Memleketimizden Afrin’e dualar yükseldi

Memur Sendikaları Konfederasyonuna bağlı sendika üyeleri ve bazı STK temsilcileri Öğretmenevi önünde toplandı. Kalabalık grup, Afrin harekatının meşru olduğunu ifade ederek, askerimizin bu harekattan muzaffer bir şekilde dönmesi için dualar ettiler.

Memleketimizden Afrin’e dualar yükseldi Güncel

Haber: Kübra TÜRKAN

Kalabalık grup adına bir basın açıklaması yapan Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi “Harekatın 26. günündeyiz. Beklemesinler diyerek cepheye koşan yiğitlerimizin kimi şehitlik makamına, kimi gazilik mertebesine ulaştı. Operasyonun başlangıcından bugüne kadar ‘Düğüne gidiyoruz’ diyen 31 yiğidimizi şehadete uğurladık” dedi.

AFRİN’DE İKİ FOTOĞRAF VAR!

 Zeytin Dalı Harekatının gerekçelerini ve hedeflerini, anlamakta zorlananlar olduğuna dikkat çeken Bahşi, “Bu operasyonu yanlış anlamak için çırpınanlar, çarpıtarak anlatmak için kıvrananlar var. Türkiye’nin terörle mücadele konseptini, terör örgütlerine yönelik bitirici darbe hamlesini, savaş olarak göstermeye kalkışanlar var. Emperyal kulvarda, kapitalist blokta yer alan sözüm ona müttefik ve dost ülkelerin Türkiye’ye yönelik örtülü savaş ilanını, sivil hassasiyeti ambalajıyla perdelemeye çalışanlar var. Afrin’de yaşananlar üzerinden ortaya çıkan iki fotoğraf var. İlki; küresel terörle mücadele konusunda bedenini taşın altına koyan, Türkiye’dir. İkincisi ise terör örgütlerinin sırtını sıvazlayan, silah ve mühimmat yardımlarıyla terör örgütleriyle stratejik ortaklık kuran, bu şekilde Türkiye’nin yoluna taş koymaya çalışan küresel şer şebekesidir” dedi.

SİVİLLER ÖLÜYOR ALGISINA TEPKİ GÖSTERDİ

Siviller ölüyor algısı oluşturulduğuna dikkat çeken Bahşi, “Dost ve düşman Türkiye’nin siviller konusunda ne kadar ince eleyip sık dokuduğunu çok iyi bilmektedir. Fakat 9 askerimizin şehit verildiği saldırıda terör örgütünün sivilleri nasıl kullandığı da herkesin malumu. Bizler, Memur-Sen ailesi olarak terör ve çatışmadan arındırılmış adil bir dünya istiyoruz. Kimsenin kimseyi sömürmediği, hakça paylaşımın gerçekleştiği bir dünya için mücadele ediyoruz. Ne var ki; emperyalizm, başta bölgemizde olmak üzere sömürü düzenini sürdürmek için şiddeti ve terörü bütün dünya sathına yaymaktan çekinmemektedir. İçeride kimlerin, sözde savaş karşıtı söylemlerle algılarda cephe açmaya giriştiğini, daha da ötesi her zaman yaptıkları gibi emperyalizmi ve sömürüsünü gizleme niyetlendiğini çok iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE EMPERYALİZME KARŞI ONURLU SAVAŞ VERİYOR”

Sözleri sık sık tekbirlerle kesilen Bahşi, “Türkiye’nin hak ve adalet mücadelesini akamete uğratmak için barış gibi mübarek bir kavramı dahi silaha dönüştürmek hesabı içindedirler. Biz sulh istiyoruz. Biz adalet istiyoruz. Fakat emperyalizm bölgemizden kovulmadan, emperyal taşeronu kanlı terör örgütlerinin kökü kazınmadan bunun sağlanamayacağını da çok iyi biliyoruz. Bu yüzden de çok rahat şunu deklare ediyoruz; Türkiye, terörle mücadele ediyor, emperyalizme karşı da onurlu bir savaş veriyor. Tam da bu yüzden Türkiye’nin Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’nı bütün benliğimizle destekliyor, cephede vuruşan askerlerimize de Allah yardımcısı olsun” dedi.

ASKERİMİZ İÇİN DUA EDİLDİ

Mehmetçiğimize inancının tam olduğuna vurgulayan Bahşi, “Milletin desteğini, ümmetin duasını alan devletimiz ve silahlı kuvvetlerimizin, şanlı ecdadın evlatları olmanın hakkını veren yiğitlerimizin terör örgütlerini yok edeceğine, emperyal akla diz çöktüreceğine de yürekten inanıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.  Açıklamanın bitiminde kalabalık hep birlikte Afrin’de Zeytin Dalı Harekatında görev yapan askerlerimizin sağ salim bir şekilde yurda dönmesi ve zafer kazanması için dua etti. Kalabalık dağılmadan her pazar yatsı namazından sonra Mevlana caminde askerimiz için dua edeceklerini de ifade ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet