İl Müdürlüğünün sigara ile mücadelesi sürüyor

Sağlık Müdürlüğü tarafından “9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü” etkinlikleri kapsamında ilimizde başlatılan farkındalık ve denetim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

İl Müdürlüğünün sigara ile mücadelesi sürüyor Sağlık

Tütün ve tütün ürünlerinin zararları ile mücadele, pasif içiciliği önleme ve bu konularda halkı bilgilendirip farkındalık oluşturmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen denetimler sürüyor. Bu kapsamda İl Tütün Kontrol Kurulu ve kolluk kuvvetlerinin desteğiyle 7/24 denetim esasına göre yapılan denetimlere Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Abdulkadir Kantarcıoğlu,  Başkan Yardımcısı Habip Elban, Şube Müdürü Erkan Kaya, Dumansız Hava Sahası İl Sorumlusu Ayhan Altun ve  Hemşire Hayriye Tunç katıldı. 

YASAYA UYMAYANA CEZA, UYANA HEDİYE

“Tam Dumansız Elazığ İçin El Ele” temalı yapılan ve sigara bağımlılığına son verilerek, kapalı alanda sigara yasağının uygulanması hakkında kalıcı bir davranış değişikliği oluşturmak üzere başlatılan çalışmalar kapsamında ilimiz Kültür Park’ta bulunan işletmeler ziyaret edilerek, çeşitli denetimler yapıldı.  4207 Sayılı Yasa hükümleri kapsamında yapılan denetimlerde tespit edilen ihlallere gerekli idari yaptırımlar uygulanırken, konuya duyarlı davranan işletme sahiplerine de tütünle mücadele temalı saat, kalem, defter gibi çeşitli hediyeler verildi. Konuya ilişkin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Sağlık Bakanlığı ve Yeşil Ay Derneği tarafından hazırlanan Yeşil Dedektör uygulaması yanında tütünle mücadelenin önemi ve ilimizde dumansız bir hava sahasının oluşturulmasına yönelik denetim çalışmalarımız bundan sonra da yaygın bir şekilde devam edecektir.”denildi. (Bülten)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet