Şampiyon; Yolspor…

U-19 Ligi’nde şampiyon belli oldu… Final maçında Grup Merkez Hasar Hankendispor’u 2-1 mağlup eden Yolspor hedefine ulaştı. Kupasına da kavuşan turuncu-siyahlılar ilimizi Türkiye Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazandı.

Şampiyon; Yolspor… Spor

İbrahim KARAKULAK

2017-2018 Futbol Sezonu’nda Elazığ Yolspor U-19 Futbol Takımı rakibi Grup Merkez Hasar Hankendispor’u 2-1 mağlup ederek Elazığ Şampiyonu oldu. 

“İLİMİZİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA TEMSİL ETMEYE HAK KAZANDI”

23 takımın katılımı ile çift devreli lig usulüne göre oynanan U-19 Ligi’nin son müsabakası Salı günü saat 14:00’te Gençlik Merkezi Sentetik Çim Saha’da Yolspor ile Grup Merkez Hasar Hankendispor arasında oynandı. Çekişmeli geçen müsabakayı turuncu-siyahlılar 2-1 galibiyetle tamamladı. Bskorun ardından Yolspor şampiyonluğunu ilan ederken ilimizi Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı.

KUPAYI KILINÇ‘IN ELİNDEN ALDILAR

Maçın ardından şampiyon ekip kupasına kavuştu. Yapılan kupa törenine TFF Futbol İl Temsilcisi Mustafa Gür, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Sosyal Faaliyetler Sekreterimiz Turgut Kılınç ile çok sayıda yönetici ve taraftarlar katıldı. Elazığ Yolspor takımı şampiyonluk kupasını Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Sosyal Faaliyetler Sekreteri Turgut Kılınç‘ın elinden aldı.

İL TEMSİLCİSİ GÜR; “TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA İLİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEKLERİNDEN ŞÜPHEMİZ YOK.”

Kupa töreninde konuşan TFF Elazığ İl Temsilcisi Mustafa Gür; “Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak gençlerimizi topluma kazandırma adına çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir. U-19 Türkiye Şampiyonasına katılacak olan Elazığ Yolspor takımını tebrik ediyorum. Türkiye Şampiyonasında İlimizi en iyi şekilde temsil edeceklerinden güzel haberler ile döneceklerinden şüphemiz yoktur. Bu kategoriye katılan diğer takımlarımızı da kutluyorum.”ifadelerinde bulundu.

ASKF‘DEN KUTLAMA

Öte yandan Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından konuyla ilgili bir yazılı açıklama yayımlandı. Şampiyonun kutlandığı açıklamada; “Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Olarak Elazığ Yolspor takımımızı tebrik eder; emeği geçen sporcularımıza, antrenörlerimize ve yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunar başarılarının devamını dileriz.”denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet