“İşgalci güçler Cumhurbaşkanı’nı baştan indirmek istiyor”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, 2’inci Abdülhamid Han'ın 100 yıl önce yaptıklarını bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığını belirterek “Geçmişte 2’inci Abdülhamid Han'ı tahtan indirmek için çalışan işgalci güçler bugün ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı baştan indirmek istiyor” dedi.

“İşgalci güçler Cumhurbaşkanı’nı baştan indirmek istiyor” Siyaset

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, önceki gün İlimizdeydi. Sorgun ilk olarak AK Parti Elazığ İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi. İlk olarak AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı ve AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ile istişarede bulunan Sorgun ardından partililere hitap etti. Elazığ’ın Anadolu’nun değerlerini taşıyan bir şehir olduğunu dile getiren Sorgun, “Elazığ, çok değişti. 15 yılda Elazığ’ın nereden nereye geldiği görülüyor. Kim Elazığ’a bir çivi çakmışsa taş üstüne taş koymuşsa hepsine teşekkür ediyoruz. Çünkü kullara teşekkür etmeyen Allah’a şükretmez. Elazığ, gerçekten Anadolu çadırının en güçlü direklerindendir. Bir çok medeniyet buraya gelmiş ve geçmiş. Onun hala ayakta bir çok izleri var. Bir tarafıyla tarım bir tarafı ise madenlerle dolu” dedi.
Türkiye’nin dışarıda ve içeride terörle mücadele ettiğini vurgulayan Sorgun, “Hepimiz bunu takip ediyoruz. Bir hafta önce kongre vesilesi ile Kırıkhan ve Hatay’daydım. Biz oradayken de top atıldı. Fakat Hataylı ve Kırıkhanlı kardeşlerimiz bırakın bir endişeyi veya tedirginliği tam tersi çok güçlü. Devletine, milletine ve birbirine çok bağlılar. Adeta bir ilçe kongresi değil il kongresi yapmış gibi o kadar heyecanlı canlı bir kongre yaptık. Bütün Türkiye’nin kalbi Elazığ’da olduğu gibi orada atıyor. Bir taraftan terörle, terör örgütleriyle, terör yapılanmalarıyla ve onların arkasındaki ağa babalarıyla mücadele ederken, bir taraftan da içeride ekonomik, siyasal ve sosyal alanda birçok çalışmayı hep birlikte yürütüyoruz. İşte büyük devlet böyle olur. Bir taraftan bakıyorsunuz 2017 yılının üçüncü çeyreğinde dünyada en fazla büyüyen ülke oluyoruz. Bir taraftan dışarıda teröre karşı operasyonlar, devrim niteliğinde değişimler yapıyoruz” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANI’NI BAŞTAN İNDİRMEK İSTİYORLAR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, daha sonra  AK Parti Elazığ Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresine katıldı. 2’inci Abdülhamid Han'ın padişahlık döneminde işgalcilere bir karış toprak vermemek için her zaman direndiğini aktaran AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun "2’inci Abdülhamid Han İstanbul’dan Bağdat’a demir yolu, hastaneler yaptı ve yaptıkları saymakla bitmez. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her ile üniversite, baraj, şehir hastaneleri yaptı ve saymakla bitmez. 100 yıl önce 2’inci Abdülhamid Han ne yaptıysa bugünde Recep Tayyip Erdoğan aynısını yaptı. Dün ne kadar içten dıştan işgalci güç varsa 2’inci Abdülhamid Han'ı tahtan indirmek için çalıştı. Dün kim 2’inci Abdülhamid Han'ı baştan indirmek istiyorsa bugünde onların devamı Recep Tayyip Erdoğan’ı baştan indirmek istiyor" dedi.

“GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞMALIYIZ”

2019 seçimlerinin yaklaştığını dile getiren Sorgun, "Seçimin ve senedin vadesi çok çabuk gelir. Gece gündüz demeden il teşkilatımızla, genel merkezimizle, milletvekillerimizle, belediyelerimizle çalışmalıyız. Hz. Mevlana, ‘Bir mum kendi ışığından yanındaki mumu tutuşturmakla hiçbir şey kaybetmez’ diyor. Her birimiz birer mum olarak başka arkadaşımıza dava, memleket ateşini tutturacağız. 2019 seçiminin bana göre şifresi daha çok samimiyet, gayret, tevazu ve birlikteliktir" ifadelerini kullandı. AK Parti Elazığ Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun'un yanısıra, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, AK Parti Elazığ milletvekilleri Ejder Açıkkapı, Ömer Serdar, Metin Bulut, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve çok sayıda davetli katıldı. (İHA)

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet