Antalya’da büyük başarı

Elazığlı kick boksçular Antalya’dan madalyalarla döndüler. Elazığlı sporcular Türkiye Açık Kick-Boks Turnuvası’nda 5 birincilik, 4 ikincilik 1 üçüncülük derecesi elde ederek önemli bir başarıya imza attılar.

Antalya’da büyük başarı Spor

İbrahim KARAKULAK

Antalya’da 8-14 Ocak tarihleri arasında yapılan Kick Boks açık Türkiye Şampiyonası’nda Elazığlı sporcular Mahmut Güneş Türkiye 1.’si, Cebrail Safter ise Türkiye 2.’si oldu. Elazığlı Kick Bokscular Antalya’dan madalya ile döndüler. 8-14 Ocak tarihleri arasında yapılan Kick Boks Açık Türkiye Şampiyonasında Elazığlı sporcular Mahmut Güneş Türkiye 1.’si, Cebrail Safter ise Türkiye 2.’si oldu.

“HEPSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Milli Takım Antrenörü Zülfü Topuz; “Turnuva çok iyi geçti Elazığ’daki sporcularımız büyük başarı gösterdiler. Hepsini tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum. Turnuva ’da dereceye giren arkadaşlarımız Mahmut Karagüneş Türkiye şampiyonu oldu, Cebrail Safter ise Türkiye ikincisi oldu. Derece yapan diğer sporcu arkadaşlarımızın da hepsine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Kick Boks Türkiye 1.si Mahmut Güneş, “Hocamızın bize sonuna kadar inandğı için kendisine teşekkür ediyoruz. Milli Takım kriterlerini oluşturan 3 kısım var birinci basmağı çok şükür geçtik sırada Nisan ayının 4. Gününde uluslararası turnuvada yine iyi bir derece alıp milli takıma seçilmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

DERECE ELDE EDEN SPORCULAR ŞÖYLE;

Zekiye Zelal Şengür – Birincilik (48 kg)

Remzi Yenikan-İkincilik (50 kg)

Yakup Yiğit- Birincilik (89 kg)

Musa Baydaş – Birincilik (57 kg)

Mahmut Güneş – Birincilik (57 kg)

Cebrail Safter – İkincilik (74 kg)

Mertcan Polat- İkincilik (+91 kg)

Mehmet Fırat – Birincilik (57 kg)

Berkcan Yakar – İkincilik (86 kg)

Atamer Derme – Üçüncülük (57 kg)

İL MÜDÜRÜ ACAR’I ZİYARET ETTİLER

Öte yandan başarılı sporcular ve antrenörleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar’ı makamında ziyaret etti. Konuyla ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Derece elde eden sporcularımız ve antrenör Zülfü Topuz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar’ı makamında ziyaret etti. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.”denildi.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet