Milli takım kampına davet edildi

Niğde’de 31 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen Genç Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’nda Ferhat Canpolat ikinci olarak önemli bir başarıya imza atmıştı. İlimiz sporcusu antrenörü ile birlikte İl Müdürü Sedat Acar’ı ziyaret etti.

Milli takım kampına davet edildi Spor

İbrahim KARAKULAK

 

29 Ocak-5 Şubat 2018 tarihleri arasında Niğde ilinde 31 sporcunun katılımı ile Genç Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’na ilimizi temsilen Ferhat Canpolat (+)91kg’da turnuvaya katılmıştı.

TURNUVAYI İKİNCİ OLARAK TAMAMLAMIŞTI

Organizasyonda önemli maçlara çıkan ilimiz sporcusu birbirinden çekişmeli müsabakaların ardından final maçına çıkmış ve bu müsabakada rakibine yenilmişti. Finalde kaybetmesine rağmen oldukça önemli bir performans ortaya koyan Ferhat Canpolat turnuvada gümüş madalya kazanarak Türkiye ikincisi olmuştu. Başarılı sporcu turnuvanın ardından Milli Takım kampına davet edildi.

İL MÜDÜRÜ ACAR’I ZİYARET ETTİ

Konuyla ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “29 Ocak-5 Şubat 2018 tarihleri arasında Niğde ilinde 31 sporcunun katılımı ile Genç Erkekler Türkiye Boks Şampiyonasına ilimizi temsilen katılan Ferhat Canpolat (+)91 kg da Türkiye ikincisi oldu. Canpolat, bu başarısıyla birlikte Milli Takım kampına davet edildi. İlimiz sporcusu Ferhat Canpolat ve antrenörü Beden Eğitimi Öğretmeni (Milli Sporcu) Orhan Aydın ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar’ı makamında ziyaret etti. Milli takıma gitmeye hak kazanan sporcumuzu ve antrenörünü tebrik eden Acar hediye takdiminde bulundu. Sporcumuzu ve antrenörümüzü gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.”denildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet