Gürgöze yeni ekibini tanıttı

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, bir basın toplantısı düzenleyerek yeni yönetimi tanıttı ve bundan sonraki çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Gürgöze yeni ekibini tanıttı Siyaset

Haber: Sami ÖZER

AK Parti İl Teşkilatı 13 ocakta yapılan kongrenin ardından önceki akşam bir tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Yeni yönetimi basınla tanıştıran İl Başkanı Ramazan Gürgöze, 2019 seçimleri ile ilgili yönetime önemli direktifler verdi. “Öncelikle halkımızın AK Parti’ye göstermiş olduğu bu teveccühten dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başlayan Başkan Ramazan Gürgöze, “Halkımızla birlikte yol yürümeyi ve halkımıza hizmet etmeyi bundan sonraki süreçlerde de sürdüreceğiz. Biz halkımıza hizmet ettiğimiz sürece onlar da bizden desteklerini esirgemeyeceklerdir.  İnşallah 2023 -2053 ve 2071 vizyonumuzu halkımızla birlikte gerçekleştireceğiz. Kongreler yenilenmeyle birlikte geçmiş dönemlerin muhasebesini yapmak için önemli bir yoldur. Kongrelerle birlikte doğruyu ve yanlışlarımızı görebiliriz. Özellikle yanlışlarımızı ortadan kaldırmak için bu çok önemli bir yoldur.”dedi.  

“YÜZDE 72 ALDIK, YÜZDE 28’E DE TALİBİZ”

Daha sonra konuşmasını sürdüren Gürgöze şunları söyledi: “AK Parti’de yeni veya eski diye bir kavram yoktur. Partide şu an görev almış birinin, görevine ara vermiş birisinden hiçbir farkı yoktur. Bizden önce 8 kardeşimiz bu partide il başkanlığı yaptı. Bundan sonra da birçok insan yapacaktır. Biz üçüncü dönemdir bu görevi devam ettiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olmayı Allah bizlere nasip etti. Bizde bu şekilde halkımıza hizmet ediyoruz. Geçmişte yapmış olduğumuz hatalar varsa, bundan sonra tekrarlamayarak, yolumuza devam edeceğiz. AK Parti yönetim kurullarını oluştururken, bir takım kriterlere önem veren bir parti. Eğitim durumu, yaş durumu, cinsiyet durumu, meslek durumu gibi kriterleri ön plana alıyoruz. Biz Elazığ’da yüzde 72 oy oranı almış bir partiyiz. Kalan yüzde 28’lik kısmı da kazanmak için elimizden geleni yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“EKİP HALİNDE HAREKET EDİLMEDİKÇE BAŞARININ GELECEĞİNE İNANMIYORUZ”

2019 yılında yapılacak seçimlere de dikkat çeken Gürgöze, “2019 yılına çok fazla bir zaman kalmadı. Birkaç ay sonra yerel yönetimler süreci başlayacaktır. Bu süre içerisinde bizler bir ekip ruhuyla hareket etmek zorundayız. Ekip şeklinde hareket edilmedikçe başarının gelmeyeceğine inanıyoruz. Başarı tek bir kişinin değildir. Ekip ruhunu bozan en önemli husus kurnazlıktır. Bizim arkadaşlarımızın içinde böyle yapan kimse çıkmadı. Bundan sonra da çıkacağını düşünmüyoruz. Ama buna dikkat etmek lazım. Kurnazlık bir kişinin bir grubun en tehlikeli yönlerinden bir tanesidir. Kurnazlık yapan kişi karşısındaki insanı ahmak yerine koymuş olur. Ama burada karşıdakine yaptığını düşündüğü şeyi aslında kendine yapmış olur. İnsanlar bunun yerine doğruda yarışırlar. Dolayısıyla buna dikkat edilmesi gerektiğine inanıyorum.”şeklinde konuştu.  

“BİREYSEL TERCİHLER PARTİNİN ÖNÜNE GEÇERSE PARTİ GEREĞİNİ YAPAR”

Konuşmasında 2019 yılında yapılacak seçimlere de değinen Güngöze, “2019 yılında yerel ve genel seçimlerimiz olacak. Yapılan seçimlerde teşkilatımızın hangi kademesinde olursa olsun, görev yapan arkadaşlarımızın tamamı seçime girmek için talipli olmaları en tabi hakkıdır. Buna hiç kimsenin itirazı söz konusu olamaz. Ancak bireysel tercihlerimiz parti tercihinin önüne geçerse, o zaman kimse kusura bakmasın bu parti gereğini yapar. Parti olarak ön plana çıkmamız gerekir. 2019’da 2 genel bir yerel seçim yapılacak. Bu seçimlerde aday olmak gerek burada bulunan arkadaşlarımızın, gerekse daha önce partide çalışmış arkadaşlarımızın yani tüm herkesin en tabi hakkıdır. Ancak burada ekip ruhunu bozacak, partinin kurumsal kimliğini bireysel tercihi için kullanacak hiçbir arkadaşımıza fırsat vermeyeceğimizi ifade ediyoruz.” açıklamalarında bulundu.

“HER TÜRLÜ ELEŞTİRİYE AÇIĞIM”

“Ben şahsım olarak her türlü eleştiriye her türlü yapılacak olan istişareye açık olan biriyim.” diyerek sözlerine devam eden Gürgöze, “Bir eksikli bir kusur gördüğünüzde güzel bir ifade ile bizi uyarınız. Çünkü uyarılmayan kişiler sürekli doğru yaptıklarını zannederler. Dolayısıyla ben kendi şahsıma eleştiriye uyarıya son derece muhtaç bir kardeşinizim. Bu hususta bana yardımcı olmanızı hepinizden rica ediyorum. Ben sizin bir yanlışınızı ve eksiğinizi gördüğüm takdirde size ifade ediyorum. Sizlerden de bana yardımcı olmanızı aynı şekilde istiyorum. Yönetim anlayışımızı ortaya koyarken bir takım vazgeçilmezlerimiz var. Biz her şeyden önce güvenilir olmalıyız. Çünkü güvenilir olmayan yerlerde ne başarı olur, ne doğruluk çıkar, ne de orada istediğimiz sonucu elde edebiliriz. Yine önemli hususlardan biride takım çalışmasına önem vermeliyiz. Tek başına alınan kararların hayrı da bereketi de olmaz. Dolayısıyla bahsettiğimiz ilkelerimizle yolumuza devam edeceğiz.” dedi. 

İL TEŞKİLATININ YENİ YÖNETİMİ İSE ŞÖYLE

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze daha sonra ise yeni yönetimde yer alan isimleri şu şekilde açıkladı: Atilla Uğur, Hasan Ergüven, Korkut Şerifoğulları, Metin Erol, Veysi Toptaş, Cihan Telo, Cengiz Taş, Abdullah Ataş, Cumaali Ayyıldız, Mustafa Tunç, Şerafettin Yıldırım, Hacı Ateş, Haydar Evliyaoğlu ve İbrahim Şerbet.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet