Devecioğlu da kurulda yer aldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı bünyesinde, Spor Eğitimi ve Bilim Kurulu oluşturuldu. Kurulda Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Spor Yöneticiliği Bölümü, Öğretim Üyesi, Doç.Dr.Sebahattin Devecioğlu da yer aldı.

Devecioğlu da kurulda yer aldı Spor

İbrahim KARAKULAK

Türk sporunun uluslararası standartlara uygun şekilde geniş kitlelere yaygınlaştırılması ve başarı elde edilebilmesi başta olmak üzere, sporla ilgili her türlü konuda görüş oluşturmak ve spor bilimlerinden en ileri düzeyde destek alabilmek amacıyla,  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı bünyesinde, Spor Eğitimi ve Bilim Kurulu oluşturuldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Spor Eğitimi ve Bilim Kurulunda, Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Spor Yöneticiliği Bölümü, Öğretim Üyesi, Doç.Dr.Sebahattin Devecioğlu da yer aldı.

“ULUSLARARASI DÜZEYDE BAŞARILI SPORCULAR ÇIKARILMASI HEDEFLENİYOR”

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında oluşturulan Bilim Kurulu ilk toplantısını Ankara Olimpiyat Hazırlık Merkezinde gerçekleştirdi.  Toplantıya Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı yetkilileri ve Spor Eğitimi ve Bilim Kurulunda yer alan öğretim üyeleri katıldı.  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığının da işbirliğinde start verilen projede, sporcuların yetenek taramasından geçerek, doğru yönlendirilmesiyle uluslararası düzeyde başarılı sporcular çıkarılması hedefleniyor. Bu amaçla kurul içerisinde antrenör eğitim sistemi ve sportif yetenek taraması konularında alt kurullar oluşturuldu. Ankara Olimpiyat Hazırlık Merkezinde gerçekleştirilen Bilim Kurulunun ilk toplantısında, sportif tarama hakkında sunum gerçekleştirilirken, antrenör eğitimi hakkında da bilgi verildi.  Çeşitli üniversitelerin akademisyenlerinden oluşan kurul üyelerine Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığının bünyesinde bulunan ölçme ve değerlendirme cihazları tanıtıldı, ilgiyle incelemede bulunan Bilim Kurulu ile bilgi alışverişinde bulunuldu.

DEVECİOĞLU KURULDA YER ALMAKTAN MEMNUN

Sebahattin Devecioğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı bünyesinde, Spor Eğitimi ve Bilim Kurulunun Türk sporu ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileyerek,  bu kurulda yer almaktan, ülkemiz ve bölgemiz sporuna hizmet edeceğinden ve Türk sporunun gelişmesi ve yaygınlaşması için çaba göstereceğin dendolayı memnun olduğunu söyleyerek, kurulun Türk sporuna önemli katkılar sağlayacağını inandığını ifade etti.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet