Liderlik koltuğu el değiştirdi

1. Amatör Lig A Grubu'nda Karakoçanspor DSİ'ye 2-1 yenildi. Aksaray Gençlikspor'un da Kovancılarspor'u 3-1 yenmesiyle bu grupta Karakoçanspor liderliği Aksaray ekibine kaptırdı. B Grubu'nda haftanın maçını Keban Tekspor'a karşı Yünlüce Gençlikspor 2-1 kazandı.

Liderlik koltuğu el değiştirdi Spor

İbrahim KARAKULAK

1 Amatör Lig'in 16.hafta karşılaşmaları tamamlandı. Bu hafta toplam 8 maç oynandı. Bu müsabakalarda fileler toplam 35 kez havalandı. A ve B gruplarında bazı sürpriz sonuçlar alırken, zirvede ve dipte işler iyice kızıştı.

ZİRVE EL DEĞİŞTİRDİ

A Grubu'nda liderlik tahtı el değiştirdi. Bu haftaya kadar zirvede yer alan Karakoçanspor evinde sürpriz bir yenilgiye imza attı. Pazar günü saat 12:30'da Karakoçan İlçe Sahası'nda DSİSpor ile karşı karşıya gelen Karakoçan, rakibine 2-1 kaybetti. Ev sahibi 37 puanda kalırken DSİ puanını 27'ye yükselterek 3.basamağa yükseldi. Karakoçanspor Aksaray Gençlikspor'un kazanmasıyla liderliği Aksaray ekibine teslim etti.

AKSARAY GENÇLİKSPOR LİDERLİĞİ KAPTI

Bu haftaya kadar inatla liderlik mücadelesi veren Aksaray Gençlikspor 16.haftada hedefine ulaştı. Pazar günü saat 14:30'da Merkez Sentetik çim Saha'da Kovancılarspor ile karşı karşıya gelen ekip, rakibini 3-1 yenerek haftayı 3 puanla kapattı. Aksaray böylece puanını 38'e yükselterek liderliği ele geçirdi.

RIZAİYE 'DEN BİR GALİBİYET DAHA

Bu grupta kümede kalma savaşı veren Rızaiye Gençlikspor, Elazığ'da Paluspor'u ağırladı. Karşılaşma Pazar günü saat 15:30'da Gençlik Merkezi Sentetik Çim Saha'da oynandı. Çekişmeli geçen mücadelenin ardından Rızaiye Gençlikspor rakibini 2-1 mağlup etmesini başardı. Bu sonucun ardından Rızaiye ekibi puanını 20'ye yükseltti.

SİVRİCE'NİN UMUTLARI TÜKENİYOR

1. Amatör Lig B Grubu'nda Lider Rüstempaşaspor Pazar günü saat 12:30'da Merkez Sentetik Çim Saha'da ligde kalma mücadelesi veren Sivricespor'u ağırladı. Rüstempaşa rakibini 7-0 mağlup etti. Bu sonucun ardından Rüstempaşa ekibi puanını 46'ya yükseltti. Sivrice ekibi ise kalan iki haftada kümede kalma durumunu riske sokmaya devam etti.

ANADOLU HARPUT KAYBETTİ

Ligin güçlü diğer ekibi Fırat Üniversitesi, ligde kalma çabası veren ve tehlikeli bölgenin hemen üzerinde yer alan Anadolu Harputspor ile karşı karşıya geldi. Mücadele Pazar günü saat 10:30'da Merkez Sentetik Çim Saha'da oynandı. Rakibi karşısında puana ihtiyacı olmasına rağmen Anadolu Harputspor Fırat Üniversitesi'ne 6-1 kaybetti. Bu sonucun ardından FÜ puanını 42'ye yükseltti. Anadolu Harput ise 13 puanda kalarak tehlikeli bölgenin hemen üstünde yer almayı sürdürdü.

2 RAHAT TAKIMIN KAZANANI SÜRSÜRÜ

Grubun iddiasız iki ekibi Sürsürüspor ve Telekomspor Pazar günü saat 10:30'da Gençlik Merkezi Sentetik çim Saha'da karşı karşıya geldiler. Sürsürüspor rakibini 2-0 mağlup etmeyi başardı. Bu sonuçla Sürsürü 33 puana yükselirken Telekom 18 puanda kaldı.

GOL DÜELLOSU YEN MİAHALLE'NİN

B Grubu'nun diğer rahat ekipleri Yeni Mahallespor ve Bordo-Atletikspor Pazar günü Fırat Üniversitesi Sentetik Çim Saha'da saat 11:30'da karşı karşıya geldi. Gol düellosunun yaşandığı ve taraftarların 6 kez gol sevinci izlediği müsabakayı Yeni Mahallespor 4-2 kazanmayı bildi. Bu sonucun ardından Yeni Mahalle puanını 24'e yükseltirken Bordo-Atletik 26 puanda kaldı.

YÜNLÜCE GENÇLİK KEBAN'I DA AVLADI

Bu grupta düşme hattında haftanın maçı Keban'da oynandı. Kümede kalmak isteyen iki ekip Keban Tekspor ve Yünlüce Gençlikspor Keban Sentetik Çim Saha'da Pazar günü saat 12:30'da karşılaştı.  Geçtiğimiz hafta Sivrice depalsmanından galibiyetle dönen Yünlüce ekibi, puanını 6'ya yükseltmişti. Keban Tekspor ise bu maç öncesinde 8 puanda bulunuyordu. Büyük çekişmenin yaşandığı mücadeleyi Yünlüce Gençlikspor 2-1 kazandı. Büyük avantaj sağlayan Yünlüce böylece puanını 9'a yükseltti. Keban ise 8 puanda kaldı.

1. AMATÖR 16. HAFTA TOPLU SONUÇLARI

A.Harput 1-6 Fırat Üniversitesi

Rüstempaşa 7-0 Sivrice

Aksaray G.3-1 Kovancılar

Sürsürü  2-0 Telekom

Rızaiye G. 2-1 Palu

Yenimahalle 4-2 Bordo-Atletik

Karakoçan 1-2 DSİ

Yünlüce G.2-1 Keban Tek

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet