“Kanatta da elimden geleni yapmaya çalışıyorum”

Elazığspor'un başarılı oyuncusu Mertan Caner Öztürk, Denizlispor maçıyla birlikte çıkışa geçmek istediklerini ifade etti. İlk yarıda forvet bölgesinde kaydettiği gollerle takıma önemli katkılar sağlayan ancak son haftalarda kanatlarda görev alan genç oyuncu; “Asıl mevkiim forvet ama kanatlarda da elimden gelen mücadeleyi sergilemeye çalışıyorum.”dedi.

“Kanatta da elimden geleni yapmaya çalışıyorum” Spor

İbrahim KARAKULAK-Özel

Tetiş Yapı Elazığspor'un başarılı oyuncusu Mertan Caner Öztürk, Denizlispor karşılaşması öncesinde gazetemize açıklamalarda bulundu. İleri uçta kanatlarda da görev yapabilme özelliğine sahip genç oyuncu, Denizli maçıyla ilgili konulara da değindi.

“DENİZLİSPOR MAÇIYLA BİRLİKTE ÇIKIŞIMIZ BAŞLAYACAK”

Geçtiğimiz hafta başkentte galibiyeti kaçırdıklarını ifade eden Mertan, Denizlispor mücadelesiyle çıkışa başlayacaklarını vurgulayarak; “Ankaragücü karşısında çok iyi mücadele ettik. Açıkçası galibiyeti kaçırdığımızı söyleyebilirim. İyi yoldayız. İyi de çalışıyoruz. Takımımıza yeni arkadaşlarımız katıldı. Onlarla birlikte bir ivme yakaladık yukarıya doğru. İnşallah Denizlispor maçıyla birlikte çıkışımız başlayacak. Ondan sonra play-off için peş peşe bir seri yakalamamız gerekiyor. Denizlispor mücadelesi bizim için bir dönüm noktası olur.”dedi.

“KANATTA DA ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUM”

Ligin ilk yarısında forvet bölgesinde izlediğimiz genç golcü, kaydettiği gollerle takımına önemli puanlar kazandırmıştı. Lamine Diarra'nın kadroya katılmasıyla birlikte kanatlarda izlemeye başladığımız başarılı oyuncu, asıl mevkisinin ileri uç olduğunu ancak görev verildiği takdirde kanatlarda da elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını ifade etti. Mertan Caner Öztürk; “Bana hocamız nerede uygun görüp görev verirse, o mevkide elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Ben 3 mevkide de oynayabiliyorum. Sağ kanat, sol kanat ve ileri uçta… Tabi ki asıl mevkiim forvet ama kanatlarda da elimden gelen mücadeleyi sergilemeye çalışıyorum ve bunu da ortaya koyduğumu düşünüyorum. Önemli olan takımımızın başarısı. Takımımızla birlikte hepimiz de başarılı olabiliriz.  Şampiyon olur ya da play-offa kalırsak bu takımla birlikte hepimiz yükseleceğiz. Onun için kanat ya da farklı mevkileri çok problem etmeden yolumuza devam etmeliyiz.”şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet