Erdem başkanlığa hazır!

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkan adayı Semih Erdem, seçimler öncesi cemiyetin mevcut yönetimini ve İlimizdeki çeşitli yayım organlarında çalışan basın mensuplarını ağırladı. Buradaki konuşmasında projelerini bir bir sıralayan Erdem, başkanlık için de hazır olduğu mesajını verdi.

Erdem başkanlığa hazır! Güncel

Haber: Sami ÖZER

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkan adayı Semih Erdem, 24 ocakta yapılacak seçimler öncesi bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte cemiyetin mevcut yönetimi ve İlimiz basınında çeşitli isimleri ağırlayan Erdem, burada bir de konuşma yaptı.  Konuşmasında seçildiği takdirde yapacaklarını anlatan Erdem, cemiyeti bugünlere getirenlere emeklerinden dolayı teşekkür etmeyi ise ihmal etmedi. Erdem konuşmasında şunları ifade etti:

ERDEM’DEN İDDİALI PROJELER

“Bu mesleği basın mensupları için biraz daha kolay hale getirmek adına 30 yıl önce Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti kuruldu. Gazeteciliği daha ileri ve daha iyi şartlara taşımak için 30 yıl önce kurulan cemiyetimiz de bu güne kadar görev yapan tüm yönetimlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Elâzığ medyası gün geçtikçe büyüyerek daha güçlü adımlarla yoluna devam ediyor. Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti bu anlamda artık daha güçlü adımlarla yoluna devam edecek. Bu kapsamda gerçekleştirmek istediğimiz projelerimiz hakkında size bilgi vermek istiyorum. Projelerimiz arasında cemiyetin yeni bir yere taşınması, meslektaşlarımızın pasodan ücretsiz faydalanmaları, ayrıca meslektaşlarımıza konut yapılması noktasında yönetimin başlatmış olduğu girişimin takip edilerek hayata geçirilmesi.  Cemiyet ile Fırat Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği Projeleri ile meslektaşların mesleki bilgilerini artırmaya yönelik çalışmalar yapılması. Farklı şehirlerdeki cemiyetler ile kardeş projeler gerçekleştirilmesi. Basın müzesi kuruluşu ile ilgili çalışmaların yapılması. Ve en önemlisi de ilimizdeki üç cemiyeti tek çatı altında birleştirerek, güç birliğinin oluşmasını temenni ediyorum.

“BÜTÜN CEMİYET ÜYELERİ AKTİF GÖREV ALACAK”

Eğer seçilirsek, başkan ile yönetim kurulu üyelerimizle beraber yürüteceğimiz faaliyetlerimizde çalışmalarımız da bütün cemiyet üyelerinin katılacağı çeşitli komisyonlar oluşturarak, bütün cemiyet üyelerinin de aktif olarak görev alacaklarının altını çizmek istiyorum. Bu birlikteliğimiz, önümüzdeki dönemlerde Elâzığ basınında birlik ve beraberliğin en güçlü adımı olacaktır. Size bunun sözünü veriyorum. Hepinize katılımınızdan dolayı tekrar hoş geldiniz diyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

“CEMİYETİN HER ZAMAN İYİ BİR YERDE OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Topal ise yaptığı konuşmada, “Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti 1988 yılında yerel gazetelerin sahipleri arkadaşlarımızla beraber, uzun istişareler sonucu kurduk. Cemiyetimiz şu an da 30 yılını idrak etmekte. Biz sadece il bazında bir cemiyet değiliz. Onun için içişleri bakanlığı tüzüğüyle kurulmuş bir cemiyetiz. Bölgesel bir cemiyetiz.Malatya’dan, Tunceli’den, Bingöl’den Muş’tan üye arkadaşlarımız da mevcut. Bizden sonra gelen arkadaşlarımıza da her türlü yardımı yapacağım. Elimden gelen bütün desteği vereceğim. Çünkü bu cemiyetin kurucu başkanlarından biriyim. Bundan daha büyük bir unvan olmaz. Cemiyetimiz mesleki bir kurum olduğu için benim için apayrı bir anlam taşıyor. Onun için her zaman bu cemiyetin iyi bir yerde olmasını arzu ediyorum. Meslek içerisinde bulunan arkadaşlarımızın elinde olması her zaman benim için önemlidir. Göreve yeni gelecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum. Her zaman yanlarında da olacağımı taahhüt ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet