Tunç: Kadına bakış açısında sınıfta kaldık!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Elazığ Kadın Kolları Başkanı Sema Tunç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir  mesaj yayımladı.  Mesajında Tunç, kadına bakış açısında sınıfta kaldığımızı aktardı.

Tunç: Kadına bakış açısında sınıfta kaldık! Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir açıklama yapan MHP Elazığ Kadın Kolları Başkanı Sema Tunç,  “Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi bizim ülkemizde de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, 1984 yılından itibaren düzenli olarak, birçok kurum tarafından, çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Ne yazık ki tüm bunlar kadınların problemlerini çözmeye yetmemektedir” dedi.

“KADIN HAK ETTİĞİ YERDE OLURSA ÜLKELERİN SORUNLARI KENDİLİĞİNDEN ÇÖZÜLÜR”

Kadına bakış konusunda sınıfta kaldığımızı aktaran MHP Elazığ Kadın Kolları Başkanı Sema Tunç, “Basın yayın organlarımızda, acılı kadınlarımızın hayat hikâyeleri, istismar hikâyeleri, etraflarındaki erkekler tarafından çeşitli işkencelere maruz kalmaları, hatta hayatlarını kaybetmeleri, çalışma hayatlarının kısıtlanması, hak ettikleri ücretleri alamamaları ve benzeri gibi haberler yapılıyorsa, biz kadına bakış konusunda sınıfta kalmışız demektir. Kadın ailenin, dolayısı ile toplumun temel taşıdır. Mutlu ve huzurlu bir ülke olmanın yolu kadına verdiğimiz değerden geçer. Kadın toplumda eşit bir birey olarak kabul görürse, evde, sokakta, eğitimde, iş hayatında, siyasette, hukuk alanında, mal paylaşımında velhasıl aklımıza gelmeyen tüm alanlarda hak ettiği yerde olursa, işte o zaman ülkelerin birçok sorunu kendiliğinden çözülür. Biz Milliyetçi Hareket Partili kadınlar olarak, Kadın Kolları Genel Koordinatörümüz Sayın Nevin Taşlıçay hanımefendinin dile getirdiği gibi diyoruz ki; Mutlu Kadın Huzurlu Türkiye. 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun!” diyerek açıklamasını tamamladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet