Başkan Yetik hakemlere yüklendi

Sivrice'de yaşanan istenmeyen olaylardan ötürü Yünlüce camiasından özür dilediklerini kaydeden Sivricespor Kulüp Başkanı Fethi Ahmet Yetik, olayların o boyutlara gelmesinin nedenini hakemler olarak gösterdi. Başkan Yetik ayrıca Sivrice ekibinin ligde kalacağına inandığını dile getirdi.

Başkan Yetik hakemlere yüklendi Spor

İbrahim KARAKULAK 

1. Amatör Lig'de bu hafta Sivrice'de çeşitli olaylar çıkmıştı. Konuyla ilgili gazetemize konuşan Sivricespor Kulüp Başkanı Fethi Ahmet Yetik, rakip camiadan özür dilediklerini ve olayları çözüme ulaştırdıklarını ifade etti. Başkan Yetik; “Öncelikle bu hafta Sivrice'de tatsız hadiseler yaşandı. Yünlüce Gençlikspor Kulüp Başkanı Zülfikar Akkuş'a teşekkür ediyorum. Futbolun içinde olup da aslında yaşanmaması gereken olaylar gerçekleşti. Bu olayların ardından Başkan Akkuş'u arayarak hem takım adına, hem de ilçem adına kendilerinden özür diledim. Son 5 yılda ilk kez rakip takım oyuncularına fiilen bir saldırıda bulunuldu. Yünlüce camiası da bunlara rağmen bizim özrümüzü kabul etti, helalleştik ve meseleyi kapattık. Bu incelikleri için bütün Yünlüce camiasına, başkanlarına, futbolcularına ve Yünlücelilere teşekkür ediyorum. Gerçekten sözlerinin eri çıktılar. Bu olaylar aslında buraya kadar nasıl geldi bunu incelemek gerekir. Hakem komitesinin ve hakem derneğinin art niyetli olduklarını defalarca ispatladım. Maalesef Sivricespor'un ismi çıktı ve bunlar yüzünden çıktı. O maçta Celalettin bey görev almayı kabul etti ya da kendi ismini o maça yazdırdı. Yıllar önce Sivrice maçında sıkıntılar yaşamış bir isimdi. Bana kalırsa Yünlüce gibi kritik maçta görev alan bu ismin talimatlarıyla hakemler maç yönetti.”dedi.

“RÜSTEMPAŞA MAÇINI YENİ MAHALLE MÜCADELESİNE HAZIRLIK OLARAK GÖRÜYORUZ”

Bu hafta ligin yenilgisiz tek ekibi Rüstempaşaspor ile karşılaşacak olan ekipte Başkan Yetik, bu maçı kazanabileceklerini söylemenin yersiz olduğunu dile getirerek; “Bu hafta ligimizin en güçlü ekiplerinden Rüstempaşaspor ile karşılaşacağız. Bu maçı kazanacağımızı söylemek, gerçeklikten uzak bir beyanat olur. Rüstempaşa mücadelesinin biz Yeni Mahallespor karşılaşması için bir hazırlık maçı olarak görüyoruz. İddiamız bitmedi. İnşallah diğer kulüpler maç satıp alın terimizi harcamazlar da sahadaki futbol kimin düşeceğini belirler.”diye konuştu.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet