Emektar korucu destek istiyor

24 yıl boyunca Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde köy korucusu olarak görev yapan ve ailesinden 4 şehit veren Ensari Dinç, ekonomik olarak çok zor durumda olduğunu ifade ederek yetkililerden destek istedi.

Emektar korucu destek istiyor Güncel

Haber: Faik AKGÜN/ÖZEL

Korucu olarak 24 yıl boyunca, çok zor şartlarda bölücü terör örgütüyle mücadele ettiğini ifade eden eski korucu Ensari Dinç, ailevi nedenlerle koruculuk görevinden ayrıldığı için ailesi ile birlikte ekonomik olarak çok zor günler geçirdiklerini belirtti. Dinç,“24 yıl Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde köy korucusu olarak görev yaptım. Dört amcaoğlumu terörle mücadelede şehit verdim.  2016 yılında yaşadığım ailevi sorunlardan dolayı Elazığ’a taşınmak zorunda kaldım.  Yaşadığımız sorunlardan dolayı dört kardeş Elazığ’a yerleştik. Bizler her zaman olduğu yine devletimizin yanındayız.  Biz devletimiz için can vermeye hazır olan vatan sevdalıları olarak maddi açıdan çok zor günler geçiriyoruz.” dedi.

“OĞLUMUN ASKERE GİTMESİYLE GEÇİMİMİZ DAHA DA ZORLAŞTI”

Ailelerinin geçiminin oğlu tarafından sağlandığını, oğlunun askere gitmesiyle birlikte maddi olarak durumlarının daha kötüye gittiğini ifade eden Dinç, para bulamadığı için askerdeki oğluna bile para gönderemediğini kaydetti. Dinç mağduriyetine ilişkin şunları söyledi: “Ailemizin geçimini sağlayan oğlumun askere gitmesiyle geçimimiz daha da zorlaştı.  Ailemin geçimini sağlamak için şantiyelerde çalışıyordum ancak mevsiminde etkisi ile şantiyeler kapandı. Şantiyelerin kapanması ile birlikte artık geçinemez olduk. Geçinmekte o kadar zorlanıyoruz ki askerdeki oğluma bu ay para bile gönderemedim.  Ben 24 yıl vatanıma hizmet verdim. Görev verilirse devletimiz için canımı vermeye hazır olduğumu da belirtmek istiyorum.  Ancak şuanda işsizlik nedeniyle ailemi geçindiremez hale geldim. Nedenini bilmiyorum. Ancak bize iş vermiyorlar. Sizin aracılığınızla devletimizin İlimizdeki temsilcilerine seslenerek aile olarak çok zor durumda olduğumuzu ve desteklerini beklediğimizi ifade etmek istiyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet