Erdoğan: Gadanızı alayım!

AK Parti 6. Olağan İl Kongresi Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonunda gerçekleşiyor. Kongreye gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,” Elazığ bugün gerçekten başka sizin gadanızı alayım” diyerek onbinlerce kişinin karşılamasından son derece mutlu olduğunu belirtti.

Erdoğan: Gadanızı alayım! Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN / Sami ÖZER

Erdoğan sevdalıları sabahın erken saatinden itibaren Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı beklemeye başladılar. Fırat Üniversitesinde alınan yoğun güvenlik önlemleri zaman zaman insanları bezdirse de Erdoğan sevdalıları 7’den 70’e spor salonun yolunu tuttu.  Kongrenin Başkanlığı Ahmet Sami Ceylan üstlendi. Delege sayısı yeterli olduğu için kongre Erdoğan gelmeden Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, salonun içini ve dışını dolduran kalabalığı selamlayarak sözlerine başladı. Başkan Gürgöze, "Öncelikli olarak şehir olarak tarihi bir günü yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız kongremize teşrif ederek Elazığ'a olan sevgisini göstermiştir. Sizler, partim ve de şahsım adına saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz" dedi.

“HEP BİRLİKTE ELAZIĞ OLDUK”

“Stadyumlar maç için değil dava için dolar sözünü Elazığ ortaya koyuyor” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Gürgöze, " Bu Salon iktidarlarımız döneminde, İlimize kazandırılmıştır. Bizler AK Parti mensupları olarak sorumluluklarımızı biliyoruz. Kurban olam,bu toprağın taşına, kurban olayım siz aziz mert insanlara, görevi devraldığımız günden bugüne 2,5 yıl geçti. Desteklerinizle bugünlere kadar geldik.  Sizlerle iyi bir ve birlikte olarak hep birlikte Elazığ olduk" ifadelerini kullandı.

“AK PARTİYİ ANLATMADIĞIMIZ KİMSE KALMASIN”

1 Kasım'da Türkiye birincisi olduklarına değinen Başkan Gürgöze,"  16 Nisan Refarnadumun da %72'lik oy oranı ile  Türkiye 11. sırada yer aldık.  Bizler herkesle kucaklaşmaya çabalıyoruz. AK Parti'yi anlatmadığımız kimse kalmasın istiyoruz. Bu anlamda tüm teşkilat mensuplarıma gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

“ERDOĞAN, MİLLETİN GÜÇLÜ NEFESİDİR”

Kongrelerle bir yenilenme  olduğunu belirten Başkan Gürgöze, "Önce İlçe kongrelerimizi gerçekleştirdik. Bugünde İnşallah İl Kongremizi gerçekleştiriyoruz.  Bu dava da yer alan tüm arkadaşlarımız bizim için özeldir. Bizde vefa son derece önemlidir.  Kutlu bir davadır bizimkisi. Recep Tayyip Erdoğan sadece milletimizin değil, tüm ümmetin lideridir. Recep Tayyip Erdoğan milletin güçlü nefesidir" şeklinde konuştu. 

“SEN YÜRÜ, MİLLET SENLE YÜRÜYECEKTİR MESAJI VERDİK”

“Bugün bu millet Erdoğan'ı yedirmeyiz diye haykırmaktadır” diyen Gürgöze, "15 yıldır AK Partiye destek vererek bu hal,  kendi kaderine sahip çıkmıştır. 2019 seçimlerinden güçlü çıkarak adım adım 2071 hedeflerimize ulaşacağız.  Bu salonu doldurarak Erdoğan'a sen yürü, millet seninle yürüyecek mesajı verdi" diyerek kongrenin hayırlı olmasını temenni ederek sözü Belediye  Başkanı Mücahit Yanılmaz'a bıraktı.

“BUGÜN ELAZIĞ KENDİ KABINA SIĞMIYOR”

Sözlerine selamlama konuşması ile başlayan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz," Elazığ'ımızın başı dik ve onurlu insanları 6. Olağan Kongremize hoş geldiniz. Bu gün Elazığ kendine kabına sığmıyor. Elazığ bu gün bir dünya liderini Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılıyor.  Bu gün ne kadar sevinsek ve bayram havasında olsak bu azdır. Genel Başkanımız havaalanından çıktı ve buraya geliyor" dedi.

“KONGREMİZLE ELAZIĞ’A GÜÇ VERECEĞİZ”

AK Parti sadece Elazığ'da ve Türkiye'de değil bütün dünyada mazlumların sesi oldu diyen Başkan Yanılmaz, " AK Partiye gönül vermiş sizleri selamlıyorum. Bu kongremizin Elazığ'a ayrı bir güç vereceğiz. Elazığ bu kongre ile 2019 seçimlerine daha büyük bir gayretle çalışacaktır. Sandıklardan çıkan her bir oy  bizlere güç verecektir. Biz bir oyun bile önemini biliyoruz" ifadelerini kullanarak Mehmed'im şiirini okuyarak sözlerini tamamladı.

“HERKESE GAKGOM DENİLMEYECEĞİNİ GÖZTERDİNİZ”

İlimize gelir gelmez Spor Salonunun önünü dolduran kalabalığa seslenen ve sonradan Kongrenin gerçekleştiği kapalı alana coşku içerisinde giren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Elazığ sözünü tuttu diyerek 16 Nisan Referandumunda Elazığ’ın dereceye giren İlçesi Palu’yu saymaktan geri kalmadı. Erdoğan, “Gakgom babacan, mazluma yumuşak zalime serttir. Kalleşliği bilmez haza erkektir. Herkese gakgomsun denilmez gakgoş. Herkese gakgom denilmeyeceğini Elazığ herkese gösterdi. Elazığ teşkilatlarımızda görev alan tüm kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

“ELAZIĞLILAR MİLLET SEVDASINI ÖNÜNE ALIP YÜRÜDÜLER”

Kahraman Şehidimiz Fethi Sekin’i de unutmayan Erdoğan, tüm şehitlerimiz rahmetle anarak, onlar için Fatiha istedi. Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için dizelerini okudu.  Elazığ’ın devletinin yanında olduğunu ve teröre adeta set oluşturduğunu aktaran Erdoğan, “Işığını önüne al yürü,  Elazığlılar millet ve devlet sevdasını önüne alıp yürüdüler. Geriye de dönüp bakmadılar.  Şehitler tepesini boş bırakmamışlar. Bayrağımızın rüzgârı olmuşlardır. Elazığlıların kahramanlığını en güzel türkülerde görmek mümkündür” ifadelerini kullandı.

“HERKES HADDİNİ BİLECEK”

Erdoğan, “Elazığ bugün gerçekten başka sizin gadanızı alayım ben. Tek millet tek bayrak, tek vatan ve tek devlet diyerek yeniden Rabia işaretinin anlamını yaptı. Erdoğan, “Bizi bölemeyecekler.  Biz düşmanın inlerine gireriz.  Herkes haddini bilecek. Bu millete saldıranlar bunun bedelini ağır öderler. İnşallah durmak yok, yola devam.  Türkiye Cumhuriyeti devleti dışında başka devletimiz yok. Yok paralel devletmiş yok başka devletmiş. Sıkıyorsa buraya gel.  Amerika’da seni kapıya koyacak o zamanda kaçacak delik arayacaksın. Sen kaçacaksın biz kovalayacağız” dedi.

“BİZ KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESERİZ”

“Bu kararlılık olduğu sürece sırtımızı yere getiremeyeceklerdir” diyen Erdoğan, “Bir gece ansızın geliyoruz geleceğiz. Tarihimizden ders almasını bilen bir milletiz. Balkan Savaşından ders çıkartıp Çanakkale’de geçit vermedik. Ülkemize yönelik tehditler karakollarımızın kapısında,  biz terör örgütü ülkemizde eylem yapamaz hale getirince güney cephemize yığıldılar. Onları da bir gece ansızın ortalarından Fırat Kalkanı ile yıktık. Afrin’dekiler de teslim olmazsa, biz kendi göbeğimizi kendimiz keser. Tek bir terörist kalmayana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

“YILANLA YATAĞA GİREN NETİCESİNE KATLANIR DİYEREK TARİH VERDİ”

Sözlerini sürdüren Erdoğan, “Suriye’de terör örgütüne Amerikan’ın göndermiş olduğu silah sayısı 4bin 900 TIR böyle bir müttefiklik olmaz. Kimse bize onlar bize lazım sat safasını aktarmasın. Kimse zekamızla dalga geçmesin. Bölge politikalarımızı biz yine Amerika ile yürütmek istiyoruz ama yılanla yatağa giren neticelerine de katlanır. Biz kendi başımızın çaresine bakarız. Bir haftayı bulmaz nasıl darmadağın edeceğimizi görürler. Yarın gerekiyorsa 3 bin teröristi daha imha ederiz. Biz bu fitne çukurunu imha etmekte kararlıyız. Karşımızda yer alacak olanlar dönüp baskınılar. Bizi yıkamazlar. Bizim kahramanlarımız bitmez” dedi.

“ELAZIĞ DAHA İYİSİNİ HAKEDİYOR”

Her gelişimde bir başka Elazığ gördüğünü belirten Erdoğan, “ Elazığ bir batı kendinden farklı değil. Çalışkan ve becerikli bir milletimiz var. Kadim tarihi ve yetişmiş insan gücüyle Elazığ daha iyisini hak ediyor. Elazığ’a 13 milyonluk yatırım yaptık.  Kömürhan Köprüsünün tunelleri ve bağlantı yolları yapılmak üzere, havalimanına ikinci pistine baharda kazma vurulacak. Şehir hastanelerimizden biride Elazığ’da yapılıyor. Bu yıl bitmeden İnşallah bitecek. Bunun için 2019 çok önemli. Kongrelerimiz yeni bir nefes yeni bir heyecan meselesi bizim için.  Ben bugün Elazığ ve Bingöl’deydim” dedi.

“YERLİ VE MİLLİ DURUŞ SERGİLEYENLERE TEŞEKKÜRLER”

Mali seçimlerde ne denli iyi olursak milletvekili seçimlerinde de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden de o denli güçlü çıkacağımızı aktaran Erdoğan, “ Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çıkışı; milli mutabakatın ne denli güçlü bir şekilde oluştuğunun göstergesidir. Zira bu ümmetin birliği çok önemli. Birileri karanlık senaryolar yaparken yerli ve milli duruş yapanlara teşekkürler. Kardeşliğimizden asla taviz vermeyin. AK Partiyi karıştırmak isteyenler bir takım aktörler bularak içimizi karıştırmak istiyorlar. Milletimize ne kadar çok gidersek o kadar iyi netice alırız. Gakgoşlar kapı kapı dolaşmaya gece gündüz çalışmaya var mısınız” diyerek seçilen yönetime başarılar dileyerek ve de birkaç kişi ile hatıra fotoğrafı çektirerek salondan ayrıldı. 

Habere dair izlenimler pazartesi günü gazeteniz Fıratta!

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet