Kaldırım ailesi şehit  ailelerini yalnız bırakmıyor

Vali Çetin Oktay Kaldırım ve eşi Berihan Kaldırım, Elazığlı şehitlerin ailelerini ziyaret ederek bir araya geldiler.

Kaldırım ailesi şehit  ailelerini yalnız bırakmıyor Güncel

Her fırsatta şehit ailelerini ziyaret eden Kaldırım ailesi, dün de ilk olarak geçtiğimiz günlerde Suriye’nin Afrin kentinde düzenlenen Zeytin Dalı harekâtında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Fevzi Gürsu’nun ailesini ziyaret etti. Ziyarette Vali Çetin Oktay Kaldırım ve eşi Berihan Kaldırım Hanımefendi, Şehidimizin ailesine taziyelerini iletti. İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya tarafından Kur’an-ı Kerim okunup dua edildikten sonra Vali Çetin Oktay Kaldırım, Şehidimizin babası Metin Gürsu’ya bayrak ve Kur'an-ı Kerim takdim etti.

ŞEHİT AİLELERİNE BAYRAK VE KUR'AN-I KERİM HEDİYE EDİLDİ

Vali Çetin Oktay Kaldırım ve eşi Berihan Kaldırım, 2007 yılında Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsal alanında güvenlik güçleri tarafından sürdürülen arazi arama tarama faaliyeti sırasında PKK'lı teröristler tarafından döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Piyade Er Yavuz Yıldırım, 2004 yılında Hakkari’nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK üyeleri ile çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Er Serkan Adıgüzel ve 2016 yılında Diyarbakır Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği'ne PKK'lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Polis Memuru Yakup Kılınç’ın ailelerini de ziyaret etti. İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya tarafından Kur’an-ı Kerim okunup dua edildikten sonra Vali Çetin Oktay Kaldırım, şehitlerimizin babasına bayrak ve Kur'an-ı Kerim takdim etti.

“DEVLETİN KAPISI ŞEHİT AİLELERİNE HER ZAMAN AÇIK”

Şehitliğin İslam dininde en yüce makamlardan biri olduğunu, şehit ailelerinin kıymetli ve özel insanlar olduğunu kaydeden Vali Kaldırım, “Şehitlerimiz bizim milletimizin kahramanları, bizlerin en kıymetli değerlerimizdir. Onların anneleri, babaları, eşleri, çocukları bizim emanetlerimizdir. Şehitlerimizin aileleri tabi ki acılarını yaşıyorlar, bu acıları tamamıyla ortadan kaldırmak mümkün değil ama en azından başka bazı sıkıntılar yaşamamaları için devlet olarak elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye çalışıyoruz. Baş tacımız, devletimizin en kıymetli varlıkları olarak gördüğümüz aziz şehitlerimizin ailelerine devletimizin tüm kapıları daima açıktır. Ben de ailemle birlikte her zaman, her fırsatta şehit aileleriyle birlikte olmaya çalışıyorum. Allah geride kalanlara sağlıklı uzun ömürler ihsan eylesin. Şehitlerimize de rahmetiyle muamele etsin. Bu vesileyle şehitlerimizin anne babalarına, eşlerine ve çocuklarına bir defa daha Allah’tan sabır diliyorum.” dedi. (Bülten)

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet