Ekonomi Platformu TKDK ekibini ağırladı

Elazığ Ekonomi Platformu haftalık olağan toplantısına TKDK İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz ve uzmanlarımızdan Dr. Işıl Aydın konuk oldu ve Platform Üyelerine TKDK IPARD II Programı’nın 3. Çağrı Dönemi hakkında bilgiler aktardı.

Ekonomi Platformu TKDK ekibini ağırladı Güncel

IPARD II Programı kapsamında çıkılan 3. Çağrı dönemi ile ilgili bilgilendirme yapmak için Elazığ Ekonomi Platformu’nun (ELEP) konuğu olduk. Bu kapsamda İl Koordinatör Vekilimiz İbrahim Sertaç Yılmaz ve Proje Birim Amiri Dr. Işıl Aydın’ın katılımıyla ELEP üyelerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantının açılış konuşmasını yapan ELEP Dönem Başkanı Asilhan Arslan, “kurum çalışmalarını yakından takip ettiklerini, bu noktada kendilerine düşen her türlü sorumluluğa isteyerek katkı sunacaklarını belirtti. TKDK’nın Elazığ’a kazandırmış olduğu başarılı yatırımları hemen her yerde görebildiklerini, bundan dolayı Yılmaz ve ekibini tebrik ettiğini ifade etti.”

YILMAZ YATIRIMCIYI UYARDI
TKDK İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz ise, yatırımcıların proje hazırlığı yaparken sıralama kriterlerinden en yüksek puanları alabilecek şekilde hazırlıklarını yapmasını istedi.

Davetlerinden dolayı Başkan Arslan’a teşekkür eden Yılmaz, “ 251 Milyon Avroluk bütçe yatırımcıların hayallerinin gerçekleşmesi için kullanıma hazır. 42 şehre ortak olarak sunulan bu bütçeden Elazığ’ın en iyi derecede faydalanabilmesi için hep beraber çalışmalıyız. Yatırımcılarımız proje hazırlığı yaparken sıralama kriterlerinden en yüksek puanları alabilecek şekilde hazırlıklarını yapsınlar. İnşallah hayırlı yatırımların ekonomiye katılmasına vesile oluruz” dedi. Toplantıda kurum uzmanlarımızdan Dr. Işıl Yılmaz tarafından 3. Çağrı ilanının sunumu yapıldı. Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi. (Bülten)

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet