Başkan Karataş; “Camiamıza hayırlı olsun”

Tetiş Yapı Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş transfer tahtasının açılmasının ardından ilk açıklamaları Fırat Gazetesi'ne yaptı… Başkan Karataş; “Camiamıza hayırlı olsun.”derken, yapılan transferler konusunda da kulübün bütçesinin gözetilerek hassas hareket edildiğini kaydetti.

Başkan Karataş; “Camiamıza hayırlı olsun” Spor

İbrahim KARAKULAK-Özel

İbrahim Kaş konusunu uzun bir süredir çözüme kavuşturmak isteyen ve bu kapsamda bu futbolcu ile irtibat kurarak sorunun üstesinden gelen Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü'nde Başkan Sedat Karataş, mesai bitimine 15 dakika kala bütün sorunları çözüme kavuşturarak transfer tahtasını açtıklarını dile getirdi.

BAŞKAN YANILMAZ VE VALİ KALDIRIM'A TEŞEKKÜR

Bir süredir İstanbul'da kurmaylarıyla yoğun uğraş veren Başkan Sedat Karataş, ilk açıklamaları Fırat Gazetesi'ne yaptı. Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Vali Çetin Oktay Kaldırım'a süreçte verdikleri destekten ötürü teşekkür eden Başkan Karataş; “Bu sorunun üstesinden gelebilmek adına ben İstanbul'da, Karahan bey ve Osman bey Elazığ'da yoğun bir uğraş verdik. Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz'ın da girişimleri oldu. Yine Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım da süreci yakından takip ederek dertlerimizle yakından ilgilendi. Hem Sayın Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz'a, hem de Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım'a çok teşekkür ediyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin, camiamıza hayırlı olsun.”dedi.

“TRANSFERLER KONUSUNDA KULÜBÜMÜZÜN BÜTÇESİNİ DÜŞÜNEREK HASSAS HAREKET ETTİK”

İlk hedeflerinin kadro derinliğini sağlamak olduğunu ve bunu da başardıklarını kaydeden Başkan Karataş ayrıca transferler konusunda kulübün bütçesinin gözetildiğini ifade etti ve; “Bizim öncelikli hedefimiz kadro derinliğini oluşturabilmekti. Çünkü yedek kulübemizde oyuna sokarak skoru değiştirecek isimler yoktu. Şu ana baktığımızda katkıda bulunacak ve kadro derinliğini oluşturacak oyuncuları bünyemize kattık. Şampiyonluk ve play-off söylemleri için şu an çok erken. Önce mali başarı…  Elazığspor'un ayakları üstünde duran bir takım olması gerekiyor. Daha sonra hedeflere yönelmemiz gerekiyor. Biz transfer tahtasını açmayacak desek bile, bu borçları ödemek zorundaydık. Kaçırdığımız nokta bu. Bize ekstradan külfet getiren sadece transfer ettiğimiz oyuncuların maliyeti ki onlar da cüzi bir miktar. Transferler konusunda da kulübümüzün bütçesini düşünerek hassas hareket ettik.”şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet