Açık’a yeni görev

Çimento sektöründe memleketine yaptığı yatırım ile yüzlerce insana iş kapısı olan iş insanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği yönetimine seçildi.

Açık’a yeni görev Güncel

Sektörün itibarını yurt içi ve yurt dışında koruyup gelişmesini sağlamak ve ülkedeki çimento kullanımını yaygınlaştırmak bilinciyle, toplumun yararını gözeten çalışmalara imza atan Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin 60. Genel Kurulu önceki gün gerçekleştirildi.

Yapılan Genel Kurulda Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin başkanlığına oy birliği ile Nihat Özdemir seçildi.

ELAZIĞ’DAN SYCS ÇİMENTO YÖNETİME GİRDİ

20 Asil ve 6 yedek üyeden oluşan Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin Yönetim Kurulu’na Elazığ’dan da tüzel kuruluş olarak SYCS Çimento A.Ş girdi. Elazığ’dan SYCS Çimento A.Ş.’nin yer aldığı birlik yönetimine de Prof. Dr. Yasemin Açık Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi.

TÇMB ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYOR

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği; sektörün sözcüsü olmak ve her kesimde sektörü temsil etmek misyonuyla yola çıkarak, gerek yurt içi gerekse yurt dışında benzeri alanlarda çalışan diğer kuruluşlarla ilişki kurarak ilgili alanlarda ortak çalışmalar yapılması ve verimliliğin arttırılması için çaba gösteriyor.  Çimento Sanayi ile ilgili her türlü mevzuata ilişkin sektör gereksinimlerini, proaktif bir anlayış içerisinde üyeleri adına ilgili mercilere ileten Birlik, çimento ile birlikte beton ile ilgili her türlü araştırma, geliştirme ve tanıtım çalışmalarını gerçekleştirmek, üye kuruluşlar için çimento üretimi ve güncel üretim teknolojileri konuları da dahil olmak üzere eğitimler  ve seminerler düzenlemek, kamuoyunu sektör ve beton imajının yükseltilmesi konusunda bilinçlendirme çalışmaları yürütmektedir. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği ayrıca, sektör için rekabet hukuku ile diğer hukuk kurallarına uygun istatistiki bilgileri toplayıp işliyor ve bu bilgileri üyelerine ve kamuoyuna da sunuyor. (Bülten)

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet