Harput Vakfı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatlarıyla daha güzel bir Harput için kurulan Harput Vakfı çalışmalarına devam ediyor. Vakıf kapsamında kurulan ekipler Harput’taki cami ve türbeleri temizliyor.

Harput Vakfı çalışmalarını aralıksız  sürdürüyor Güncel

Haber: Songül DURSUN

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, göreve başladıktan kısa bir süre sonra Harput’un gelişmesi için çalışmalar yapmak ve gelen turistlerin karşılanması için Harput Vakfı’nı kurmuştu. Harput Vakfı ekipleri turistik beldede çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda; Harput Vakfı bünyesinde cami ve türbelerin temizlenmesi için 15 kişilik ekip kurulmuştu.

Konuyla ilgili daha önceden açıklama yapan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Harput bir türbeler ve camiler mekanıdır. Bu mekanın, adına ve manevi iklimine uygun şekilde düzenli, tertipli ve temiz tutulması, gelen yerli ve yabancı misafirlere daha iyi tanıtılması için Harput Vakfımız bünyesinde 15 kişilik ekip kurduk” demişti.
VATANDAŞLARDAN TAKDİR TOPLUYOR

Kurulan ekip çalışmalarını sürdürüyor. Tarihi beldedeki cami ve türbeler tek tek temizleniyor. Cami ve türbeleri büyük bir titizlikle temizleyen ekipler, yaptıkları işten de oldukça mutlu görünüyor. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise “Vakfımız güzel ve hayırlı hizmetlerine devam ediyor” açıklamasında bulundu. Öte yandan çalışmaları takdirle karşılayan vatandaşlar, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a teşekkür ederek, Harput’un Vali Kaldırım sayesinde daha temiz ve hijyenik olduğunu söylediler.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet