Başkan Karataş’tan istifa çağrısı!

Tetiş Yapı Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş, mevcut yönetimde bazı isimlere verdi veriştirdi. Birkaç isim dışında yönetim kurulu üyelerinin ne maddi ne de manevi desteğini talep etmelerine rağmen aylardır alamadıklarını kaydeden Başkan Karataş; “Onurlu duruş sergileyip istifa edin!” çağrısında bulundu.

Başkan Karataş’tan istifa çağrısı! Spor

İbrahim KARAKULAK

Tetiş Yapı Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kanal Fırat’ta Coşkun Kamaç’ın hazırlayıp sunduğu Maraton programına katılan Başkan Karataş, zaman zaman sert ifadelerde bulundu.

“ASLANLAR GİBİ MÜCADELE EDİYORLAR”

Takımda alacak konusunda bazı oyuncuların ayrıcalıklı olduğu iddialarına yanıt veren Başkan Karataş; “Bir çok kulüpte futbolculara ödemeler gecikiyor. Aidatlarını ödeyen sadece birkaç kulüp var. Bizim kulübümüzde de aylık düzenli ücret ödenmiyor ama hiçbir futbolcunun birbirinden ayrıcalığı yok.  Bunu sorun yapmıyorlar ve aslanlar gibi mücadele ediyorlar. Bir tane futbolcumuz var. Ona ödeme yapamadık. Çok da güzel aslan gibi mücadele ediyor. Serkan Kurtuluş. Sıra gelmiyor bir türlü. Ödeme yapamamamıza rağmen tavrı gayet olumlu. Serkan Kurtuluş’a hala para ödeyemedik. Primler ödeniyor.”dedi.

MEVCUT BORÇLAR AZALDI

Kulübün borçları ile ilgili de konuşan Sedat Karataş, mevcut borcun azaldığını kaydederek; “Mayıs ayında mali ve muhtemelen seçimli kongremiz olacaktır. Borçlar konusunda net bir şey konuşmak doğru değil. Bağlayıcı oluyor sonrasında. Bu konudaki bütün tabloyu mali kongrede lise liste ortaya koyacağız. Mevcut borcumuz azalmış durumda. Tahtaya ödediğimiz paralar bile borçlardan düşüyor. Mesela geçmiş yönetimin ücretini ödediğini iddia ettiği bir konuda davayı kaybettik. Bunların hiçbir bilançoda çıkmıyor. Bizim dönemimizde kulüpten ayrılan futbolcuların alacakları konusunda bir sorun yaşamadık yaşamayız da. “diye konuştu.

“ONURLU DAVRANIP İSTİFA EDİN!”

Zaman zaman sert ifadelerde bulunan Başkan Sedat Karataş, mevcut yönetimde ekonomik durumlarının  çok iyi olmasına rağmen kulübe şu ana kadar yardımda bulunmayan, hatta toplantılara bile katılmayan isimlerin olduğunu açıkladı. Bu isimleri istifaya davet eden Başkan Karataş; “Bu yönetimde bir eksiklik varsa bizim eksikliğimiz. Bunu kabullenmek erdemdir ve bunu kabul ediyoruz. Yönetimimiz ortada yok. 4-5 tane bizlerle hareket eden arkadaşlarımız var sadece. Karahan ve Osman başkanla birlikte Yusuf, Ahmet, Tolga, ve Cengiz beylerle birlikte İstanbul’da Zeki bey var bizimle birlikte olan. Hala daha 15 arkadaşımız hiçbir toplantıya, kongreye de dahil katılmadılar. Hiçbir katkıda da bulunmadılar. Bunlar anlı şanlı da isimler. Bu yönetim yapılırken bu yönetimde olmaktan şeref duyarım diyen insanlardı. Hiçbir maddi ve manevi yardımda bulunmadılar. Maddi durumu çok iyi olan insanlar var ancak buradan soruyorum bu isimlerin kulübe verebilecek 1 TL’si yok mu? Söylenecek söz bile bulamıyorum. Biraz onurlu duruş göstererek istifa edin. 21 aydır bizim bunları söylememizi mi istiyorsunuz. Katkı sağlayacak insanları yönetime yazdık ancak tahtayla alakalı bile hiç kulübe gelmediler. Elazığspor’a şu kadar para verdim deyip ancak 1 Kuruş bile yardımda bulunmayıp ortalarda geziyorlar. Biz sadece maddi değil manevi desteğe de ihtiyaç duyuyoruz. Böyle olunca da şevkimiz kırılıyor.”dedi.

“3-5 KİŞİNİN TAVRINDAN ÖTÜRÜ BELEDİYEMİZ DE BAŞKANIMIZ DA ZOR DURUMA DÜŞTÜ”

Elazığspor Kulübü’ne yapılan bağışlar konusuna da açıklık getiren Tetiş Yapı Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş; “Belediye’den geçen yıl destek aldık, neler neler dendi. Bu, neredeyse belediye başkanımızın siyasi hayatına mal olacaktı. 1 TL veren diyor ki, benden para aldılar. Bir tane adam çıkıp demiyor ki 1 TL veren adam neden verdi, zorla mı aldılar diye. 1 TL’yi neden verdin? Karşılığında 5 TL rant almadın mı? Makbuz kesiyoruz. Varsa 100 Bin TL alıp 99 Bin TL makbuz kestiğimiz bir adam, getirsin akşama kadar bizleri araştırın ve biz de hesabını verelim. Alan rant alıyor, karşılığında bağış yapıyor. Biz de makbuzunu kesiyoruz. Bunlar AK Parti Genel Merkezi’nde geziyor. Sırf reis beyi zor duruma düşürmek için. 3-5 kişinin tavrından ötürü belediyemiz de başkanımız da zor duruma düştü.”dedi. Başkan Karataş ayrıca Traore konusunda da; “Traore konusunda FIFA’da bazı dosyaların çözümü 3 yılı buluyor. Avukatımız dosyanın öne alınması için girişimlerde bulundu. Hala bu dosya görüşülmedi ama en kısa sürede ele alınacak.”ifadelerinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet