Milletvekili Serdar, sorunları muhataplarından dinledi

İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, İlimizdeki oda başkanları ile bir araya geldi. Toplantıda gündemi değerlendiren Serdar,  daha sonra oda başkanları ile görüş alışverişinde bulunarak, hem odaların hem de ilimiz ve ilçelerimizin sıkıntılarını konunun muhataplarından dinledi.

Milletvekili Serdar, sorunları muhataplarından dinledi Siyaset

Haber: Sami ÖZER

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, oda başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantıya il ve ilçe odalarının yanı sıra STK Platformundan da temsilciler katıldı. İlk olarak Türkiye’nin gündemi hakkında önemli açıklamalarda bulanan Serdar, “4. çeyreğinde sanayi üretimi özellikle bir önceki yılın aynı ayına göre 1.7 arttı. Biz 2018 yılını ihracat yılı olarak belirledik. Hedef 5.5’lik büyüme, 1 milyon istihdam ve 170 milyar dolarlık ihracat. 2017 istihdamın güçlü seyretmesi bu yıl da buna desteğin ilk işareti olarak düşünüyoruz” dedi.  

 “İSTİHDAM TEŞVİKLERİ 2018 YILINDA DA DEVAM EDECEK”

Türkiye ekonomisiyle ilgili değerlendirmede bulunan Serdar, ekonomi güven endeksi verilerine değinerek, “İstihdama gelir vergisi stopaja desteği, makine teçhizat alanlarında KDV istisnası, yeni araç alımlarında kısmi ÖTV, hurda indiriminin aralarında yer aldığı bir torba yasa, Plan Bütçe Komisyonumuzda görüşülmeye başladı. Tasarıdaki düzenlemeler güçlü seyreden büyümeye katkı sağlayacaktır. İstihdam teşvikleri 2018 yılında da devam edecek. Ekonomi güven endekslerinin geçen ay açıklanan verilerinde yüzde 11 artış olduğunu gördük. Bu da toplumun desteğinin hala hükümetin arkasında çok güçlü bir şekilde olduğunu ve ekonomimizin bu şartlara rağmen topluma güven verdiğini göstermesi açısından önemli diye düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

“ZEYTİN DALI HAREKÂTI’NIN EKONOMİYE OLUMSUZ ETKİSİ GÖRÜLMEDİ”

Zeytin Dalı Harekâtı’nın ekonomiye olumsuz etkisi görülmediğini söyleyen Milletvekili Serdar, “Böyle bir operasyonun aslında maliyet doğrultusu sonuçları olurdu. Türk milletinin bu konuda özellikle ekonominin psikolojik etkileri konusunda hükümetin arkasında milli bir duruşla durması ve bu konuda tam destek olması ekonomiyi olumsuz alanda etkilememiştir” diye konuştu.

“MUHALEFETİN TAVRI TÜRKİYE’Yİ ULUSLARARASI ARENADA SIKINTIYA SOKUYOR”

Muhalefetin operasyon konusundaki tavrına da değinen Serdar, “Uluslararası destek olamamasına rağmen onlara insani şartlarını oluştururuz. Fakat burada terör örgütünün zorlamasıyla kendi vatanlarından çıkarılmış bu insanları da o vatanlarına gidebilecek ortamı hazırlamak da yine bizim sorumluluğumuz alanında diye düşünüyoruz. Afrin operasyonu bu şekilde değerlendirilirken maalesef muhalefetin tavrı hakikaten Türkiye’nin elini daraltan, Türkiye’yi uluslararası arenada sıkıntıya sokan açıklamalarla dolu. Ana muhalefet partisi CHP’nin bakış açısı batı dünyasında da hakim. “ dedi. Milletvekili Ömer Serdar, sözlerine şöyle devam etti: “Madem ülkenin milli konularında, güvenli konularında bir katkınız yok, o zaman susun, bu insanlara zarar vermeyin. Biz zaten üzerimize düşeni halkımızla, ordumuzla, hükümetimizle birlikte icra ediyoruz. Bu bakış açısı sorunlu bir bakış açısıdır. Bu bakış açısını batıdaki yaklaşımlarda da görürsünüz. Batı medyasına baktığınızda bu operasyona yönelik çok incitici, çok manipüle edici açıklamalar olduğunu görürsünüz. Türkiye Suriye’de de yapmış olduğu tüm operasyonlarda gerek El-Bab’da gerekse Afrin’de sivil ölümün gerçekleşmemesi için azami gayret sarf etmiştir. Orada sadece stratejik hedeflere müdahale etmiştir. Bu da bizim planlamalarımız çerçevesindedir.” Toplantı daha sonra oda başkanlarının sorunlarını dile getirmesi ile devam etti. Milletvekili Serdar, oda başkanlarının sorunlarını dinledi. Serdar, oda başkanlarının sıkıntılarını not alarak bir bir cevapladı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet