MHP’li kadınlar Afrin şehitleri için dua etti

Elazığ Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları üyesi kadınlar Afrin'de devam eden operasyona katılan askerler ile şehitler için Kur'an-ı Kerim okudu.

MHP’li kadınlar Afrin şehitleri için dua etti Siyaset

MHP İl binasında Elazığ Kadın Kolları Başkanı Sema Tunç başkanlığında bir araya gelen kadınlar Suriye'de devam eden Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan Mehmetçik ile bu güne kadar görevi başında şehit düşmüş güvenlik güçleri için Yasin-i Şerif okudu. Program ile ilgili olarak bilgi veren Başkan Tunç, kadınlara duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederek, “Burada okunan duaları askerlerimizin ruhlarına bağışlıyoruz. Allah ordumuzun yar ve yardımcısı olsun" dedi.

FETİH SURESİ OKUNDU

Tunç, duaların okunmasının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yıllardır vatanımıza ve milletimize yönelik dış tehdit ve saldırılar son yıllarda oldukça tehlikeli boyutlara ulaşmıştır. Bu durumun önlenmesinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli gereken önlemlerin alınmasını ve gerekirse Doğu ve Güneydoğuda ülkücü gençlik ile seve seve görev alacağımızı dile getirdi. Terörle mücadele kapsamında hükümetin alacağı kararlara destek olacağını açıkladı ve gereken desteği de verdi. Terörle mücadele eden askerimizin arkasında Türk milleti vardır. Ülkemizin bekası için milli birlik ve beraberliğimiz için biz Türk kadınları gerekirse şimdi Afrin’de, Kuzey Irak’ta, yarın belki başka yerlerde askerimizin yanında, cephede veya cephe gerisinde geçmişte olduğu gibi üzerimize düşen görevi maddi ve manevi olarak seve seve yerine getiririz. Allah ordumuzun yar ve yardımcısı olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene. Türk askeri Türk kadınının duasındadır.” Terörle mücadele eden Mehmetçiklere manevi destek olmak amacıyla bir araya geldiklerini belirten kadınlar da, vatanı için can vermiş olan tüm şehitlerin ruhuna Yasin-i Şerif okuyarak onları andıklarını Afrin’de görev yapan askerlerimiz için de Fetih Suresi okuyarak manevi destek olduklarını söyledi. (Bülten)

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet