Vali Kaldırım muhtarları dinledi

Vali Çetin Oktay Kaldırım, İl Özel İdaresi toplantı salonunda merkeze bağlı 15 köy muhtarının katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda muhtarlar sorunlarını dile getirerek, yapılan hizmetleri anlattı.

Vali Kaldırım muhtarları dinledi Güncel

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın başkanlığında İl Özel İdare Genel Sekreter vekili Ali Şiş, İl Genel Meclis üyeleri, ilgili kamu kurum ve kuruluş müdürlerinin hazır bulunduğu toplantı Sarıçubuk, Sarıyakıp, Sedeftepe, Şahinkaya, Tadım, Tepeköyü, Tohumlu, Ürünveren, Poyraz, Yedigöze, Yemişlik, Yukarıdemirtaş, Hankendi, Akçakale ve Bölüklü köyü muhtarının katılımıyla yapıldı.

“AMACIMIZ GÖÇÜ ENGELLEMEK”

İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Ali Şiş, merkeze bağlı 15 köye ait 2017 yılı içinde yapılan yatırımlar ile 2018 yılında yapılması planlanan çalışmalar hakkında Vali Kaldırım ve muhtarlara bilgi verdi. Sorunların olabildiğince azaltıldığını belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım; “Bu yılı hizmet yılı ilan ettik. Hedefimiz sorunları büyük oranda bitirmek. Bu yıl kaynaklar ölçüsünde sorunları büyük ölçüde azaltmış olacağız. Önceliklendirme yaparak yol, içme suyu, sulama suyu, kanalizasyon gibi bu şekilde köylerimizin sorunlarını en asgariye indireceğiz. Kaynaklar sınırlı, istekler sınırsız. Sorunların azaldığını, güzel hizmetlerin yapıldığını, muhtarlarımızın, köylümüzün, vatandaşımızın memnun olduğunu görünce bizler de memnun oluyoruz. Bizim burada amacımız vatandaşımızın kırsalda, mezralarda, köylerde memnun bir şekilde yaşaması ve buraları daha yaşanabilir hale getirerek göçü engellememiz. Muhtarlarımız sadece seçilmiş yönetici değillerdir. Muhtarlarımızın kamu görevi de var. Dolayısıyla elbirliği yaparak, sorunlarımızı bu tür toplantılarda veya köylerimizi ziyaret ettiğimizde yerinde hep birlikte çözme iradesi oluşturursak el birliğiyle çözülmeyecek konu yoktur. İnşallah bu sene olabildiğince sorunları azaltmış olacağız. Her hafta muhtarlarımızla toplantı yapmaya devam edeceğiz. Bütün talepleri almış olacağız ve sağlıklı bir çalışmayla hizmetleri götürmüş olacağız. Toplantıya katılan İl Genel Meclis üyelerine, il müdürlerimize, özel idare personellerimize ve muhtarlarımıza teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Toplantıda daha sonra muhtarlar, köylerinde yapılan hizmetleri anlatarak sorunlarını dile getirdiler. (Bülten)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet