Erdoğan sevdalıları coşkuyla Erdoğan’ı bekliyor!

AK Parti 6. Olağan İl Kongresi Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonunda gerçekleşecek. Kongreye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan katılacağı için Elazığlılar kongre başlamadan salonun yapılacağı alana adeta akın ettiler

Erdoğan sevdalıları coşkuyla Erdoğan’ı bekliyor! Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN / Sami ÖZER

Erdoğan sevdalıları sabahın erken saatinden itibaren Erdoğan’ı beklemeye başladılar. Fırat Üniversitesinde alınan yoğun güvenlik önlemleri zaman zaman insanları bezdirse de Erdoğan sevdalıları 7’den 70’e spor salonun yolunu tuttu.  Kongrenin Başkanlığı Ahmet Sami Ceylan üstlendi. Delege sayısı yeterli olduğu için kongre Erdoğan gelmeden Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze,salonun içini ve dışını dolduran kalabalığı selamlayarak sözlerine başladı. Başkan Gürgöze, "Öncelikli olarak şehir olarak tarihi bir günü yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız kongremize teşrif ederek Elazığ'a olan sevgisini göstermiştir. Sizler, partim ve de şahsım adına saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz" dedi.

Stadyumlar maç için değil dava için dolar sözünü Elazığ ortaya koyuyor diyerek sözlerini sürdüren Başkan Gürgöze, " Bu Salon iktidarlarımız döneminde, İlimize kazandırılmıştır. Bizler AK Parti mensupları olarak sorumluluklarımızı biliyoruz. Kurban olam ,bu toprağın taşına, kurban olayım siz aziz mert insanlara, görevi devraldığımız günden bugüne 2,5 yıl geçti. Desteklerinizle bugünlere kadar geldik.  Sizlerle iyi bir ve birlikte olarak hep birlikte Elazığ olduk" ifadelerini kullandı.

1 Kasım'da Türkiye birincisi olduklarına değinen Başkan Gürgöze,"  16 Nisan Refarnadumunda %72'lik oy oranı ile  Türkiye 11. sırada yer aldık.  Bizler herkesle kucaklaşmaya çabalıyoruz. AK Parti'yi anlatmadığımız kimse kalmasın istiyoruz. Bu anlamda tüm teşkilat mensuplarıma gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Kongrelerle bir yenilenme  olduğunu belirten Başkan Gürgöze, "Önce İlçe kongrelerimizi gerçekleştirdik. Bugünde İnşallah İl Kongremizi gerçekleştiriyoruz.  Bu dava da yer alan tüm arkadaşlarımız bizim için özeldir. Bizde vefa son derece önemlidir.  Kutlu bir davadır bizimkisi. Recep Tayyip Erdoğan sadece milletimizin değil, tüm ümmetin lideridir. Recep Tayyip Erdoğan milletin güçlü nefesidir" şeklinde konuştu. 

Bugün bu millet Erdoğan'ı yedirmeyiz diye haykırmaktadır diyen Gürgöze, "15 yıldır AK Partiye destek vererek kendi kaderine sahip çıkmıştır. 2019 seçimlerinden güçlü çıkarak adım adım 2071 hedeflerimize ulaşacağız.  Bu salonu doldurarak Erdoğan'a sen yürü, millet seninle yürüyecek mesajı verdi" diyerek kongrenin hayırlı olmasını temenni ederek sözü Belediye  Başkanı Mücahit Yanılmaz'a bıraktı.

Sözlerine selamlama konuşması yaparak başlayan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz," Elazığ'mızın başı dik ve onurlu insanları 6. Olağan Kongremize hoş geldiniz. Bu gün Elazığ kendine kabına sığmıyor. Elazığ bu gün bir dünya liderini Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılıyor.  Bu gün ne kadar sevinsek ve bayram havasında olsak bu azdır. Genel Başkanımız havaalanından çıktı ve buraya geliyor" dedi.

AK Parti sadece Elazığ'da ve Türkiye'de değil bütün dünyada mazlumların sesi oldu diyen Başkan Yanılmaz, " AK Partiye gönül vermiş sizleri selamlıyorum. Bu kongremizin Elazığ'a ayrı bir güç vereceğiz. Elazığ bu kongre ile 2019 seçimlerine daha büyük bir gayretle çalışacaktır. Sandıklardan çıkan her bir oy  bizlere güç verecektir. Biz bir oyun bile önemini bliyoruz" ifadelerini kullanarak Mehmed'im şiirini okuyarak sözlerini tamamladı. 

Ayrıntılar gelecek...

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet