Cumhurbaşkanı “yeni stadyum” konusuna değinmedi

Geçtiğimiz yılın Şubat ayında yeni stadyumla ilgili müjdeler veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 1 yıl aranın ardından geldiği ilimizde yeni stadyum konusuna değinmedi… Öte yandan Manisa'nın ilçesi Akhisar'a 78 Milyon TL maliyetle yeni bir stadyum yapıldı.

Cumhurbaşkanı “yeni stadyum” konusuna değinmedi Spor

İbrahim KARAKULAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumartesi günü Elazığ'a geldi. Elazığlılar merakla yeni stadyum çalışmaları ile ilgili bir açıklama beklerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni stadyum çalışmaları ile ilgili bir açıklamada bulunmadı. Geçtiğimiz yılın Şubat ayında ilimizde yeni stadyumla ilgili müjdeler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaklaşık 1 yıl aranın ardından bu konuya değinmemesi dikkatlerden kaçmadı. Hatırlanacağı üzere AK Parti Milletvekili Ömer Serdar geçtiğimiz günlerde yeni stadyumun ihalesinin Nisan ayına kadar tamamlanacağını kaydetmişti.

MANİSA'NIN İLÇESİNE BİLE YENİ STAT YAPILDI

Öte yandan Elazığ'da yeni stadyumla ilgili bu durum yaşanırken, Manisa'nın Akhisar ilçesinde 78 Milyon TL'lik yeni bir stadyum yapıldı. Spor Toto desteğiyle inşa edilen Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumu basına tanıtıldı. Toplantıda konuşan Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, 28 Ocak’ta Antalyaspor maçının yeni statta oynanmaması için hiçbir neden olmadığını söyledi. Akhisar Belediyesi tarafından Spor Toto Teşkilatının destekleri ile inşaatı 78 milyon TL’ye yaptırılan Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumunun fiziksel anlamda tamamen bittiği bildirildi. İhlas haber ajansı Manisa muhabiri Barış Gezici'nin haberine göre Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Akhisarlı yerel ve ulusal basın mensupları ile Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumu'nda kahvaltıda buluşan TBMM KİT Komisyon Başkanı AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ve Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı açıklamalarda bulundu. Stadyumda yapılan ilk toplantıya AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İbrahim Sayın, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Taha Dal, Belediye Başkan Yardımcıları Ömer İşçi, Latif Çakmak, Ali Velestin ve basın mensupları katıldı. Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumunun 28 Ocak’ta oynanacak Antalyaspor maçının oynanmaması için hiçbir neden olmadığını kaydeden Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, stadyumun fiziksel olarak tamamen bittiğini ve T.M. Akhisarspor’da kiraya verildiğini kaydederek, sadece resmi bir belge beklediklerini ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet