Gül: Kapımız herkese açık

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Elazığ eski milletvekili Mustafa Gül, partilerinin kapılarının herkese açık olduğunu belirterek, “Hangi siyasi görüşe ya da felsefeye sahip olursanız olun yeter ki bu çatı altına gelin. Bu çatı altına gelen herkesin başımızın üstünde yeri vardır.”dedi.

Gül: Kapımız herkese açık Siyaset

Haber: Faik AKGÜN

İYİ Parti Elazığ İl Teşkilatı ilk kongresini yaptı. Kongreye İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Elazığ eski Milletvekili Mustafa Gül, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Ersönmez Yarbay, delegeler ve çok sayıda davetli katıldı. Kongre divanın oluşturulmasıyla start aldı. Kongrenin Divan Başkanlığını Ersönmez Yarbay yaptı. Divanın oluşturulmasından sonra açıklamalarda bulunan İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Abdulvahap Erdem, “Sözlerime Zeytin Dalı Operasyonu’nda şahadet şerbetini içerek Hakk’a yürüyen kahraman vatan evlatlarımıza ve tüm şehitlerimize rahmet gazilerimize acil şifalar şanlı ordumuza da şanlı bir zafer dileyerek başlamak istiyorum. Yanlış politikaların bedelini Mehmetçiğimiz canıyla ve kanıyla ödüyor. Biz İYİ Parti olarak Afrin’de karhamca mücadele veren ordumuzun operasyonunu  sonuna kadar destekliyoruz. Ancak onların kanıyla siyaset yapılmasını da şiddetle kınıyoruz. Biz iyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz. İyi insanlar iyi bir Türkiye için bir araya gelecek ve Türkiye iyi olacak.  Amacımız Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak, parlamenter sistemi yaşatmaktır. Üstünlerin hukukunu değil hukukun üstünlüğünü tahsis edeceğiz. Yolsuzlukla tam ve etkin bir şekilde mücadele edeceğiz. Hedefimiz hem yerelde hem de genel seçimlerde İYİ Parti’yi iktidar, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendiyi Cumhurbaşkanı yapmaktır.” dedi         

“EN GÜZEL GÜNLERİ SİZLERLE BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ.”

 Erdem’in ardından açıklamalarda bulunan İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Elazığ eski milletvekili Mustafa Gül, partilerinin kapılarının herkese açık olduğunu vurgulayarak , “Biz birileri gibi gömleklerimizi çıkararak buraya gelmedik. Hangi siyasi görüşe ya da felsefeye sahip olursanız olun yeter ki bu çatı altına gelin. Bu çatı altına gelen herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Hepiniz bizim öz kardeşlerimizsiniz. Birimizin diğerinden farkı bulunmamaktadır. Bizi birilerine yamamaya çalışanların peşinden gitmenin hiçbir faydası olmadığını gördük. 40 yıllık dostluklarımızı bir anda pazarladılar. Allah rızası için buna kimin hakkı var. Bize beka sorunu var dediler ancak şu ana kadar bu beka sorunun ne olduğunu açıklayan çıkmadı. Bizim kimseye verilecek bir hesabımız bulunmuyor. Bizim bir tek hesap borcumuz var oda yaratanadır. Herkesin koluna girip nereye kadar götürebiliyorsak oraya kadar götürmeye çalışacağız.  Vatan coğrafyası ayağımızın altından kaymak üzere arkadaşlar son virajdayız. Ya bu virajı alacağız ya da uçurumdan yuvarlanıp gideceğiz.  İşte bu noktada  birlik ve beraberliğin yaşandığı en güzel günleri sizlerle birlikte inşa edeceğiz.”ifadelerini kullandı.

“ÖNCE BELEDİYE BAŞKANLIKLARINI ALMAMIZ GEREKİYOR”

İyi Parti Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş ise yaptığı açıklamda, “ Devlet yönetmek ciddi bir iştir. Bir Almanya bir Fransa ve diğer gelişmiş ülkeler akıllı insanların bir araya gelmesi ile ciddi mesafeler kat etmişlerdir.  Bizim akıllı insanlara ihtiyacımız var. Biz İYİ Parti olarak çatıyı çok iyi kurduk. Komisyonlarımız üç ay sonra devlet  yönetebilecek  kadroları tahsis ediyor. Bir belediye başkanı olarak bizim öncelikle belediye başkanlıklarını kazanmamız gerektiğini düşünüyorum. Önce ilçe sonra il belediyelerini alarak iktidara yürüyeceğiz. Çok şükür partimiz çok güzel bir şekilde yol alıyor. Partimiz içinde bir nifak bulunmuyor.”dedi. Açıklamalarından ardından tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut İl Başkanı Abdulvahap Erdem yeniden seçildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet