Din görevlilerinden ‘kan’ desteği

İlimizdeki din görevlileri, TSK tarafından Afrin’de düzenlenen operasyona ve bu operasyonda görev alan Mehmetçiklere kan bağışı yaparak destek oldu. 

Din görevlilerinden ‘kan’ desteği Güncel

İlimizdeki din görevlileri Afrin’de süren operasyona destek olmak için kan bağışı yaptı.

İl Müftülüğü Edibe Can Konferans Salonu fuayesinde bir araya gelen din görevlileri, burada kan bağışında bulundu. Burada açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, “İl genelinde yapılacak bu organizasyon ile Mehmetçiğimize manevi destek olmak için bu programlar icra edilmektedir. Milletimizin bekası için başlatılmış olan Zeytin Dalı Harekâtı, yurtlarından çıkarılan mazlum ve mağdur bölge halkının yuvalarına dönmeleri için yapılan bir harekettir. Hilal ve Haç mücadelesi bugün en açık bir şekilde görülmektedir. Bu nedenle tüm Türkiye’de olduğu gibi bu konuda Aziz şehir El’aziz en üst düzeyde duyarlıdır. Bugün Afrin’de başka zaman başka yerde, gerekli olan her yerde gerektiği yerde olmayı yüreğine koymuş Mehmetçiğimizi ve şanlı komutanlarımızı dualarımızla destekliyoruz. Cumhurbaşkanımıza ve konuya duyarlı tüm TBMM üyelerine de ayrıca başarılar diliyoruz. Bu vesile ile şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor; yakınlarına ve milletimize taziyelerimizi arz ediyoruz. Gazilerimize şifalar diliyoruz. Yüreği vatan sevdası ile dopdolu yiğitlerimizi selamlıyor, Allah’tan yardımlarını esirgememesini niyaz ediyoruz.”dedi.

BÜTÜN CAMİLERDE DUALAR EDİLECEK

Öte yandan Elazığ İl Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekâtı için İl Müftülüğünce bugün Cuma Namazı öncesi İl genelinde tüm camilerde Yasin-i Şerif, Fetih Süresi ve dualar icra edileceği bildirildi. (Bülten)

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet