dışında o kürsüde olduğunu görmedim. Her ilin milletvekili bağırıp çağırıyor ama ben bizim vekillerimizi görmedim.”dedi.

 “O SİYASETÇİLER KENDİLERİNİ BİLİYOR”

Uzun yıllar tribün liderliği yapan Burhan Karaaslan; “Elazığspor bütün Elazığlılar için bacasız bir fabrikadır. Takımımız iyi yerlerde olmadığında ekonomik girdi bile azalıyor. Elazığspor Süper Lig’e çıkarsa ekonomik olarak da şehir canlanacak. Zaten Elazığ’a verilen sözlerin hiç biri yerine gelmemiş. Elazığspor olsa ne olur olmasa ne olur deniyor. Öyle bir şey yok. Zaten Elazığ’a yeterince fabrika yapılmamış olanlar da sökülmüş gitmiş. Elazığspor şanslı bir dönemde yaşıyor. İlimize o kadar vali geldi inanın bir Lütfullah Bilgin, bir Göktayoğlu bir de Çetin Oktay Kaldırım’ı gördüm. Helal olsun. Durmadan Elazığspor ve Elazığ için ne yaparızın mücadelesini gösteriyor.  Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı’ya da teşekkür ediyorum ama maalesef diğer siyasetçilerimiz faydalı olmadıklarını biliyor. Yönetime her şeyi bırakmamak gerek. Belediye başkanına da her şeyi bırakmamak gerek. Adamlar zaten milyonlarca lira borç ödemiş. Elazığspor ile kim ilgileniyorsa siyasi görüşü önemli olmadan başımızın tacıdır. O siyasetçiler kendilerini biliyor. Herkes kendini düzeltsin. Düzeltmezlerse millet sandıkta kime ders vereceğini iyi bilir. Sabrımızı taşırmasınlar. 37 yıl ben Elazığspor’da tribün liderliğini yaptım. Bu süreç zarfında her deplasmana gittik ama yazıktır. Sadece kulüp başkanı ya da belediye başkanı mı taşın altına elini koyacak? Muhtarlar Derneği bile geçen gün destekte bulundu. Helal olsun. Bu hafta en zor dönemece giriyoruz. Elazığ’ın gerçek sahipleri takıma destek olmazlarsa bu fırsatı bir daha yakalayamayız ve yazık olur.”dedi.

“BU SÜREÇTE HERKESİN TAKIMA YARDIM ETMESİ LAZIM”

Herkesin takıma yardımda bulunması gerektiğinin altını çizen Taner Arslan; “Kulübün para konusunda sıkıntı yaşadığını biliyoruz. Genelde milletvekili, vali ile ilgili konuşmak bizim haddimize değil. Oyuncular prim alamıyor. Yardım olsa iyi olur. Beklentilerin karşılanmadıklarını düşündükleri için destek olunmuyor olabilir belki. Eski yönetimin başarısızlıkları da var. Bir sürü borç vardı. 200 Milyon’a yakın borç vardı. Bu borçların çoğu da belediye ve vali yardımıyla ödendi. Bu yüzden yardım etmediklerini düşünüyoruz. Bu süreçte herkesin takıma yardım etmesi lazım. Şu da var nereye kadar yardımlarla gideceğiz?”ifadelerinde bulundu.

“ORTAK FİKİRLERİ ELAZIĞ OLMASI LAZIM”

Herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini aktaran Cem Aslan; “Şehrin büyükleri arasında sorunları elbette ki olacaktır. Çünkü kendi beklentileri var. O beklentileri doğrultusunda hareket farklılıkları oluyor. Bu da normal. Bu durum farklı illerde de var ancak avantajları şu; bakan, başbakan yardımcısının olması konuyu bitiriyor. Metin Bulut’un yaklaşık bir yıl önce kulüp başkanımızla sorunların dışarı yansıtılmasını ileri sürdü. Hoş olmayan bir durum. İl başkanı olsun, milletvekilleri Metin bey ve Tahir bey olsun ortak fikirleri Elazığ olması lazım. Onlar tarafından bakılırsa onlar da haklı olabilir ama ortak payda Elazığ ve Elazığspor’dur. Elazığspor Elazığ’ın reklamıyla ilgili bir numarası ve değeridir. Real Madrid ve Barcelona’nın sponsoru olmak için sıraya giriyorlar. Eğer bu iş gönül işiyse herkesin taşın altına elini koyması gerekiyor diyorum. Vali bey spor camiasından gelen bir insan ve aşırı bir desteği var ancak burada belediye ve belediye ekibini de göz ardı etmemek lazım. Belediye başkanının bu kadar sıkıntı ve üzerine gelen oyuna Elazığspor adına göğüs germesi takdir-e şayandır.”diye konuştu.

“TAKIMA SAHİP ÇIKILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYORUZ”

El birliği olması gerektiğini söyleyerek sözlerine başlayan Müslüm Korucuoğlu; “El birliği olması gerekiyor. Takım çıkmaya çalışıyor. Borç da var. Herkesin katkı sağlaması gerekiyor. Takıma katkı sağlamazlarsa yine kötüye gidip düşebiliriz belki de. Selçuk Öztürk’ü gördük. Geçen yıl açıkladılar. Bir yılda 120 futbolcu alınmış, gönderilmiş. Ben maçlara gidemiyorum çalıştığım için ancak çocuklarımı maça gönderiyorum. Bu hafta da cumartesi günü yine gidemeyeceğiz maça. Buradan takıma sahip çıkılması gerektiğini söylüyoruz.”şeklinde ifadelerde bulundu.

“BU DURUM ELAZIĞ’A BİLE ZARAR VERİYOR”

Takıma destek olunmamasının siyasi çekişmelerden kaynaklandığını ve bu durumun Elazığ’a bile zarar verdiğini kaydeden Turgut Sarıkaya; “Elazığ olarak takıma sahip çıkmak lazım... Ben kendimi bildim bileli Elazığspor’un sorunları bir türlü bitmek bilmedi. Esnaf olarak da yardımcı olmak isteriz ancak elimizden gelmiyor. Elazığ olarak takıma sonuçta sahip çıkılması gerekiyor. İnşallah bir yerlere gelir de Elazığlı olarak gurur duyarız. Bazı siyasetçilerin takıma destek olmamasının kişisel çekişmeden kaynaklandığını düşünüyorum. Bu durum Elazığ’a bile zarar veriyor. Elazığ’a bir faydaları da olmuyor ki. Bingöllü bir arkadaşım Elazığ’ın makus talihimidir nedir bir türlü hizmet gelmiyor dedi. Sadece Elazığspor’a değil Elazığ’a bile sahip çıkan yok.”dedi.

 “DESTEK VERDİKLERİ YOK!”

Yusuf Bayram; “Stadyuma gidiyoruz ve takıma da destek oluyoruz. Protokolün de destek olması gerekiyor. Olunmazsa bu takım nasıl başarılı olacak? Siz milletvekilisiniz. Ne bir yerde görünüyorsunuz ne de stada geliyorsunuz. Primi geçin bu takım borç içinde. Maaşlarını almayan oyuncular nasıl oynayacak? Milletvekili stada gelip destek olmuyor. Oraya gelin ve birlik olun. Biz de onları görelim ve biz de görüp teşvik olalım ama yok. Destek verdikleri yok.”, Enes Köse; “Anlatamaya gerek yok. Görüyorsunuz.”, Duran Keskin; “Ben Elazığlı değilim ve Gaziantepliyim. Elazığspor’u seviyoruz. Bizim Gaziantepspor’un durumuna düşmesini istemiyoruz. Başta Elazığ’ın büyük insanları takımlarına destek olmalı. Gaziantepspor da bir zamanlar çok iyiydi. Celal Doğan bıraktı ve durumunu görüyoruz şu anda. Ben Gaziantepli olarak Elazığspor’u destekliyorum. İnşallah Süper Lig’e çıkar.”ifadelerinde bulundular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet