Gökçe İlimizdeki işsizliğe dikkat çekti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Elazığ İl Başkanı Alpay Gökçe,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istihdam seferberliği çağrısında bulunmuş olmasına rağmen İlimizde işsizliğin azalacağı yerde arttığına dikkat çekerek, “İlimiz ne yazık ki son yıllar da bırakın işçi, memur şehri olmayı emekli şehrine dönmüş enerjisi tamamen kaybolmuştur” dedi.

Gökçe İlimizdeki işsizliğe dikkat çekti Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN

Ülkemizin ve İlimizin en temel probleminin işsizlik olduğunu vurgulayan ve bu doğrultuda bir basın açıklaması yapan BBP İl Başkanı Alpay Gökçe, “Herkesin malumu üzerine geçtiğimiz aylarda Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan işsizlik oranının ülke çapında düşürülmesi için 'İstihdam seferberliği’ adı altında bir çalışmanın startını vererek devlet organlarına ve iş adamlarına bu yönde adımlar atmaları talimatını vermişti. Sürecin devamında gerek belediyeler gerekse iş adamları ülke genelinde işsiz insanlarımızın iş bulması noktasında girişimlerde bulunmuştu. Bu çabalar ne yazık ki ilimizde bir karşılık bulamadı, gerekli adımlar istenilen oranda atılamadı” dedi.

“İŞSİZLİK VE ÜMİTSİZLİK ORTAMI, TOPLUMSAL SORUN GETİRİR”

Seferberlik ilanına rağmen İlimizde bir şeylerin yapılmadığına dikkat çeken Başkan Gökçe, “Bahsi geçen seferberlik ilanından bu yana ilimizde ki işsizlik oranlarında gerileme görülmediği gibi aksine artış gözlemlenmektedir. Bilindiği üzere işsizlik tüm ülkemizin olduğu gibi İlimizin de belli başlı en önemli sorunlarındandır. İşsizlik ve ümitsizlik ortamı ise birçok toplumsal sorunu beraberinde getirerek şehri yaşanılmaz kılar. Bu sorun çözülemediği takdirde işsizler ordusu çığ gibi büyüyecek ülke için büyük sorun ve tehdit oluşturacaktır” ifadelerini kullandı.

“1 MİLYARIN ÜZERİNDE PARA ATIL DURUMDA BEKLETİLİYOR!”

Sözlerini sürdüren Başkan Gökçe, “İlimiz ne yazık ki son yıllar da bırakın işçi, memur şehri olmayı emekli şehrine dönmüş enerjisi tamamen kaybolmuştur. Ayrıca biliyoruz ki; şehrimizde çok ciddi bir meblağ bankalarda ve yastık altında yatmaktadır. 1 milyarın üzerinde bir para ekonomiye kazandırılmadan atıl durumda bekletiliyor. Bu rakamın % 20 si dahi ekonomiye kazandırılacak olsa Elazığ'ın çehresi değişecek işsizlik rakamları çok gerileyecektir. Ne yazık ki bu paraların ekonomiye girmesi için gerekli adımlar atılmıyor. Yatırımcıların güvenebileceği iyimser bir atmosfer oluşturulmadığı gibi hiç kimsenin bu yönde girişim ve çabası olmuyor” diyerek rakamsal olarak son derece ciddi iddialarda bulundu.

“ÇEVRE İLLERE BAKILDIĞINDA FARK EDİLEN BİR ENERJİ VAR!”

İlimizin idarecilerinden beklentileri olduğunu da kaydeden Gökçe, “İlimizin idarecilerinden beklentimiz; iktisadi ve ticari alanda çalışmalar yürütmeleri. Ticarete kazandırılmayan bu paraları hızlı bir şekilde şehir ekonomisine kazandıracak girişimlerde bulunmalarıdır. Şehirde yaşayan esnafımız, memurumuz, köylümüz, gencimiz halinden hoşnut değil. Çevre illere baktığımızda işleyen bir ekonomi fark edilen bir enerji var. Bu iklim ilimizde de oluşturulabilir. Buradan hareket ile şehrimiz idarecilerine istihdam seferberliği bağlamında faaliyet yürütmelerini işsizliğin önüne geçilmesi için misyon üstlenmelerini ayrıca ekonomimizin iyileşmesi noktasında ekonomiye kazandırılmayan paraların ticari hayata girmesi için alt yapı çalışmalarını hazırlamaları gereklidir” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet