Kalpar transfer istiyor!

Elazığspor Teknik Patronu Hüseyin Kalpar Humam Tariq ve Cem Özdemir’in kamptan ayrıldığını kaydetti. Kalpar ayrıca bir an önce transferlerin gerçekleştirilmesi gerektiğini dile getirirken, hafta sonu oynanacak olan Altınordu müsabakası hakkında da Fırat Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.

Kalpar transfer istiyor! Spor

İbrahim KARAKULAK- Özel

Elazığspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar hafta sonu oynanacak olan Altınordu mücadelesi hakkında gazetemize yaptığı değerlendirmede rakip karşısında kaybetmek istemediklerini vurguladı. İlk yarıyı galibiyetle kapatmanın iyi odluğunu da belirten tecrübeli çalıştırıcı; “Önemli olan İzmir’de kaybetmemek. 1 ya da 3 puan bize faydalı olur. Kaybetmeden kazanmak için oynayacağız. Oyuncularıma güveniyorum.”dedi

“TRANSFERLERİ BİR AN ÖNCE BÜNYEMİZE KATMAMIZ GEREKİYOR”

Maddi krizde olan ve mevcut yönetimin kaynak arayışlarını sürdürdüğü temsilcimizde eksikler konusuna da değinen deneyimli çalıştırıcı, henüz transfer yapılamadığı için üzgün olduğunu belirtti. Transferlerin bir an önce yapılması gerektiğini de vurgulayan Kalpar; “Şu an transfer dönemindeyiz. Henüz bir transfer gerçekleştiremedik. Ben daha önce transferle ilgili hiçbir yerde konuşmadım ve bu konuda demeç vermedim ancak artık transfer yapmamız gerekir. Eksiklerimizi daha önce başkanımızla konuştuk. Eksikler üzerinde durup transferleri bir an önce bünyemize katmamız gerekiyor. Hatta Altınordu mücadelesinde transferlerimizi yaparak bu maça çıkmamız gerekirdi. Bariz eksiklerimiz var. Bu eksiklikleri de ancak oyuncu olarak giderme şansımız var. Bu eksikliğimizi gideremediğimiz için üzgünüm. Yönetim kurulunun şartları nasıldır onu bilemiyorum ama zaman geçtikçe oyuncu almak daha da zorlaşıyor. Bunu bahane için söylemiyorum, bu gerçek bir durum. Yönetim kurulunun bu konuda çabuk bir şekilde karar verip olacak ya da olmayacak şeklinde değerlendirmesi gerekiyor.”ifadelerinde bulundu.

HUMAM TARİQ VE CEM ÖZDEMİR KAMPTAN AYRILDI

Eksiklerin bir türlü giderilemediğinin altını çizen Hüseyin Kalpar, Humam Tariq ve Cem Özdemir’in kamptan ayrıldığını ifade etti.  Kalpar; “Eksiğimiz var ve bu eksiği bir türlü gideremiyoruz. Halil İbrahim Pekşen kampta ama Humam Tariq ve Cem Özdemir ayrıldı. Bu tür sorunlar yaşandığında da buraya transfer olacak oyuncu da gelemiyor. Buraya gelecek bir oyuncunun bakış açısı farklı oluyor ve olumlu olmuyor. Mesela oyuncu geldi, anlaştı ve hatta gazeteler yazdı, çizdi deyip futbolcuya para vermedikleri için gidiyor dendiğinde o zaman transfer yapmak da kolay olmuyor ve buraya gelmek istemiyorlar. Kadromuza takviyelerde bulunsaydık eğer şu an takımın durumu çok daha farklı olurdu. Oyuncu değişikliği yapacağımız zaman kimi oyuna sokacağız diye düşünüyoruz. Bir an önce transferlerin artık gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bunu da yönetim kurulu yapacak. Biz eksik bölgelerimizi kendilerine iletiyoruz. İlk yarı bitmeden önce de bu durumları konuşmuştuk. Plan ve programımızın uygulanması bizlere ve takıma çok büyük katkılar sağlar diye düşünüyorum. Ancak buna karar verecek yine başkan ve yönetim kuruludur.  Şu anda defans, forvet ve sol beke ihtiyacımız var. Sol bekte Emre’ye bir şey olduğunda bu mevkide kimi oynatacağız? Tatos’un dün küçük bir rahatsızlığı oldu. Bu oyuncunun yerine kim oynayacak? Bunları değerlendiriyoruz. Bunlar temin edilirse inanıyorum ki çok daha iyi takım olarak güzel sonuçlar alırız. 3 maç üst üste kazandığımızda istediğimiz yere de çıkabiliriz.”diye konuştu.

“ŞU ANDA TAKIM İÇERİSİNDE ALACAKLARI BULUNAN FUTBOLCULAR VAR”

Futbolcuların bazılarının alacakları olduğunu da kaydeden deneyimli isim ayrıca; “Şu anda takım içerisinde alacakları bulunan futbolcular var. Dışarıdan gelecek oyunculara para verip içerideki oyuncuların alacaklarını vermemezlik de olmaz. Futbolcularımızı en azından sayı olarak kaybetmesek de beyin olarak kaybetmeyelim. Onların psikolojilerini iyi tutmamız lazım.”diyerek sözlerini noktaladı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet