Yanılmaz: Çalışan bir nesle ihtiyacımız var!

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Kahve köşelerinde oturan bir nesle değil, çalışan bir nesle ihtiyacımız var” dedi.  2018 yılında İlimizin istihdamın artacağını bunun için belediye olarak iş garantili mesleklere yönelik kurslar vererek kalifiye personel yetiştireceklerini açıkladı.

Yanılmaz: Çalışan bir nesle ihtiyacımız var! Güncel

Haber: Kübra TÜRKAN

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın gündemi ve belediye hizmetlerini değerlendirdiği basın toplantısı Belediye Meclis Toplantı Salonunda dün gerçekleşti. Toplantıya ulusal ve yerel medya mensuplarının temsilcilerinin de belediye birim müdürlerinin de ilgisi bir hayli yüksekti. Geçtiğimiz yıl şantiye belediyeciliği ile gündeme geldiklerinin altını çizen Başkan Yanılmaz, 2018 yılında hizmetlerin artarak devam edeceğini ve bu yılın ‘Kültür ve Sanat Yılı’ olduğunu belirtti.

Hizmetleri insan odaklı gerçekleştirdiklerini ve bu doğrultuda hemşehrilerimizden gelen talepleri aynı anda yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Yanılmaz, toplantıya Afrin Operasyonu Zeytin Dalı Harekâtı’nda başarı sağlayan Mehmetçiklerimize muvaffakiyet dileklerini ifade ederek başladı. Harekâtın 20 ocak tarihinden itibaren başarılı bir şekilde devam ettiğinin altını çizen Başkan Yanılmaz, şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diledi. Geçtiğimiz günlerde Afrin’de şehit olan hemşehrimiz Fevzi Gürsu’nun kahramanca mücadele ederek şehit olduğunu belirten Başkan Yanılmaz, “Elazığlı şehidimizin mekânı cennet olsun” diyerek milletimize baş sağlığı diledi. “Operasyonla ilgili gizli hesabımız yok” diyen Yanılmaz, Bizim gizli hesaplarımız yok. Ne toprak için ne petrol için oradayız. Tek derdimiz adalet, tek derdimiz mazluma çare olmak. Tek derdimiz analarımızın gözyaşlarını dindirmek, tek derdimiz yetimlere-öksüzlere merhamet elimizi ulaştırmaktır” dedi.

YANILMAZ, PARTİSİNE BAŞARILAR DİLEMEYİDE UNUTMADI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ ziyaretlerini de değerlendiren Başkan Yanılmaz, “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Elazığ 6. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere 13 ocakta şehrimize teşrif ederek, hemşehrilerimizle buluştular.

On binlerce hemşehrimiz havaalanından itibaren büyük bir coşkuyla Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı bir kez daha bağrına bastı. Cumhurbaşkanımız da gitmiş olduğu her yerde Elazığ’ı örnek göstermesi bu memnuniyetinin göstergesidir. Bu vesileyle AK Parti İl Başkanımız ve yönetimini de bir kez daha tebrik ediyorum. İnşallah 2019’daki yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde güzel başarılara imza atacaklarına inanıyorum” diyerek partisine başarılar diledi.

“23 NİSAN’DA ÇİFTE BAYRAM YAŞAYACAĞIZ!”

15 adet ELBÜS’ün nisan ayında İlimizin yollarında olacağını vurgulayan Başkan Yanılmaz, “Dünyada ilk kez Elazığ’da kullanılacak 18 metre uzunluğunda elektrikli, bataryalı, çevre dostu ve oldukça konforlu olan ELBÜS’ler için artık sona gelindi. Bursa’da imal edilen ELBÜS üretimini yerinde inceledik. İnşallah geri sayım başladı. Toplu ulaşıma yeni bir soluk getirecek olan elektrikli otobüslerimiz şu anda üretim bandında yerini aldı. Belediyemiz için toplam 15 adet üretilen ve yaptığımız anket doğrultusunda hemşehrilerimizin rengini belirlediği bordo-beyaz renkli ELBÜS’ler 23 Nisan’da şehir trafiğinde yerini alacak. Şehrimize hayırlı olsun. 23 Nisan’da çifte bayram yaşayacağız” diye konuştu. 

YANILMAZ, PROJELERLE ŞEHİR TRAFİĞİNİ RAHATLATTIKLARINI AKTARDI

Başkan Yanılmaz, “Şehir içi trafiğini rahatlatmak, bölgesel trafiği düzenlemek ve araç seyir hızını artırmak  amacıyla Bosna Hersek Bulvarı Altgeçit çalışmalarının ikinci etabı olarak planlanan batı ve doğu istikametini altgeçit ile bağlayan  İstasyon Kavşağı Altgeçidi’nin, yedi ay içerisinde tamamlandı.   Mahalleler arası bağlantıyı rahatlatacak 15 metre genişliğinde 500 metre uzunluğundaki, gidiş-dönüş çift şerit olarak inşa edilen İstasyon Kavşağı Altgeçidi’nin geçen seninin sonunda tam olarak hizmete açıldı. Ayrıca Elazığ Belediyesi’nin 2017 yılı projeleri arasında yer alan şehrin geleceğine yönelik önemli bir yatırım olan Orduevi Katlı Kavşağı’nın hizmete sunulduğunu belirten Başkan Yanılmaz, “Üç katlı ve 6 ana bulvar arasında bağlantı sağlayan Orduevi Katlı Kavşak Projesi’nin tamamlanmasıyla bölgesel trafik ve mahalleler arasındaki bağlantı arttırılarak, kesintisiz trafik akışı ile de kent merkezindeki araç seyir hızı yükseltilmiş, şehir trafiğinin rahatlamasına önemli katkı sağlanmıştır.  Birde  2017 yılında start verilen çalışmalar doğrultusunda; Kazım Karabekir Caddesi ile Necdet Doğan Caddesi’ni birbirineKavşak çalışmasının Şehir Hastanesi’ne ulaşımı da rahatlatacak” diyerek hizmetlerin hayırlı olmasını diledi.

“ŞEHİR TRAFİĞİNE BİR NEŞTER VURDUK”

“Şehir trafiğine bir neşter vurduk” diyen Başkan Yanılmaz, şunları kaydetti: “Özellikle İstasyon Kavşağı Altgeçidi, Bosna Hersek Bulvarı Altgeçidi, Orduevi Katlı Kavşağı ve Kuzey İmar Yolu ile birlikte Elazığ'ın trafiğine ciddi anlamda bir neşter vurduk.” Sözlerini sürdüren ve trafiğe yönelik hayata geçirdiği projeleri aktarmaya devam eden Başkan Yanılmaz, Prof.Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı (Kuzey İmar Yolu)’nın tamamlandı. Güney İmar Yolu çalışmalarının devam ediyor. Şehrin doğu yakasına prestij kazandıracak Doğu İmar Yolu için çalışmalara start verildi. Salıbaba, Çatalçeşme, Sanayi, Kırklar ve Doğukent mahalleleri 2 bin 900 metre uzunluğunda 40 metre genişliğinde ve altı şerit olarak düzenleyeceğimiz yeni bulvarlar ile Şehir Hastanesi ve şehrin kuzey can damarı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı birleşecek. Üç etap halinde yürütülen çalışmaların birinci etabında Cahit Dalokay Caddesi ile Yaşar Doğu Caddesi bağlantısı sağlanacak. İkinci etabında Yaşar Doğu Caddesi ile Çatalçeşme Bulvarı arasında bağlantı sağlanacak. Üçüncü etabında ise Yaşar Doğu Caddesi ile Şehir Hastanesi Kavşağı arasında bağlantı sağlanacak” dedi.

ŞEHİR HASTANESİ BAĞLANTI YOLLARI 30 HAZİRAN’DA TAMAM

Başkan Yanılmaz Şehir Hastanesi açılmadan bağlantıyı sağlayacak yeni yol çalışmalarının tamamlanacağını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Geçtiğimiz aylarda hizmete açtığımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı’nın Şehir Hastanesi ile bağlantısını sağlayacak 30 metre genişliğinde, 950 metre uzunluğundaki Yunus Emre Bulvarı-Harput Yolu bağlantısını sağlayacak yol çalışması ile 25 metre genişliğinde, 1.365 metre uzunluğundaki Ulukent Mahallesi-Şehir Hastanesi Kavşağı arası yol yapım çalışmalarımız devam ediyor. Yine 30 metre genişliğinde, 2.500 metre uzunluğundaki Şehir Hastanesi çevre ulaşım yolu çalışmalarımız devam ediyor. Eylül veya Ekim ayında hizmete girecek olan Şehir Hastanesi’nin bağlantı yolları 30 haziranda tamamlanacak. Yine Şehir Hastanesi’nden Yurtbaşı beldesine ulaşım sağlayan yolu da 4 şerit olarak yeniden düzenleyerek, Şehir Hastanesi’nin doğu bağlantısını sağlamış olacağız” diyerek hayata geçirilecek yollardan bahsetti.  

“CİP BARAJI MESİRE ALANI VAZGEÇİLMEZ OLACAKTIR”

Şehrin en büyük dinlenme ve piknik alanı olarak düzenlenen Cip Barajı Mesire Alanında çalışmaların tamamlandığını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Sosyal ve sportif donatılarla yepyeni bir kimlik kazandırılan, her yaşa ve her kimliğe hitap edecek 1 milyon 524 bin metrekarelik alana sahip Cip Mesire alanı 2018 yılı yaz sezonuna hazırlanan Cip Barajı Mesire Alanı hem hemşehrilerimizin hem de komşu illerimizin inanıyorum ki vazgeçilmezi olacaktır” şeklinde konuştu.

YANILMAZ, YENİ ALT VE ÜST GEÇİTLER GELECEĞİNİ MÜJDELEDİ

Şehir trafiğine kalıcı köklü çözümler sunduklarını belirten Başkan Yanılmaz, “Elazığ Belediyesi olarak 2018 yılında DDY Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle iki altgeçit ve bir üst geçit yapım çalışmalarına başladıklarını kaydetti.  DDY Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle karayollarının demir yollarıyla birleştiği hemzemin geçitlerin, alt ve üstgeçit olarak yeniden düzenlendiğini ifade eden Başkan Yanılmaz, TOFAŞ Kavşağı-Güney Çevreyolu (Eşref Bitlis Caddesi) bağlantısı üzerinde bulunan DDY hemzemin geçidinde, araç trafiğini rahatlatmak amacıyla altgeçit yapım çalışmalarının başladığını kaydetti. 

Cahit Dalokay Bulvarı ile Aksaray Mahallesi bağlantısını sağlayan Çimento Kavşağı yolu üzerinde bulunan DDY hemzemin geçidinde, araç trafiğini rahatlatmak amacıyla altgeçit yapım çalışmalarının başladığını belirten Başkan Yanılmaz, toplam 170 metre uzunluğunda, 15 metre açıklığındaki altgeçit, iki gidiş-iki geliş olmak üzere dört şerit olarak düzenlenecek” dedi. Hazardağlı Kavşağı ile Güney Çevreyolu (İmam Efendi Bulvarı) arasında bağlantı sağlayan DDY hemzemin geçidinde ise araç trafiğini rahatlatmak amacıyla üstgeçit yapım çalışmalarının başladığını belirten Başkan Yanılmaz, yolun toplam 593 metre uzunluğunda, 20,5 metre açıklığındaki üstgeçit, iki gidiş-iki geliş olmak üzere dört şerit olarak düzenleneceğini söyledi.

“AKILLI KAVŞAK UYGULAMASI İLE 1 MİLYON 800 BİN TL’LİK YAKIT TASARRUFU SAĞLADIK”

Şehir trafiğini rahatlatmak ve tasarruf amacı doğrultusunda önemli bir adımı daha hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Yanılmaz, Akıllı kavşak uygulamaları kapsamında Ahmet Aytar Kavşağı’na demo uygulaması kurulduğunu, günde 44 bin, haftada 268 bin 824 aracın geçişinin sağlandığı Ahmet Aytar Kavşağı’nda akıllı kavşak uygulamasıyla günde 1.538 lt, yılda 1 milyon 800 bin TL’lik yakıt tasarrufu sağlandığını kaydetti.

“BÜYÜKŞEHİR MANTIĞIYLA ÇALIŞIYORUZ”

Şehri bir bütün olarak ele aldıklarını ve doğrultuda hareket ettiklerini söyleyen Başkan Yanılmaz, ilçe ve belde belediyelerine destek sağladıklarını, 2018 yılında her ilçeye bir park yapma sözünü verdiklerini belirtti. Belde belediyelerine de asfalt katkısı sunduklarını belirten Başkan Yanılmaz, bu yıl içinde desteklerin süreceğini kaydetti. Şehre yeni mezarlık alanı oluşturduklarını, 545 bin metrekarelik bir alana sahip Asri Mezarlık alanına ek olarak, 460 bin metrekarelik yeni mezarlık alanı için Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından aile parsel satışının devam ettiğini söyleyen Başkan Yanılmaz, satışların sürdüğünü ifade etti. Bunun üzerine mezarlık alanlarının pahalı olduğunun vurgulanmasının ardından Yanılmaz, “Ücretsiz mezarlarımızda var. Üstelik hem kişiye hem de eşine. Bunu da uygulayan başka bir il yok” dedi. Birde aile kabristanlıklarının direk anahtar teslim olduğunu ifade etti.

“ŞEHRİN PRESTİJİNİ KAZANDIRACAK PROJELER YOLDA”

Şehrin modernizasyonuna katkı sağlamak adına yepyeni bir uygulamayı hayata geçirdiklerini kaydeden Yanılmaz, başlatılan yeni uygulama ile çevresel açıdan görüntü kirliliği oluşturan çöp konteynerlerini yer altına aldıklarını, toplam 150 adet yer altı çöp konteyneri, Doğukent, Ulukent, Kırklar, Ataşehir, Cumhuriyet, Kültür, Olgunlar ve Sürsürü mahallelerinde hizmete sunulduğunu söyledi. Şehrimize prestij kazandıracak bir projeye daha başladıklarını ifade eden Yanılmaz, “Şehrimize değer katacak nikah ve kongre salonu yapımına bu yıl başlayacağız. Daha önceki birçok çalışmamızda olduğu gibi bir kez daha ‘birlikte yönetim’ ilkemizin bir tezahürü olarak bu projeyi de hemşehrilerimizin tercihi beğenisi doğrultusunda hayata geçireceğiz. Kültür Park yerleşkesinde inşa edilecek nikâh ve kongre salonu için iki ayrı mimari proje hazırlayarak, Elazığ Belediyesi web sayfası üzerinden hemşehrilerimizin beğenisine sunduk” diyerek bu proje için sunulan ankete en fazla bekarların ankete katılım gösterdiğini aktardı.

PARKLARA VERDİĞİMİZ İSİMLER KAMUOYUNDA TAKDİRLE KARŞILANDI

2014 yılından itibaren 96 yeni parkın şehre kazandırıldığını ve park sayısının 273’e çıkarıldığının altını çizerek, şehir merkezinde bulunan parklara, ünlü simaların adını verdiklerini belirten Başkan Yanılmaz, “Bu sayede şehre katma değeri olan ve ilimizle özdeşleşmiş kişilerin isimleri parklarda yaşatılıyor” dedi. Bu kapsamda merkezde bulunan 200 parka isim tabelaları yerleştirildiğini söyleyen Başkan Yanılmaz, Mehmet Ağar, Mehmet Necati Çetinkaya, Hikmet Behçet Susmaz, Şükrü Kacar Süleyman Selmanoğlu, Lokman Tasalı, Prof.Dr. Canan Karatay, Prof.Dr. Nuran Yazıcıoğlu gibi isimlerin yaşatılacağını belirterek bu çalışmaların arından Prof. Dr. Nuran Yazıcıoğlu’nun kendilerine teşekkür mektubu gönderdiklerini kaydederek bu şekilde Elazığ’a olan gönül bağını arttırdıklarına dikkat çekti. Sporcuların isimlerinin halı sahalara vereceğiz.

“BORÇSUZ BELEDİYEYİZ...”

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nca 2017 veri hesaplarının açıklanmasının ardından 2017 yılı vergi incelemelerinde Belediyemizin 2017 yılına ilişkin herhangi bir vergi borcu bulunmadığını ifade eden Başkan Yanılmaz, “İl Defterdarlığımız da ödemelerimizi düzenli olarak yapmamız ve bu anlamda örnek teşkil etmemiz amacıyla bizleri ziyaret ederek teşekkür ettiler. Biz birlikte bir gücüz. Elazığ Belediyesi olarak bizler her zaman Elazığ'ın gelişmesi noktasında diğer kamu ve kuruluşlarıyla birlikte hareket ediyor, gücümüzü birleştiriyoruz. Elazığ’ın daha yaşanılabilir bir şehir haline gelmesi için çalışmalarımızı birlikte yürütüyoruz” dedi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ DEDE KORKUT HİKÂYE YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRECEK

Elazığ Belediyesi Kültürel etkinlikler kapsamında yapılan ve yapılacak faaliyetleri de aktaran Yanılmaz, Elazığ kültürünü ve Harput musikisini gelecek nesillere aktarmak amacıyla her hafta düzenlediğimiz ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören ‘Kürsübaşı’ etkinliklerinin, Perşembe günleri musiki severlere kapılarını açmaya devam ettiğini söyledi. Bu yıl belediye bünyesinde Kültür Danışma Kurulu kurduklarını kaydeden Yanılmaz, “Elazığ Belediyesi ile Bizim Külliye Dergisi işbirliğinde uluslararası hikaye yarışması düzenleyeceğiz. ‘Dede Korkut Hikaye Yarışması’nın uluslararası boyutta düzenlenecek. İki kategoride gerçekleşecek olan yarışmanın birinci kategorisi öğrencilere yönelik olacağı ve birinciye tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye çeyrek altın, 10 öğrenciye de mansiyon ödülü verilecek. ikinci kategorisinde ise büyükler yarışacak birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin ve de üçüncüye ise 2 bin TL ödül verilecek” diyerek 26 mayısta Harput Senfoni konserinin de İlimizde gerçekleşeceğini kaydetti.

“SEKİZ DEĞERİMİZİ YAŞATMALIYIZ!”

İlimizdeki insanların taşıması gereken sekiz ana özellik olduğunu da vurgulayan Yanılmaz, “Yiğitlik, mertlik, cömertlik, misafirperverlilik, alçakgönüllülük, çalışkanlık, dürüstlük ve vatanseverliktir. Çalışkanlık üzerinde bilhassa durmak istiyorum. Çünkü Bizin kahvelerde oturan nesle değil, çalışan bir nesle ihtiyacımız var” diyerek bu özelliklerimizi korumamız gerektiğini vurguladı.

40 YILIN HATIRINA ÖZEL KUTLAMA

Başkan Yanılmaz, Kültür Park Mamurat’ül Aziz Salonu’nda 14 Şubat Sevgililer Gününde ’40 Yılın Hatırına’ konseptinde evlilikte 40 yılı geride bırakan evli çiftleri ağırlayacaklarını belirterek, programda,  neredeyse bir ömrü paylaşan çiftlerin,  deneyimlerini ve anılarını paylaşarak, keyifli bir gün geçirecekler” dedi. Şehrimizde bir ilk olarak düzenlenecek bu özel organizasyonda evliliklerinde 40 yılı geride bırakan çiftleri ağırlayarak, hem onların hayatlarına tatlı ve anlamlı bir anı katmak, hem de sosyolojik anlamda gençlerimize örnek teşkil etmek istiyoruz diyerek, evlilik yolculuğunda 40 yılı geride bırakan çiftlerin organizasyona katılmak için Beyaz Masa 153 nolu telefonla irtibata geçmelerinin yeterli olacağını söyledi.

YENİ İMARA AÇILAN YERLERDE 5 KAT SINIRI GELECEK!

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Eski sebze halinin durumu ne olacak denilmesi üzerine Yanılmaz, “Orası Alışveriş Merkezi yapılacaktı. İki ortak arasında anlaşmazlıklar oldu. Ondan kaynaklı bir sıkıntı var ama halâ görüşmeler sürmekte” dedi. Çok katlı yapılaşmalarla ilgili durumun ne olacağının sorulması üzerine de Yanılmaz, “İmara yeni açılan yerlere 5 kat sınırı koyacağız” diyerek soruya yanıt verdi. Tofaş kavşağının isminin değiştirilmesi önerisini de değerlendiren Yanılmaz, “Alışkanlıkları pek değiştirme taraftarı değilim ama bakacağız” ifadelerini kullandı.

“TOPLU ULAŞIMA ZAM OLMAYACAK!”

Mazota ciddi bir zam geldi toplu taşıma ücretleri artar mı? Denilmesi üzerine de “Hizmette kalite artacak, maliyetleri azaltacağız ve de toplu taşımada zam olmayacak” ifadelerini kullandı. Elazığ Belediyesi tarafından "Aziz Şehrin Aziz Şahsiyetleri' programlarının konuğunun Seyda Molla Hayrettin Tanrıkulu olmasına AK Partili belediyeler cemaatlerle çalışmaya devam ediyor şeklinde yorumlanmasına da açıklık getiren Yanılmaz, “Bizler bu kente değer katan şahsiyetleri konuk alıyoruz ve de o yazı hazırlayan kadar bağnaz değiliz” diyerek çıkan habere tepki gösterdi.

“2018’DE İSTİHDAM REKORUMUZU KATLAYACAĞIZ”

Konuşmanız içerisinde kahvelerde nesil görmek istemediğinizi belirterek çalışmanın önemine dikkat çektiniz önceki günde İlimizde istihdam toplantısı yapıldı. Peki 2018’deki istihdam beklentileriniz nelerdir şeklinde yöneltilen soruya da Yanılmaz, “Toplantı Sayın Valimizin başkanlığında gerçekleşti. İŞKUR Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Aslan katıldı. 2017 yılında istihdam sayısında Elazığ kendi bölgesinde açık ara farkla önde. 13 il içinde 9 bin küsürlük bir istihdam verisi ile Elazığ birinci sırada yer aldı. Esasında bu veriler ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bu verilerle ödül alacak iller arasında birinciydik. daha sonra ödül kıstaslarına nüfusa oranlandığında farklı oldu. 2018’de istihdam alanında disiplinli olmalıyız. Kalifiye eleman bekleyen işverenlerimizde var. İstihdam isteyen gençlerimizde var. Mesela kalifiye eleman isteniyor. İstihdamı birinci elden takip edecek ve lokomotif olacak bir birim oluşturuyoruz. Yine İŞKUR bünyesinde hangi işte açık var bunları tespit edeceğiz. EBEGEM bünyesinde iş garantili eğitim veriyoruz. İnşallah 2018’de rekorumuzu katlayacağız” diyerek görüşlerini paylaştı.

“KILIÇDAROĞLU’NA NE DİYEYİM Kİ KURULTAY YAPIP DURSUN”

Ulusal gündemimize ilişkin sorulan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mümbiç konusundaki tutumun değerlendirilmesinin istenmesine de açıklık getiren Yanılmaz, “Şimdi öncelikle şunu söyleyelim. Milli birlik ve beraberliğimiz için bu operasyonlar yapılıyor. Bunun için ülkede yaşayan herkes A’dan Z’ye bu operasyonlara destek vermelidir. Ancak; mekansal olarak bu ülkede yaşıyor olsalar da gerçek manada bu ülkenin düşmanları ile işbirliği içerisinde olduklarına inanıyorum. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan anda bu operasyonlar yapılmasın demek doğru değil. Türkiye içindeki teröriste müdahale ediyorsa, pek tabi sınır güvenliği içinde ülkesinin dışında da bununla mücadele eder. Üstelik biz siviller zarar görmesin diye ABD gibi tepeden bombalamıyoruz. Ana muhalefet liderine ne diyeyim ki onlar kurultay yapmakla uğraşsınlar” diyerek açıklamalarını noktaladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet