“İdamdan önce gündeme taşımamız gerekenler var!”

Son günlerde maalesef çocuk istismarı yine gündemimizin zirvesine oturdu ve bunun ardından da idam cezasının yeniden getirilmesini gerektiğini konuşmaya başladık. İdam çıkışlarının ardından Büyük Birlik Partisi (BBP)  İl Başkanı Alpay Gökçe bir de madalyonun öteki yüzüne dikkat çekerek, “İki kelimenin başında cinsellik üzerinden konuşulan, küfürler üretilen bir toplumda bu yaşanılanlar tesadüf değil. Cinsellikle yatılıp cinsellikle kalkıyoruz sonuç bu. Kabul etsek de durum bu kabul etmesek de durum bu” diyerek idamı konuşmadan önce bu fiile giden yolun nasıl önlenmesi gerektiğinin gündeme getirilmesi gerektiğini kaydetti.

“İdamdan önce gündeme taşımamız gerekenler var!” Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN

Son günlerde ülkemizde yine istenmeyen haberlere maruz kalıyoruz. Cinsel istismara uğrayan çocuklarımızın ardından toplumumuz,  ayaklanarak cinsel istismarcıların idamla cezalandırılmasını talep ediyor.  Bu doğrultuda geçtiğimiz gün İlimizde kadınlarımız ve çocuklarımız Vefa- Der Kadın Kolları Genel Başkanı Zarife Dal eşliğinde bir araya gelerek, hep bir ağızdan çocuk istismarcıları için idam istediler.  Hemen hemen herkes idam isterken BBP İl Başkanı Alpay Gökçe, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı bir paylaşımla madalyonun diğer yüzünü de dikkat çekti.

“SİLKİNİP KENDİMİZE GELMEMİZ LAZIM”

İdamı konuşmadan önce bu fiile giden yolun nasıl kapatılacağının ya da minimize edileceğinin konuşulmasının gerekli olduğunu kaydeden BBP İl Başkanı Alpay Gökçe’nin sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşım şöyle:  “Çarşıda cinsellik, pazarda cinsellik, kahvehanede cinsellik, cafelerde cinsellik, çay ocaklarında cinsellik, okulda cinsellik, evde cinsellik, iş yerinde cinsellik, yolda cinsellik, 10 yaşında ki çocukların, 70 yaşında ki adamların dilinde cinsellik, hayatın hemen her anında ve ortamında cinsellik, iki kelimenin başında cinsellik üzerinden konuşulan, küfürler üretilen bir toplumda bu yaşanılanlar tesadüf değil. Cinsellikle yatılıp cinsellikle kalkıyoruz sonuç bu. Kabul etsek de durum bu kabul etmesek de durum bu. Böyle giderse bu tablolar hep devam edecek! Silkinip kendimize gelmemiz lazım. İdamı konuşmadan önce bu fiile giden yolun nasıl kapatılacağının ya da minimize edileceğinin konuşulması lazım.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet