Özdağ’dan erken seçim iddiası

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesini eleştiren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, fabrikaların özelleştirmesini ise sonbaharda yapılacak bir erken seçime bağladı. Özdağ, “Hükümet şimdi para ihtiyacı içerisinde satabileceği her şeyi satma içerisinde. Bunun nedeni de bu yıl içerisinde, muhtemelen sonbaharda bir seçim düşüncesi var ve kaynak oluşturmaya çalışıyorlar.”dedi.

Özdağ’dan erken seçim iddiası Siyaset

Haber:Abdulvahap ÇELİKEL

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, ilçe binalarının açılışlarına katılmak ve bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Elazığ’a geldi. Özdağ, İYİ Parti Ağın ve Keban ilçe binalarının açılışını yaparak esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

“TSK DAHA ÖNCE DE KAPSAMI DAHA BÜYÜK OPERASYONLAR GERÇEKLEŞTİRDİ”

Ziyaretlerde vatandaşlara seslenen Özdağ, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrin’de gerçekleştirilen terörle mücadele operasyonunu iç siyasette seçim hazırlığının bir parçası olarak kullandığını ileri sürdü. Özdağ, “Bu çerçevede Afrin’de gerçekleşen Zeytin Dalı operasyonu bir savaşmış gibi sunulmaya çalışılıyor. Her şeyden önce şunu söylemek gerekir; Afrin’de TSK’nın gerçekleştirdiği operasyonun amacı 2011’den bu yana Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye’de yaptığı hataları düzeltmektir. Eğer bu hatalar olmasaydı ne Fırat Kalkanına nede Zeytin Dalı operasyonlarına ihtiyaç olmazdı. Bu şehitleri de vermezdik. Suriye’de bu hale gelmezdi. Hal böyleyken bu hatalar yapıldı ve şimdi terörle mücadele operasyonu gerçekleşiyor. 1983’ten bu yana Türkiye terörle mücadele çerçevesinde sınır ötesi operasyonlarını gerçekleştiriyor. Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin’den önce kapsamı daha büyük operasyonlar gerçekleştirmiştir. Fakat hiçbir dönemde dönemin hükümeti, dönemin Cumhurbaşkanı bunu bir savaşmış gibi sunmamıştır ve bundan siyasal bir rant elde etmeye de çalışmamıştır. Şimdi AKP kongrelerinde askerlerin kanı ve canı siyasal rant haline getirilmeye çalışılmaktadır” diye konuştu.

“SEFER GÖREV EMRİNE GEREK YOKTUR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sefer görev emrine ilişkin açıklamalarına da değinen Özdağ, “Biz İYİ Parti olarak buna hayır diyor ve Türk milletini Afrin’de gerçekleştirilen terörle mücadele konusunda aydınlatmayı arzu ediyor, TSK’ya başarılar diliyoruz. Bu operasyonu bütün Türk milleti destekliyor. Bu AKP’nin operasyonu değil Türk milletinin operasyonudur ve TSK bir siyasi partinin değil bütün bir milletin ordusudur. Cumhurbaşkanın sefer göreviyle ilgili açıklaması tamamen savaş var atmosferi yaratmaya yönelik psikoloji bir operasyondur Türk ordusu büyük bir ordudur bugün orada olan asker sayısı Türk ordusunun çok küçük bir bölümünü oluşturmaktadır. Sefer görev emrine gerek yoktur. Zaten buna ihtiyaç olmadığını da söylüyor. Eğer ihtiyaç yoksa neden söylüyorsun? Bunun tek bir amacı vardır; halka yönelik psikolojik bir operasyon yapmaktır. Kabul edilebilir değildir, ciddiyeti de yoktur.”dedi.

“SONBAHAR’DA SEÇİM DÜŞÜNCESİ VAR”

Şeker fabrikalarının özelleştirmesini de seçim hazırlığı olarak değerlendiren Ümit Özdağ, “ABD Dışişleri Bakanıyla yapılan görüşmeden sonra bu özelleştirmenin gerçekleştirilmiş olması çok dikkat çekici. Çünkü ABD’de nişasta bazlı şeker üretimi yüzde 2’lerdeyken Türkiye’de yüzde 10’larda ve hükümet kararıyla da bu yüzde 10, yüzde 15’lere çıkartılabiliyor. Sigaradan daha zehirli bir şeyden bahsediyoruz. Hükümet Türk halkının sağlığını korumak yerine Türk halkını zehirlenmesinin önünü açıyor. Bu şeker fabrikaların satışlarına karşıyız. Türkiye’nin bu fabrikalara ve daha fazla fabrikaya ihtiyacı var. Üretimi tasfiye eden ve Cumhuriyetin başında bu yana gerçekleştirmiş olduğumuz birikimleri özelleştiren hükümet şimdi para ihtiyacı içerisinde satabileceği her şeyi satma içerisinde. Bunun nedeni de bu yıl içerisinde muhtemelen sonbaharda bir seçim düşüncesi var ve kaynak oluşturmaya çalışıyorlar. Bu kaynak arayışı içerisinde satabilecekleri her şeyi satmaya çalışıyorlar. Biz bu konuda bugünden başlayarak Türkiye’nin değişik yerlerinde İYİ Parti olarak eylemlere başladık ve bu eylemlerimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. PYD terör örgütü başı Salih Müslim’in Prag’da gözaltına alınıp tutuklanması hakkında da görüşlerini belirten Özdağ, “Keşke orada yakalanacağına Abdullah Öcalan’ın Afrika’da yakalanıp Türkiye’ye getirildiği gibi paketleyip onu buraya getirebilecek bir istihbarat operasyonu yapılsaydı. Çünkü Türkiye’ye iadesi çok kolay gözükmüyor.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet