Gelecek sezon hedefimiz BAL yolunda ses getirmek

1. Amatör Lig'de bu sezon adından sıkça söz ettiren Bordo-Atletikspor'da Antrenör Yılmaz Dündar gazetemize açıklamalarda bulundu. Dündar ligin ilk ve ikinci yarısını değerlendirirken centilmenlik vurgusu da yaptı. Deneyimli çalıştırıcı ayrıca önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig yolunda daha iyi bir mücadele sergileyeceklerine olan inancını dile getirdi.

Gelecek sezon hedefimiz BAL yolunda ses getirmek Spor

İbrahim KARAKULAK-Özel

1. Amatör Lig A Grubu'nda mücadele eden Bordo-Atletikspor, geçtiğimiz hafta ligin namağlup ekibi Rüstempaşaspor karşısında 2-0 mağlup olmuş ve ikinci devrenin ilk yenilgisini tatmıştı. Ligin 16.haftasında Yeni Mahallespor ile karşı karşıya gelecek olan ekip küme düşme gibi bir tehlike yaşamıyor. Play-off için de bir şansı olmayan ekipte Antrenör Yılmaz Dündar gazetemize açıklamalarda bulundu.

“BİR ÇOK SIKINTILARLA BOĞUŞMAMIZA RAĞMEN İLK YARIYI İYİ BİR YERDE BİTİRMİŞTİK”

Sezon başından itibaren bir çok sıkıntılarla boğuştuklarını ancak buna rağmen ilk yarıyı iyi bir noktada bitirdiklerini ifade eden Dündar; “Sezon başlangıcını aslına bakarsanız biz biraz geç yaptık. Bu kapsamda antrenmanlarımıza da geç başlamış olduk. Transferlerimizin ardından takviyelerle birlikte ilk 2 sırada olabilmek adına elimizden geleni yapmayı hedefledik. Süreç içerisinde yaşanan olumsuzluklar bizi ilk 2'den uzaklaştırdı. Bunun nedeni bazı dış, bazı da iç sebeplerden ötürü. Bu sorunlara engel olamadık. Aslında kadro derinliğimiz de yoktu. Bazı maçlara sadece 11 futbolcu ile çıkabiliyorduk. Bu sıkıntıları yaşadık ama takım olarak şunu söyleyebilirim ki; Spor Toto Bölgesel Amatör'ün en güçlü adayı ve favorisi Rüstempaşaspor tek puan kaybını Bordo-Atletikspor'a karşı yaşadı. Şu ana kadar özellikle sakat oyuncularımız, kart cezalısı futbolcularımız olsun bir çok sıkıntılarla boğuşmamıza rağmen ilk yarıyı iyi bir yerde bitirmiştik.”dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ SEZON BAL YOLUNDA DAHA İYİ MÜCADELEYLE DAHA FAZLA SES GETİRECEĞİZ”

Geride kalan 15 maçta 7 galibiyet, 5 beraberlik ve 3 de yenilgi alarak topladığı 26 puanla 4.basamakta yer alan Bordo-Atletikspor'un önümüzdeki sezon BAL yolunda daha iyi mücadele edeceğini ve amatörde daha fazla ses getireceğini dile getiren Antrenör Yılmaz Dündar; “İkinci yarıya da daha farklı bir Bordo-Atletik olarak başladık ve mücadele ettik. Çünkü transfer sezonu açıldıktan sonra bir çok oyuncumuzla yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Bir çok önemli futbolcumuzu BAL'da mücadele edebilecek olan Aksaray Gençlikspor'a gitmelerine izin verdik. Takıma katılan yeni oyuncularımızla da telafi yaparak kadromuzu güçlendirdik. Zaten geçtiğimiz hafta da dediğim gibi Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi'nin en büyük favorisi Rüstempaşaspor'a 2-0 yenilene kadar yolumuza yenilgisiz devam ediyorduk. Bütün bu süreçlerin bizim adımıza olumlu ve olumsuz yanları oldu. Olumlu taraflarına baktığımızda gençlerle de yavaş yavaş özellikle önümüzdeki yıl için bir oluşum içerisine girdik. Kadromuzda deneyimli futbolcularımız da bulunuyor. Seneye birkaç transferle birlikte kadromuzun daha güçlü olacağını düşünüyorum. Önümüzdeki sezon BAL yolunda daha iyi mücadele ederek amatörde daha fazla ses getireceğiz. Bunu amaçlıyoruz.”ifadelerinde bulundu.

“ASKF'NİN KARARLARI YERİNDE VE DOĞRUYDU”

Amatörde yaşanan istenmeyen olaylara da değinen Dündar, ASKF tarafından olayların önüne geçmek için uygulanan çeşitli yaptırımların yerinde olduğunu dile getirdi. Centilmenliklerini her zaman koruduklarının altını çizen Yılmaz Dündar; “Bizim bu sezon sadece 1 maçımız olaylı geçti. O maçta da sinir halini yaşadık. bu maçlarda zaman zaman olabiliyor. Amatörümüzde Şahin Şerifoğulları başkanlığında Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olayların önüne geçebilmek için katı kurallar koydu. Çeşitli yaptırımların uygulanacağı belirtildi. Çok da doğru karardı ve hatta geciken bir uygulamaydı. Dikkat de ederseniz bu alınan kararların ardından bir çok takım kendine çeki düzen de verdi. Olması gereken de buydu zaten. Biz de bu olumsuzluklar içerisinde olmayı hiç istemedik ve çok şükür 1 olay dışında bir şeye karışmadık. Futbolcularıma zaten bu konuda uyarılarda sürekli bulunuyorum. Futbolun içerisinde rekabet vardır ancak centilmenlik ön plandadır. Geçtiğimiz hafta da zaten Rüstempaşasporlu futbolcuları sahaya alkışlarla davet ettik. Çünkü sonuçta bizim grubumuzun lideri ve BAL'da Elazığımızı temsil edebilecek güzide bir kulübümüzdü. Biz centilmenliğimizi hep koruduk.”dedi.

“BUNDAN SONRA TAKIMLARIMIZIN DAHA SAĞDUYULU OLMASINDA DA FAYDA VAR”

Amatördeki takımlara da centilmenlik konusunda çeşitli önerilerde bulunan deneyimli çalıştırıcı; “Futbol normalde de rekabetin üst düzey olduğu bir oyundur. Mesela amatörümüzde Rüstempaşaspor ve Fırat Üniversitesi karşı karşıya geliyor. Bu iki kulübümüzde ayrı iki futbolcu da kardeş ancak birbirlerine rakipler. Kardeşler bile karşı karşıya oynarken futbolu bir savaş haline getirmeye gerek yok. O gün iyi olan kazanıyor zaten. Dolayısıyla amatörümüzdeki bütün takımlarımızın da centilmenliği ön planda tuttuğunu biliyorum. Arada sırada istenmeyen olaylar yaşanıyor ancak bundan sonra takımlarımızın daha sağduyulu olmasında da fayda var. Bütün takımlarımıza başarılar diliyorum.”diyerek sözlerini noktaladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet