Gakgo'nun savaşçıları Fırat'a konuştu

Orta alanın savaşan isimleri, sahada basmadık yer bırakmayarak canla başla mücadele eden Alpaslan Öztürk ve Elmar Bjarnason gazetemize açıklamalarda bulundular. Alpaslan Denizlispor maçında agresif bir oyun sergileyeceklerini kaydederken, Elmar ilgi ve sevgilerinden ötürü taraftara teşekkür etti.

Gakgo'nun savaşçıları Fırat'a konuştu Spor

İbrahim KARAKULAK-Özel

Cumartesi evinde Denizlispor ile kritik bir maça çıkacak olan Tetiş Yapı Elazığspor'da orta alanın başarılı oyuncuları Alpaslan Öztürk ve Elmar Bjarnason, Fırat Gazetesi Spor Müdürü İbrahim Karakulak'a açıklamalarda bulundular.

“DEPLASMANDA ALINAN 1 PUAN İYİDİR”

Bu sezon ortaya koyduğu futbolla taraftarın beğenisini kazanan ve orta alanda güven veren Alpaslan Öztürk, geçtiğimiz hafta Ankaragücü deplasmanında cezalı olduğu için forma giyememişti. Takımı tebrik ederek sözlerine başlayan başarılı futbolcu bu mücadelede alınan 1 puanın önemine değinerek; “Öncelikle takımı tebrik etmek istiyorum. Geçtiğimiz hafta çok güzel bir oyunla 1 puan aldılar. Bu 1 puan çok önemli bir puandı. Gerçi biraz şansımız da yaver gitseydi 3 puan da alabilirdik ama olmadı. Yine de deplasmanda alınan 1 puan iyidir.”dedi.

“AGRESİF BİR OYUN OYNAYACAĞIZ”

Ortaya koyduğu mücadeleci futbolla taraftarın beğenisini kazanan Alpaslan Öztürk, önemli olanın takım oyunu olduğunu belirtirken, yarınki Denizlispor mücadelesine de değinerek sahada agresif bir futbol ortaya koyacaklarını kaydetti ve; “Bu hafta da Denizlispor ile çok önemli bir maç oynayacağız. Çünkü rakip takım çok ciddi transferler yaptı ama şimdiye kadar bunun meyvelerini alamadılar. Geçtiğimiz hafta Eskişehirspor'a 2-0 mağlup oldular. Onun için buraya hırslı, istekli ve arzulu geleceklerdir. Biz de hırslı ve istekli olacağız. Play-off potasından uzaklaşmamak adına biz de agresif bir oyun oynayacağız. İyi bir maç olacağını düşünüyorum. Taraftarımızın benim hakkındaki düşünceleri için teşekkür ediyorum ama önemli olan bizim takımımız. Takımımız iyi olursa hepimiz iyi oluruz.”diye konuştu.

TRANSFERLER ZEKİ VE KALİTELİ OYUNCULAR

Zeki ve yetenekli futbolcuların takıma katıldığının da altını çizen Alpaslan; “Çok basit bir şey söyleyeceğim; Altınordu maçında biz 17 kişiydik. Çok güzel transferler gerçekleştirildi. Hepsi iyi arkadaşımız. Takıma iyi katkılar sağlayacaklar. Bu transferlerin zeki ve yetenekli oyuncular olduğuna inanıyorum. Bu arkadaşlarımızın takıma iyi bir katkı sağlayacağına inanıyorum. “diyerek sözlerini noktaladı.

“TARAFTARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Sahada adeta canla başla mücadele eden ve bordo-beyazlı taraftarların sevgilisi haline gelen Elmar Bjarnason da; “Taraftarımıza her şey için teşekkür ediyorum. Beni seviyorlar. Ankaragücü mücadelesinde takımımız gerçekten çok iyi mücadele etti ve iyi savaştı. Bizden taraftarımızın beklentisi buydu. Biz de bu beklentilere karşı sahada cevap verdik. Onları mutlu etmeye çalıştık. Bundan dolayı da bizleri seviyorlar. Tekrar taraftarımıza teşekkür ediyorum. Türk insanı gerçekten çok cana yakın. Hepsi arkadaş canlısı… Soğuk insanlar değiller. Adaptasyon konusunda bir sıkıntı yaşamadık. Onlar hakkında iyi sözler dışında kötü bir söz kullanamazdık. Dediğim gibi Türklerin dostça ve arkadaşça yaklaşımından ötürü burada adaptasyon konusunda bir sıkıntı yaşamadım.”ifadelerinde bulundu.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet