Kilis'ten acı haber geldi

Kilis’in hudut bölgesinde karakola yapılan saldırı sonrasında Elazığlı hemşerimiz Feyzi Gürsu şehit oldu.

Kilis'ten acı haber geldi Güncel

Kilis’in hudut bölgesinden Elazığ’a acı haber düştü. Saat 14 sıralarında, Burseya Dağı eteğindeki Süngütepe Hudut Bölüğüne bağlı İlhami Hardal Piyade Hudut Karakolu’na tanksavar atışı ile saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda Burseya Dağı'nın eteklerinde yer alan eski adı Saatli Karakolu olan binanın nöbet kulesi isabet alındı.

 ŞEHİDİMİZİN SÜRSÜRÜLÜ OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

Saldırıda 1 askerimiz şehit olurken, 1’i ağır olmak üzere 5 askerimiz ise yaralandı. Hain saldırıda şehit olanı askerimizin Elazığlı hemşerimiz Feyzi Gürsu olduğu öğrenildi. Şehidimizin Elazığ’daki ailesine acı haber verildi. Çaydaçıra Mahallesi’ndeki şehidimizin evine Türk bayrakları asıldı. Şehidimiz Feyzi Gürsu’nun Sürsülü olduğu öğrenildi.

  TSK'DAN  AÇIKLAMA  GELDİ

2 askerin şehit olduğunu bildiren TSK'nın açıklaması şu şekilde: " Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 03 Şubat 2018 tarihinde, bir kahraman silah arkadaşımız PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada, bir kahraman silah arkadaşımız da Kilis hudut bölgesinde, aynı terör örgütü unsurları tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucunda şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz." Medya gurubumuz olarak şehidimiz Feyzi Gürsu’ya Allah’tan rahmet başta kederli ailesi olmak üzere Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet