FKA Fırat Üniversitesi ile  sözleşme imzaladı

Fırat Üniversitesi  tarafından Fırat Kalkınma Ajansı’na sunulan ISO9001: 2015 Kalite Sistemine Hazırlık Projesi”  Ajans tarafından başarılı bulunarak proje sözleşmesi imzalandı

FKA Fırat Üniversitesi ile  sözleşme imzaladı Güncel

Fırat Üniversitesi kalite yönetim sistemi belgelendirme çalışmaları yürütülürken, hem bu çalışmalara destek olması hem de diğer Mühendislik Fakültesi Bölümlerinin bu konuda eğitim almalarının sağlanması amacıyla Fırat Kalkınma Ajansına (FKA) Teknik Destek başvurusunda bulunuldu. Fırat Üniversitesinin sunduğu, “Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ISO9001: 2015 Kalite Sistemine Hazırlık Projesi” isimli proje, başarılı bulunan projeler arasında yer aldı.

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ’NİN HEDEFİ DÜNYA STANDARTLARINDA BİR HİZMET SUNMAKTIR.

Sözleşme imzalarının atıldığı proje ile ilgili olarak Fırat Üniversitesi’nden yapılan açıklamda, “Fırat Üniversitesi ile Fırat Kalkınma Ajansı arasında 2 Şubat 2018 Cuma günü Proje Sözleşmesi imzalanmış ve resmi süreç başlamıştır. Resmi işlemlerin sonuçlanmasına müteakip en kısa zamanda eğitim çalışmaları başlayacaktır. Eğitim çalışmaları tüm mühendislik bölümlerini kapsayacak ve eğitimlere katılacak tüm personele sertifika verilecektir. Proje kapsamında verilecek olan eğitimlerin temel amacını Mühendislik Fakültesi akademik ve idari personellerinin kalite yönetim sistemi hakkındaki algılarının ve bilgilerinin artırılması oluşturmaktadır. Bu bağlamda, Mühendislik Fakültesi’nin nihai hedeflerinden biri ise bünyesindeki laboratuvarların akredite olarak İlimize, Bölgemize ve Ülkemize daha kaliteli ve dünya standartlarında bir hizmet sunmaktır.” denildi (Haber Merkezi)

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet