AKSA krizinde devreye Açıkkapı girdi

Kısa bir süre önce AKSA ile ilgili yeni bir sorun yaşandığını kaydeden Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Basın Sözcüsü Avukat Cengiz Gülaç, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi AK Parti Milletvekili Ejder Açıkkapı’nın girişimleri ile 15 gün süre alındığını kaydetti. Gülaç; “Herkes Ejder bey gibi taşın altına elini koysun.”ifadesinde bulundu.

AKSA krizinde devreye Açıkkapı girdi Spor

İbrahim KARAKULAK

Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Basın Sözcüsü Avukat Cengiz Gülaç bugün saat 12:00’de  Elazığspor Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

“HERKES EJDER BEY GİBİ TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYSUN”

Yeni transferler ve Balıkesirspor Baltok mücadelesi hakkında bilgiler vererek sözlerine başlayan Gülaç daha sonra AKSA ile ilgili kısa bir süre önce sorun yaşandığını açıkladı. Yeni bir elektrik kesintisi yaşandığını ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi AK Parti Milletvekili Ejder Açıkkapı’nın hemen devreye girerek bu sorunu çözüme ulaştırdığını dile getirdi. Basın Sözcüsü Gülaç; “Kısa bir süre önce AKSA firmasıyla ilgili yeni bir sorun yaşadık. Yeni bir elektrik kesintisi gerçekleşti. Milletvekilimiz Sayın Ejder Açıkkapı’nın kişisel girişimleriyle 15 günlük bir süre aldık. Sayın Ejder Açıkkapı ve Sayın Ömer Serdar’a çok teşekkür ediyorum. Hemen hemen her konuda 24 saat kapıları bizlere sürekli açık. Bizlere yardımcı oluyorlar. Hele ki bu son olayda Ejder bey gerçekten önemli bir sorumluluk aldı. Biliyorsunuz biz AKSA ile daha önce bir yapılandırma gerçekleştirmiştik. Ödemeleri yapıyoruz ama aksıyor.Ödemeler aksamasa zaten elektrikleri kesmezler. Biz onların içinde bulunduğumuz zor durumu anlamalarını bekliyoruz. Ara ara ödemeler de yaptık. Bu borç bitecek. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Borçlarımız devam ediyor. FIFA dosyaları da bitmiş değil. Bu haldeyken de AKSA biraz daha anlayışlı olmalı. Hiç ödeme yapmamış olsaydık yine haksız olabilirdik. Başkanlarımız kaynak arayışlarına devam ediyor. AKSA bize lütfen biraz daha anlayışlı davransın. Sonuçta Elazığspor bu şehrin en büyük markası. Herkes Ejder bey gibi taşın altına elini koysun. Sayın belediye başkanımız da elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor ama maalesef onun da aşamadığı konular oluyor. Yaklaşık iki yılda sadece Mücahit beyin katkılarıyla ayakta durmaya çalışıyoruz. Umarım şehrimizin bütün paydaşları bize katkı sunar. Burası Elazığspor ve Elazğspor taraftarının kulübü. Bazı şeyler sözde kalmasın.”dedi.  

“ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN”

Öte yandan Cengiz Gülaç basın toplantılarına neden ara verdiğini de dile getirerek, kendilerinden sonraki yönetime borç yükü bırakılacağı eleştirilerine de yanıt vererek; “Ben bu makamda asla kişisel bir konu işlemedim. İnsanlar bizleri sevmeyebilir ancak kamuoyunun bilgilendirilmesini engelleyemezsiniz. Habercilik bu değildir. Ya da kasıtlı olarak yanlış yönlendirilemez. Buna kimsenin hakkı yok. Birisi Çağlar Şahin Akbaba konusunda her hafta eleştiriyorsa bu kişi art niyetlidir. Ya da birisi bizden sonraki gelecek yönetime nasıl bu kadar borç yükü bırakabiliyor diyor. Biz sonraki yönetime borç yükü bırakıyormuşuz. Elinizi vicdanınıza koyun. 110 Milyon TL’nin üzerinde bir borç eğer bu seviyelere düştüyse nasıl bizden sonraki yönetime borç yükü bırakmış olabiliriz? Biz başarılıyız. Basındaki arkadaşlarımıza sitemimiz oydu. Taraftarımız da herkesten daha fazla olaylara daha çok hakim. Bu tür haberlere kulak asmadan bizlere güvendiklerini söylüyorlar.”dedi.

“YILMAZ TETİK’E CAMİA ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Resmileşen Tetiş Yapı isim sponsorluğu hakkında da konuşan Basın Sözcüsü Gülaç; "Tetiş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Tetik bizim de yönetim kurulu üyemizdir. Ben Yılmaz beye bütün camia adına çok teşekkür ediyorum. Sponsorluktan önce de kendisi en zor günde, mesela eksi puanların gelebileceği günlerde ciddi rakamlarla Sayın Tetik her seferinde maddi desteklerde bulundu."diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet