“Mağduriyetlerin giderilmesi adına elimizden geleni yaparız”

İlimizin 6. bölge teşviklerinden faydalanmasına yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.  Lakin bu haber mevcut yatırımcıdan ziyade en çok yeni yatırımcıya umut oldu. Haliyle bu durum mevcut yatırımcıyı da düşündürüyor. Mevcut yatırımcının mağduriyet yaşamaması adına bir çalışmanız var mı? şeklindeki sorumuzu AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı’ya yönelttik. Vekil Açıkkapı, “Bu konuda biz bir eksiklik varsa hükümetimize ve ilgili bakanlıklarımıza konuyu iletir ve mağduriyetlerin giderilmesi için elimizden geleni yaparız. İnşallah yeni teşvik ile Elazığ sıçrayacaktır” dedi.

“Mağduriyetlerin giderilmesi adına elimizden geleni yaparız” Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN/ÖZEL

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Türkiye Büyük Millet Meclisi tatile girer girmez yuvam dediği AK Parti İl Başkanlığına ilk ziyaretini gerçekleştirerek yeniden İl Başkanı seçilen Ramazan Gürgöze ve yönetimine hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyaret sırasında ilk sözü alan ev sahibi AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze oldu. Başkan Gürgöze, “ Sayın Vekilimiz kongremizin ardından Ankara’ya gitti. Türkiye Büyük Millet Meclisi tatil olur olmaz da ilk geldiği yer kendi evi oldu. Kendisine bu ziyareti için teşekkür ederim” dedi.

“ELAZIĞ’IN ÇOK DAHA İYİ HİZMETLERİ HAK ETTİĞİNİ BİLİYORUZ”

İl kongrelerine gösterilen ilginin kendilerine daha ciddi bir sorumluluk yüklediğini de kaydeden Başkan Gürgöze, “ Bu sorumluluk bilinci ile tüm teşkilatlarımız hareket edecektir.  Bizler Elazığ’ın çok daha iyi hizmeti hak ettiğini biliyoruz ve bu doğrultuda çalışmaya devam edeceğiz. Tüm teşkilatlarımızla birlikte milletimize daha iyi hizmet etme gayretinde olacağız” ifadelerini kullandı. Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu ile ilgilide bir değerlendirmede bulunan Başkan Gürgöze, “Terör örgütleri yok edilinceye kadar mücadelemiz sürecektir. Şehitlerimiz var. Milletimizin başı sağ olsun. İnşallah  Mehmetçiğimiz zarar görmeden sınırlarımız terör örgütlerinden temizlenir” diyerek sözü konuğu AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı’ya bıraktı.

BAŞKANIMIZ ULVİ BİR GÖREVİ YENİDEN ÜSTLENDİ

“İl Başkanımızın da belirttiği gibi bizler evimizdeyiz, yuvamızdayız” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, “İl Başkanımız güzel bir kongreye imza attı. Teşkilatları ile birlikte son derece güzel organize olduklarını gösterdi.  İl Başkanı İlimizde Genel Başkanımızın temsilcisidir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı buradan mutlu bir şekilde Bingöl’e gönderdiğimizi biliyorum.  Ulvi bir görevi yeniden üstlendiğinizi biliyorum.  Yeniden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.  Afrin Zeytin Dalı Operasyonu da değinen Vekil Açıkkapı, “Bu bölgede birkaç yıldır Türkiye’ye yönelik tehdit ve saldırılar vardı. Biz bu konunun diplomatik olarak çözülebilmesi için büyük bir uğraş verdik. Özellikle burada terör örgütü YPG-PYD’ye ABD’nin göndermiş olduğu silahın bölgede barışa hizmet etmeyeceğini ifade etmeye çalıştık. Çünkü bu silahların kime, nasıl, ne zaman gönderildiğini dakikası dakikasına takip eden bir Türkiye var. Türkiye Cumhuriyeti devleti bu tür girişimleri yakinen takip eden bir ülke olarak başkasının kendi aklıyla oynamasına müsaade etmez. Son süreçte de özellikle diplomasi anlamında çok ciddi çalışmalar yapıldı ve nihayetinde Afrin’e operasyon başlatıldı” dedi.

“KAHRAMAN ORDUMUZ AFRİN’DE HİÇ BİR ÜLKENİN BEKLEMEDİĞİ BAŞARI ELDE EDİYOR”

Afrin’e yapılan operasyonun başarılı bir şekilde yürütüldüğüne dikkat çeken Vekil Açıkkapı, “ Operasyonun ilk gününde 108 hedef vuruldu. Operasyonun ikinci gününde kara harekatımız başladı. Kahraman ordumuz Afrin’e girdi. Bu arada hava harekatımızda devam ediyor. Afrin harekatında ilk üç gün içerisinde birçok köy ele geçirildi. Kahraman ordumuz Afrin’de hiçbir ülkenin beklemediği bir başarı elde ediyor. Afrin operasyonunda bizim tek hedefimiz Türkiye’ye tehdit unsuru olabilecek terör örgütlerini etkisiz kılmaktır. Bir diğer yönüyle ise bölgede yaşayan Suriyeli, Kürtlerin, Türkmenlerin ve Arapların huzur içerisinde bulundukları yerlerde yaşamalarını temin etmektir. Bugün Afrin operasyonuyla başlayan bu süreci biz en kısa süre içerisinde bitirmeye gayret ediyoruz. Bu gayret içerisinde o bölgede hiç bir sivilin burnunun kanamaması içinde gayret gösteriyoruz. Türkiye’ye yönelik tehdit nereden gelirse gelsin biz oraya operasyon yapmaktan kaçınmayız. Çünkü 10 binlerce kilometre uzaklıkta gelip bu bölgede duran bazı ülkelerin Türkiye’yi masa dışında bırakmaya çalışması kabul edilebilir değildir” diyerek sözlerini tamamladı.

“ÖNCELİĞİMİZ HER ZAMAN VATAN VE MİLLETTİR”

Vekil Açıkkapı buradaki ziyaretin ardından Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliğini ziyaret ederek yeniden oda başkanı seçilen Cemil Erdem’e hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyaret sırasında ev sahibi Cemil Erdem,  “Dört yılda bir tüm odalarımızda seçimler gerçekleşiyor yılın ilk üç ayında seçimlerimizi bitirmemiz gerekiyor. Sadece altı odamızın seçimleri kaldı. Esnafımızın sıkıntıları var ve biz elbette bunu iletiyoruz. Ama şu an ülkemiz sor bir süreçten geçiyor. Önceliğimiz bizim her zaman vatan, millet ve bayraktır” dedi.

“HERKESİN MAAŞI OLURSA ESNAFTA KAZANIR”

“Sayın Vekillerimiz ellerlinden geldiği kadar esnafın yanındadır” diyen Başkan Erdem, “İlimizin genelinin kalkınması noktasında gayret ve çaba gösteriyorlar. Sürüncemede olan Elazığ’ın 6. bölge teşviklerinden faydalanması noktasında bir kargaşa vardı. Bu da vekillerimizin gayreti ile çözümlendi. Bu Elazığ için bulunmaz bir nimet. Bundan sonra; İnşallah üretim yönünde ciddi yatırımcılar gelir. Üretim yönünden iyi olmayan bir ilde o ilin büyümesi de kalkınması da zor görülüyor. Biz bunu neden söylüyoruz. Üretim olduğu zaman istihdam olur. Herkesin maaşı olursa herkeste esnafımızdan alış veriş yapabilecektir. Bunlar son derece sevindirici gelişmelerdir.  Tabi seçim süreçlerinde gezdiğimiz zaman esnaflarımız sorunlarını bize aktarıyor. İnanın bizde esnafımızın sorunlarını aktarıyoruz. Hükümette, devlette esnafımızın arkasında duruyor ve durmaya da deva ediyor.  Ülke olarak sıkıntılarımızı attığımız anda daha da rahat edeceğiz” dedi.

“EKİP RUHU İLE ELAZIĞ’IMIZA HİZMET EDECEĞİZ”

Ev sahibi olan Başkan Erdem’e teşekkür ederek sözlerine başlayan Milletvekili Açıkkapı, “Başkanımızın önemli hizmetleri oldu.  Üyelerinin desteği ile yine hizmet edecek. İnşallah ekip ruhu ile Elazığ’ımıza hizmet edeceğiz.  Esnafımızla birlikte olduk. Hükümet olarak 13,5 milyarlık esnaf kredisi kullandırdık. Esnafımızla birlikte Türkiye’mize hizmet edeceğiz” dedi. Ve burada da Afrin operasyonuna değinen Vekil Açıkkapı, “Milletimiz 80 milyon olarak bu operasyona destek olmaktadır. Vatandaşımız normal hayatını sürdürüyor. İnşallah ordumuz muvaffak olacaktır. 80 milyonunda dünya mazlumlarının duası da ordumuzladır” şeklinde görüş bildirdi.

“YENİ TEŞVİK İLE İNŞALLAH ELAZIĞ SIÇRAYACAKTIR”

Konuşmaların ardından sorumuzu da alan Vekil Açıkkapı’ya, ‘6. bölge teşvikleri yeni yatırımcıyı güldürürken, mevcut yatırımcıyı endişelendirdi. Mevcut yatırımcı mağduriyet yaşayacağını düşünüyor.  Mevcut yatırımcının mağduriyet yaşamaması adına aldığınız önlemler var mı?’ diye sorduk. Vekil Açıkkapı da, “Bu konuda biz bir eksiklik varsa hükümetimize ve ilgili bakanlıklarımıza konuyu iletir ve mağduriyetlerin giderilmesi için elimizden geleni yaparız. İnşallah yeni teşvik ile Elazığ sıçrayacaktır” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet