Açık’tan değişim vurgusu

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, değişimin yaşamın bütün alanlarında yaşandığını, bu değişikliğe ayak uydurabilen şirketlerin çok ilerleyeceğini ama bu değişikliğe ayak direyenlerin ise maalesef istedikleri yere ulaşamayacağını söyledi.

Açık’tan değişim vurgusu Güncel

Haber: Sami ÖZER

TÜSİAD ve TÜRKONFED işbirliği, Garanti Bankası’nın ana desteği ve Kariyer.net İK Platformu İş Ortaklığı ili hayata geçirilen ve ülkemizin öncelikle az gelişmiş bölgelerindeki KOBİ’lerin, insan kaynakları, teknolji ve yönetim becerilerinin iyileştirilmesini hedefleyen Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP), Elazığ toplantısı yapıldı. Toplantıda alanında uzman kişiler proje ile ilgili önemli detaylara değindi. Elazığ iş dünyasının önemli isimlerinin katıldığı toplantıda TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık önemli açıklamalarda bulundu.

“DEĞİŞİME AYAK UYDURAN ŞİRKETLER ÇOK İLERLEYECEK”

Yasemin Açık, “Hepinizin bildiği gibi dünya genelinde internet, nano teknolojisindeki gelişmeler ve yapay zekayla birlikte dijitalleşmede gün geçtikçe çok önemli gelişmeler kaydediyor. Bunlarla birlikte hızlı bir değişim ve dönüşüm gözlemlenmekte. Buna bağımlı olarak da yeni sistemler oluşmaktadır. Değişen toplumda değişiklik sadece ekonomide değil, yaşamın bütün alanlarında meydana gelmektedir. Bu değişikliğe ayak uydurabilen, şirketler çok ilerleyecektir. Ama bu değişikliğe ayak direyenler maalesef istedikleri yere ulaşamayacaklardır. Bu nedenle bölgeler arası gelişmişlik farkını azaltmak, bizim ilk görevlerimizi arasında olmalı. Bu kapsamda şirketlerin kendini teknolojik yeniliklerle adapte ederek, yeni bir ekonomik model izlemeliler. İşin bu kısmında BORGİP devreye girmektedir. BORGİP yerelde özel sektörün ve şirketlerin güçlenmesini, kaliteli insan gücünün oluşmasında ve aynı zamanda inovasyon ve ARGE çalışmalarıyla uzman kadrolarla destek sağlamaktadırlar. Bu anlamda çok önemli bir proje olduğunu belirtmek isterim.” açıklamalarında bulundu.

 “KOBİ’LERİMİZE REHBERLİK EDECEĞİZ”

Garanti bankası Elazığ Şube Müdürü Kadir Yüzgeç de, “İllerin kalkınmasında sivil toplum kuruluşları özel sektör ve bankalara büyük bir görev düşüyor. Bizler istihdam, refah ve kalkınmaya destek olmak için ekonomimizin lokomotifi olan KOBİ’lerimiz her zaman yanında olmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu bilinçle KOBİ’lere verdiğimiz desteği sadece finansmana dayalı tutmuyor,  her konuda onların yanında olmayı önemsiyoruz. Dolayısıyla bu nedenle BORGİP projesine çok önem veriyoruz. Bu yüzden ana destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz. Proje kapsamında 20 ile 249 çalışanı bulunan KOBİ’lere finansman, nitelikli insan kaynağına ulaşma, ihracat ve pazarlama konusunda destek veriyoruz. Kobilerin refah düzeyinin artmasına olanak sağlayan proje, destekleyici eğitici ve iş insanlarını buluşturan bir platform olacak. Biz de Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli KOBİ’lerimize rehberlik edeceğiz.” ifadelerinde bulundu. İş dünyası temsilcileri ve KOBİ’lerin katıldığı toplantıda projenin tanıtımını ise TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı TÜSİAD BORGİP Çalışma Grubu Başkanı Şükrü Ünlütürk yaptı.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet