Mertan gollerine devam edecek

Elazığspor’un en golcü ikinci oyuncusu olan Mertan Caner Öztürk gazetemize yaptığı değerlendirmede ikinci yarı için umut dolu açıklamalarda bulundu. Başarılı golcü; “Taraftarımıza, ikinci yarıda her şeyin daha da farklı olacağı garantisini veriyoruz. Çünkü çalışmalarımızın karşılığını alacağımıza eminiz.”dedi.

Mertan gollerine devam edecek Spor

İbrahim KARAKULAK-Özel

Ligin ilk yarısında Ahmet Aras ve Maranhao gibi isimlerden formayı söküp alan genç golcü Mertan Caner Öztürk, Fırat Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu. Hızı, fırsatçılığı, ileride top tutarak takımını rahatlatan ve neticesinde kaydettiği gollerle Elazığspor’a kritik puanlar kazandıran oyuncu, ikinci yarıda her şeyin daha farklı olacağını ve hedefe giden bir takım görüntüsü vereceklerini ifade etti.

“HANGİ MEVKİ OLURSA ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞACAĞIM”

2017-2018 Futbol Sezonu’nun ilk yarısında forma giydiği maçlarda rakip fileleri toplam 5 kez sarsan ve takımın en golcü ikinci oyuncusu olan Mertan Caner Öztürk, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Ligin ilk yarısının son maçını galibiyetle tamamladıklarını ve bunun da özgüven açısından önemli olduğunu belirten Mertan, ikinci devrede daha iyi bir performans sergileyerek gollerini atmaya devam etmeyi amaçladığını kaydetti. Başarılı oyuncu; “Sezona güzel başlamıştık. İyi bir seri yakaladık. Ligin sonlarına doğru bir düşüş yaşadık ve bu da biraz uzun sürdü. Yine de ligin ilk yarısını galibiyetle tamamladık. Bu da özgüvenimiz için son derece önemliydi. İlk yarıda bana şans verildiği maçlarda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım ama bunun daha da iyisini yapabilecek bir potansiyele sahibim. Bunun için de Elazığspor’a daha fazla katkı sağlayabilmek için çalışmalarımı yoğun bir şekilde sürdürüyorum. Umarım ikinci yarıda üzerine daha çok koyarak gollerimi atmaya ve takımıma katkı sağlamaya devam ederim. Hangi mevki olursa olsun kanat ya da forvette elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.”diye konuştu.

“REKABETE AÇIĞIM VE BUNUN DA TAKIMA VERECEĞİ KATKININ OLUMLU OLACAĞI GÖRÜŞÜNDEYİM”

İleri uçtaki rekabetin takım adına iyi olacağını da kaydeden golcü oyuncu, rekabetten korkmadığını da sözlerine ekleyerek; “Forvet bölgesindeki rekabet mutlaka olmalı. Bu takıma da katkı sağlıyor. İlk yarıda da santrafor bölgesi için rekabet söz konusuydu. Bu bölgede tecrübeli isimler var takımda. Bu tecrübeli ve önemli isimlerden formayı kapabildim. İkinci yarıda da bu bölgede önemli futbolcular olacak. Ben kendime güveniyorum. Rekabete açığım ve bunun da takıma vereceği katkının olumlu olacağı görüşündeyim. “dedi.

“BİZ, TARAFTARIMIZLA BAŞARILI OLURUZ VE HEDEFLEDİĞİMİZ NOKTAYA ONLARLA BİRLİKTE ULAŞABİLİRİZ”

Son olarak taraftara da seslenen Mertan Caner Öztürk, onların desteğinin önemli olduğunu ve hedefe taraftar desteği ile ulaşacaklarını dile getirerek; “Taraftarımız bizleri her koşulda destekliyor. Bu da bize ayrı bir moral veriyor. Tribünlerde gösterdikleri 90 dakika destek, geriye düşmemize rağmen bize moral vermeye çalışmaları bizleri de ateşliyor. Bu desteğe ikinci ayrıda da ihtiyacımız var. Kendilerinin bizleri yalnız bırakmayacağını düşünüyorum. Taraftarımıza, ikinci yarıda her şeyin daha da farklı olacağı garantisini veriyoruz. Çünkü çalışmalarımızın karşılığını alacağımıza eminiz. Biz taraftarımızla başarılı oluruz ve hedeflediğimiz noktaya taraftarla ulaşabiliriz. Buradan bütün taraftarımıza selamlarımı iletiyorum.”diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet