“Bu ittifak yüksek oy oranı ile Türk siyasetine yansıyacaktır!”

 Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, MHP ile AK Parti genel merkezilerinin yakaladığı uyumu yerel açısından değerlendirmesini istedik. Yerel bazda birlikteliğin başlangıç meşalesini kendisinin Elazığ’dan yaktığını ve bunun Türkiye genelinde örnek teşkil etmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Demir, “İnşallah bu birliktelik hem milletvekili genel seçimlerinde hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüksek bir oy oranı ile Türk siyasetine yansıyacaktır. Ki bu anlamda Elazığ’dan umudumuzda çok yüksek” diyerek Elazığ’dan çok umutlu olduğunu aktardı.

“Bu ittifak yüksek oy oranı ile Türk siyasetine yansıyacaktır!” Siyaset

Özel Haber: Kübra TÜRKAN

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yenikapı ruhuna bağlı olarak hareket ettiklerini vurgulayarak 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaklarını ve de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini ifade etmişti. Bahçeli’nin bu çıkışının ardından hem genelde hem de yerelde AK Parti ile MHP arasında yakınlıklar oldu. Bizde yereldeki bu yakınlaşma noktasında ilk adımı atan MHP İl Başkanı Oğuzhan Demir’e sorduk. Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Başkan Demir’in açıklamalarının detayları şöyle…

“DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN BİRLİKTE HAREKET EDİYORUZ”

AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisinin fikir birlikteliği 15 Temmuz sonrası yani 7 ağustos Yenikapı ruhu ile başladı diyerek sözlerine başlayan MHP İl Başkanı Oğuzhan Demir, “Yenikapı ruhunun başında Cumhuriyet Halk Partisi de vardı ama onlar ilk sapakta ayrıldılar. Zannedersem bizimle Yenikapı ruhu ile yol yürümeye kendilerinin ya da destekçilerinin tahammülü yetmedi. Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi daha güçlü bir Türkiye için; daha iyi yarınlar elde edebilmek adına bir siyasi birliktelik içerisinde oldular. Önce; mevcut sistemde iki başlılığı ortadan kaldırmak üzere 16 Nisan’da yapılan halk oylamasını gündeme getirdiler. Buna o süreçte öncülük edende Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ydi. Mecliste MHP’liler ve AK Partililer ortak bir metin hazırlamışlardı. 16 Nisanda da halkın teveccühü ile referandum maddeleri yasalaştı” dedi.

DEMİR, GELİNEN SÜREÇ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Devlet Bahçeli’nin referandum mitinglerinin startını İlimizden verdiğini hatırlatan Başkan Demir, “18 martta ilk mitingini Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli İlimizde gerçekleştirdi. 18 martta Çanakkale ruhu ile o ateş,  o meşale Elazığ’dan yakıldı ve 16 nisanda da zaferle sonuçlandı. Bu yıla gelecek olursak Sayın Genel Başkanımız 8 ocakta cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.  Sonuçta insanların kafasında birinci turda aday çıkarılıp, ikinci turda bir aday üzerinde ittifak yapılacak gibi bir algı vardı.  Sayın Başkanımız bu kafa karışıklıklarını giderdi. Ve de uzun vadede partiler arası uyumun yakalanabilmesi için bir açıklama yaptı. Mevut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aday olduğu takdirde onu destekleyeceğimizi açıkladı” diyerek süreç hakkında bilgiler verdi.

“BİRLİKTELİĞİN BAŞLANGIÇ MEŞALESİNİ ELAZIĞ’DAN YAKTIK”

Bu gelişmelerin hemen ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da İlimize geldiğini kaydeden Başkan Demir, “ Bu aşamada bizlerde bir inisiyatif alarak, siyasetin töresinde pek alışılmamış bir durum olsa da Genel Başkanımızın o açıklamasının ardından cumhurbaşkanı adayımızı desteklemek ve dinlemek için o ortamda hazır bulunduk. Hem de buna partilerimizi davet ettik. Bu birlikteliği de Türkiye’ye örnek teşkil edecek şekilde yaptık. Yine bu birlikteliğin başlangıç meşalesini Elazığ’dan yakmak bize nasip oldu. Elazığ İl Başkanı olarak bu meşaleyi ben ateşledim ” dedi.

“YOLU OMUZ OMUZA,  BİRLİKTE YÜRÜCEĞİMİZİN MESAJINI VERDİK”

Sözlerini sürdüren Demir, “İnşallah yaktığımız bu meşale ile hem Elazığ’ı hem de Türkiye’yi aydınlatacağız.  İnşallah bu ışık ilelebet yanacak” dedi. Demir’e yerelde ilk temasları da siz kurdunuz. AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze’yi ziyaret ettiniz ve ardından Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a da bir ziyaret gerçekleştirdiniz. Peki bu ziyaretler sırasında nasıl karşılandınız? Dememiz üzerine de Demir, “Bizler Adalet ve Kalkınma Partisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Ziyaret sırasında da belirttiğimiz gibi yerel manada normalleşme bir an önce başlamalı. Bu sayede birliktelik manasında safları sık tutmuş oluruz. Omuz omuza, kol kola bu yolu birlikte yürüyecek isek; şimdiden teşkilatlar ve fikirler arasında uyum içerisine girmemiz gerekiyordu. Yolu birlikte yürüyeceğimizin işaretini verdik. İnşallah bu birliktelik daha güçlü şekilde devam edecek. Tabi ki bizleri çok sıcak karşıladılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah bu birliktelik hem milletvekili genel seçimlerinde hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüksek bir oy oranı ile Türk siyasetine yansıyacaktır. Ki bu anlamda Elazığ’dan umudumuzda çok yüksek. Diğer ziyaretlerimiz ise daha çok kente yönelik istişarelerde ve karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunduk. Görüşmelerimiz gayet olumlu geçti. Kendilerine de teşekkür ederiz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet