Kaplan’dan CHP örgütlerine mesaj!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 36. Olağan Kurultayında delegelerin 790’nının oyunu alan Kemal Kılıçdaroğlu yeniden partisinin genel başkanı seçildi. Kılıçdaroğlu’nun yeniden seçilmesini değerlendiren CHP İl Örgütü Başkanı Zeki Kaplan da Kılıçdaroğlu’ndan övgü ile bahsetti. 2019’da gerçekleşecek seçimlere ilişkin de konuşan Kaplan,  “Bizim örgütler olarak kendimizi iyi anlatmamız lazım. Sadece Kılıçdaroğlu ile olmaz. Kılıçdaroğlu Ankara’da dururken; Edirne’de ki Kars’da ki ve Hakkari’de ki çalışmayı mı yürütsün. Kılıçdaroğlu bir politika belirler bizlerde bunu il örgütü temsilcileri olarak İlerimizde hayata geçiririz.”diyerek CHP il teşkilatlarına mesaj verdi.

Kaplan’dan CHP örgütlerine mesaj! Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN/ÖZEL

CHP’nin 36. Olağan Kurultayında kayıtlı delege sayısı 1266 iken;  oy kullanan delege sayısı 1253 oldu. Geçerli oy sayısı 1237, geçersiz oy sayısı ise 16 olarak açıklandı. Mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 790 delegenin oyunu alarak yeniden genel başkan seçildi. Kılıçdaroğlu’nun karşısına ikinci kez rakip olarak çıkan Muharrem İnce ise; 447 delegenin oyunu alabildi. Ve bir kez daha Kılıçdaroğlu’na yenilmiş oldu.  Bizlerde CHP’nin genel merkezinde yaşanan tüm bu gelişmeleri CHP İl Örgütü Başkanı Zeki Kaplan’a sorduk.

“KAYITSIZ, ŞARTSIZ KILIÇDAROĞLU’NUN YANINDA VE ARKASINDAYIZ”

Başkan Kaplan gazetemize özel yaptığı açıklamada seçimlerin adil olduğunu vurgulayarak, “Biz daha öncede ifade ettik. Elazığ İl Örgütü olarak kayıtsız şartsız, hiçbir talepte bulunmadan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında ve arkasında olduğumuzu belirttik. Ve yine o söylemimizi devam ettiriyoruz” dedi.

“KILIÇDAROĞLU, VAR OLDUĞU SÜRECE MUSATAFA KEMAL’İN ÇİZGİSİ SÜRDÜRÜLECEKTİR”

Kılıçdaroğlu’nun yeniden genel başkan seçilmiş olmasının da son derece önemli olduğunu vurgulayan Başkan Kaplan, “Bu Türkiye için demokrasi için son derece gerekli.  Adalet ve hukuk söylemi içerisinde olanlar içinde genel başkanımızın yeniden seçilmiş olması önemli bir gelişme. Bu demektir ki Türkiye’de adaletin ve hukukun tesis edilmesi anlamında da demokrasinin yerleşmesi adına da çaba gösterenler var. Bu çabayı gösterenlerin başını Kılıçdaroğlu çekiyor. Kılıçdaroğlu, var olduğu sürece; Mustafa Kemal’in çizgisi sürdürülecektir” diyerek görüşlerini aktardı.

KAPLAN, KILIÇDAROĞLU’NU DÜNYA LİDERLİ İLAN ETTİ

Demokrasi yanlılarının Kılıçdaroğlu etrafında toplanacağını da kaydeden Kaplan, “Bu şekilde adalet ve hukuka sahip çıkılacaktır. Kılıçdaroğlu güçlü bir lider sadece Türkiye değil, dünya lideri. Kendisini dünya biliyor” diyerek Kılıçdaroğlu’ndan övgü ile bahsetti.  

“SADECE KILIÇDAROĞLU İLE OLMAZ, ÖRGÜTLER OLARAK KENDİMİZİ İYİ ANLATMALIYIZ”

2019 seçimlerinde Kılıçdaroğlu ile bir başarı yakalayacağınıza inanıyor musunuz? Şeklindeki sorumuzu da yanıtlayan Kaplan, “Muhakkak inanıyoruz. Başarı yakalamazsak, ne için gidelim. Şimdi özlemimiz budur Kılıçdaroğlu ile; 2019 seçimlerinde başarı elde etmek istiyoruz.  Şimdi örgütlerimiz, oy için çalışacaktır. Burada halkı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek lazım.  Bizim örgütler olarak kendimizi iyi anlatmamız lazım. Sadece Kılıçdaroğlu ile olmaz. Kılıçdaroğlu Ankara’da dururken; Edirne’de ki Karsta’ki ve Hakkari’de ki çalışmayı mı yürütsün. Kılıçdaroğlu bir politika belirler bizlerde bunu il örgütü temsilcileri olarak İlerimizde hayata geçiririz. Diğer partiler içinde durun böyledir” dedi.

“BİR KIRGINLIK OLMAZ, SEÇİLENLE ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLÜR”

İki adaylı bir seçim atlattınız, peki kaybeden tarafın kırgınlığı parti içine de yansır mı?  Diye bir soru yönelttiğimizde de Kaplan, “Hayır hayır hayır. Bilindiği üzere iki adaylı bir seçim geride bıraktık. Sayın Genel Başkanımız ile Sayın Muharrem İnce hukuk ve adalet içerisinde güzel bir şekilde yarıştılar. Muharrem İnce’nin de Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aldığı oy belli. Delege tekrar Kılıçdaroğlu’nu lider yaptı. Muharrem İnce seçilmiş olsaydı da biz yine örgütler olarak partimizin demokrasinin adına çalışmalarımızı sürdürecektik.Öyle bir kırgınlık olamaz” diyerek düşüncelerini son derece net bir şekilde gazetemiz aracılığı ile kamuoyuna aktardı.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet