Öğrenciler Avrupa’yı deneyimledi

Necip Güngör Kısaparmak Anadolu İletişim Meslek Lisesi öğrencileri, hazırladıkları proje kapsamında gittikleri Avusturya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’ndeki çalışmalarını tamamlayarak Elazığ’a döndü. “Medya Sektöründe Görsel Kaliteyi Artırıcı Yenilikçi Grafik-Animasyon Uygulamaları”  adlı ERASMUS projesi kapsamında 18 öğrenci ve 3 öğretmenini Avrupa’ya gönderen İletişim Lisesi, bir yurtdışı projesini daha başarıyla tamamladı.

Öğrenciler Avrupa’yı deneyimledi Eğitim

Haber: Sami ÖZER

2017 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1- Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı  (Türkiye Ulusal Ajansı) tarafından uygun bulunan 2017-1-TR01-KA102-040631 numaralı proje ile  18 öğrenci ve 3 öğretmen  Avrupa da katıldıkları projeyi başarıyla tamamlayarak geri döndü.

ÖĞRENCİLER HEM GEZDİ HEM ÖĞRENDİ

İletişim Meslek Lisesi öğrencileri, medya sektöründe üç boyutlu modelleme, görsel öğeler ve web sayfası tasarımı hazırlanması aşamasında sürdürülebilir yenilikçi teknolojilerin AB ülkelerindeki eğitim ve uygulamalarının yerinde ve uygulayarak öğrenilmesini öngören projeyle öğrenciler 3 hafta boyunca Avrupa'nın farklı ülkelerindeki uygulamaları yerinde görme ve uygulama imkanı buldu. Proje kapsamında 3 hafta boyunca Avrupa’da birçok uygulamayı yerinde inceleme şansı yakalayan öğrenciler, hem gezdi hem öğrendi. Proje öğrencilere, medya sektöründe ihtiyaç duyulan elaman yeterliliğinin nasıl olması gerektiği,  mesleki yeterliliğin ne tür avantajlar sağlayacağı, yabancı dil öğrenme gerekliliği, farklı kültürleri tanıma gibi birçok deneyimi kazandırırken, öğrenciler, edindikleri tecrübenin kendileri için çok yararlı ve önemli olduğunu belirttiler.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet