Veda edecek ekipler kesinleşebilir

1. Amatör Lig’in 17. Haftasında oynanacak mücadelelerin ardından bazı ekiplerin küme düşmesi kesinleşebilir… Bu hafta Hicret Gençlik, Sivrice, Keban Tek ve Yünlüce Gençlikspor’un mutlak kazanması gerekiyor.

Veda edecek ekipler kesinleşebilir Spor

İbrahim KARAKULAK

1. Amatör Lig’de Pazar günü birbirinden zorlu müsabakalar oynanacak. A ve B gruplarında bütün karşılaşmalar Pazar günü sahne alacak. Ligin sonuna yaklaştıkça özellikle kümede kalma mücadeleleri nefes keserken, bu hafta da bu konuda önemli müsabakalar oynanacak. Öte yandan A Grubu’nda play-off’u garantileyen 2 ekip arasındaki liderlik mücadelesi de önemli…

LİDER MALİYE KARŞISINDA

A Grubu’nda geçtiğimiz hafta liderliği Karakoçanspor’un elinden alan Aksaray Gençlikspor, normal sezon bitene kadar lider olmak istiyor. Kalan iki mücadelesini de galibiyetle tamamlamayı hedefleyen Aksaray bu amacına ulaşırsa play-off yarı finalinde büyük olasılıkla Fırat Üniversitesi ile eşleşecek. Aksaray ekibi bu kapsamda ligin 17.haftasında Pazar  günü saat 15:30’da Gençlik Merkezi Sentetik Çim Saha’da Maliyespor ile karşı karşıya gelecek. Aksarray Gençlikspor’un 38 puanı bulunurken Maliye ekibi 26 puanla 5.basamakta yer alıyor.

KARAKOÇAN AKSARAY’IN PUAN KAYBETMESİNİ BEKLEYECEK

Bu grupta uzun bir süredir liderlik tahtını bırakmayan ancak geçtiğimiz hafta bu koltuğu Aksaray’a bırakan Karakoçanspor bu hafta Kovancılar deplasmanına gidecek. Aksaray Gençlikspor’un puan kaybetmesini ve tekrar liderliğe yükselmeyi hedefleyen Karakoçan rakibi karşısında mutlak galibiyet hedefliyor. Bu iki ilçe takımının önemli karşılaşması Pazar günü saat 13:00’te Kovancılar Sentetik Çim Saha’da oynanacak. Kovancılarspor A Grubu’nda 26 puanla 4.basamakta bulunuyor.

HİCRET GENÇLİK’İN KADER HAFTASI

Geçtiğimiz hafta Karakoçanspor’u yenerek 3.basamağa yükselen DSİspor puanını da 27’ye yükseltmişti. Yeşil-beyazlılar bu hafta kümede kalmaya çalışan Hicret Gençlikspor ile karşı karşıya gelecek. Hicret için mutlak galip gelmesi gereken bir maç olurken aynı zamanda Rızaiye Gençlikspor’un puan kaybetmesini bekleyecek. Rızaiye ekibinin 20 puanı bulunurken, Hicret Gençlik’in 16 puanı var. Bu grupta düşecek olan son takım bu hafta belli olabilir.

KEBAN’IN UMUDU YOK DENECEK KADAR AZ

B Grubu’nda da play-off’larda mücadele edecek iki takım haftalar öncesinden kesinleşmişti. Bu doğrultuda Rüstempaşaspor 46 puanla lider olurken bu ekip bu hafta Keban deplasmanına gidecek. Keban için da son derece kritik olan müsabaka öncesinde kümede kalmaya çalışan Keban 8 puanla 9.basamakta yer alıyor. Tehlikeli bölgede Sivricespor ve Yünlüce Gençlikspor ile yer alan Keban Tekspor rakibi karşısında kaybeder diğer ekipler haftayı galibiyetle kapatırsa bu gruptan düşmesi kesinleşecek olan ilk takımda böylelikle kesinleşmiş olacak.Keban Tekspor-Rüstempaşaspor mücadelesi Pazar günü saat 13:30’da Keban Sentetik Çim Saha’da oynanacak.

FÜ BORDO-ATLETİK İLE KARŞILAŞACAK

Bu grubun güçlü ekiplerinden Fırat Üniversitesi 42 puanla 2.basamakta yer alıyor. Normal sezonda sıralamalar bu şekilde noktalandığı takdirde yarı finalde Aksaray Gençlikspor ile karşılaşacak olan FÜ, 17.haftada Bordo-Atletikspor ile karşı karşıya gelecek. Maç saat 13:00’te Fırat Üniversitesi Sentetik çim Saha’da oynanacak. Küme düşme gibi bir sıkıntısı olamayan Bordo-Atletik 26 puanla 4.basamakta.

ANADOLU HARPUT KAZANIRSA 3 TAKIMIN DÜŞMESİ KESİNLEŞECEK

B Grubu’nda 33 puanla 3.basamakta yer alan Sürsürüspor, bu hafta tehlikeli bölgenin hemen üstünde yer alan Anadolu Harputspor karşısına çıkacak. Küme düşme bölgesinde en yakın rakibinin 4 puan üzerinde olan Anadolu Harputspor bu hafta kazanırsa ligden düşecek 3 takım da kesinleşmiş olacak ancak A.Harputspor mağlup olur rakipleri de kazanırsa küme kalma mücadelesi son hafta nefesleri kesecek. Anadolu Harputspor’un 13 puanı var ve 7.basamakta. haftanın bu önemli mücadelesi Pazar günü saat 13:30’da Merkez Sentetik Çim Saha’da oynanacak.

YÜNLÜCE İÇİN KRİTİK HAFTA

Tehlikeli bölgede yer alan diğer ekiplerden Yünlüce Gençlikspor bu hafta Telekomspor ile karşı karşıya gelecek. Bu maç Pazar günü saat 13:30’da Gençlik Merkezi Sentetik Çim Saha’da oynanacak. Son iki haftada rakiplerini yenerek flaş bir çıkış yapan Yünlüce 9 puanla 8.basamakta yer alıyor. Anadolu Harput ile arasındaki puan 4 olan Yünlüce ekibi kazanır Anadolu Harput kaybederse bu ekip umudunu son haftaya kadar devam ettirecek ancak Yünlüce Gençlikspor bu hafta kaybederse ya da Harput kazanır bu ekip berabere kalırsa kümeden düşmesi kesinleşecek.

ÇANLAR SİVRİCE İÇİN ÇALIYOR

Kümede kalma mücadelesi veren son ekip Sivricespor… Bu takım 8 puanla son sırada yer alıyor. Sivricespor ligin bitimine iki hafta kala Yeni Mahallespor ile Pazar günü saat 13:30’da Sivrice İlçe Sahası’nda karşılaşacak. 24 puanla 5.sıradaki Yeni Mahallespor’un küme düşme gibi bir riski bulunmazken son sıradaki Sivrice ekibi için işler pek iç açıcı görünmüyor. Bu hafta Anadolu Harput kazandığı takdirde bu ekip de düşecek olurken, Sivrice’nin kazanıp Anadolu Harput’un mutlak kaybetmesi gerekiyor.

1. AMATÖR LİG 17. HAFTA PROGRAMI

PAZAR

A. Harput 13:30 Sürsürü

Merkez Sentetik Çim

H. Gençlik 15:30 DSİ

Merkez Sentetik Çim

Telekom 13:30 Y. Gençlik

Gençlik Merkezi Sentetik Çim

Maliye 15:30 Aksaray G.

Gençlik Merkezi Sentetik Çim

FÜ 13:30 Bordo-Atletik

Fırat Üniversitesi Sentetik Çim

Sivrice 13:30 Yeni Mahalle 

Sivrice İlçe Sahası

Kovancılar 13:00 Karakoçan 

Kovancılar İlçe Sentetik Çim

Keban Tek 13:30 Rüstempaşa 

Keban İlçe Sentetik Çim

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet