Tariq transferi dışarıda da yankılandı

Humam Tariq transferi ülke çapında olduğu kadar yurt dışında da yankılandı. Irak gazeteleri vesiteleri de haberlerinde; “Udinese'nin de istediği oyuncu Türk ekibine transfer oldu.”ifadelerinde bulundu.

Tariq transferi dışarıda da yankılandı Spor

İbrahim KARAKULAK

Elazığspor geçtiğimiz gün HumamTariq ile anlaşma sağlamıştı. Genç Iraklı sol kanat oyuncusunun transferi Türkiye başta olmak üzere Irak ile yurt dışında büyük yankı uyandırdı.

TÜRKİYE’DE SES GETİRDİ

Türkiye başta olmak üzere yurt dışında da yankılanan transfer hakkında ulusal medyada çıkan bazı haberler şu şekilde;

CNNTürk; “Iraklı yıldız, sözleşmeyi imzaladıktan sonra Elazığspor formasıyla objektiflere poz verdi.

Milliyet; “Elazığspor, Iraklı orta saha oyuncusu HumamTariq ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı.”

Sabah; “Elazığspor, Iraklı sol kanat oyuncusu HumamTariq ile her konuda anlaşmaya vardı.”

Fanatik; “Elazığspor, HumamTariq transferinde mutlu sona ulaştı.”

Fotomaç; “HumamTariq, resmen Elazığspor’da.”

Bursagenchaber.com; “Vize sorununu giderdikten sonra menajeriyle birlikte salı günü takımın kamp yaptığı Antalya’ya giden genç oyuncu, bugün 1.5 yıllık resmi sözleşmeye imza attı.”

Marmarahaber.net; “Elazığspor, HumamTariq ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı.”

IRAK'TA İLK GÜNDEM HUMAM TARIQ TRANSFERİ

Dünya futbolunda geleceğin yıldız adaylarından biri olarak gösterilen ve ülke dışındaki popülaritesi oldukça yüksek olan HumamTariq’inElazığspor’a transferi, ülkesindeki yayım yapan gazete ve internet siteleri de okuyucularına ilk haber olarak duyurdu.

“UDINESE'NİN DE İSTEDİĞİ OYUNCU TÜRK EKİBİNE TRANSFER OLDU”

Irak’ta yayım yapan bir spor sitesinin son dakika başlığıyla girdiği haberden bir kesit; “Yıllarca süren söylentilerin ardından Humam Tariq, Avrupa çapında çeşitli kulüplerin transfer listesinde yer alıyordu. Sonunda oyuncu kendine yeni bir ev buldu. İtalya ekibi Udinese'nin de istediği oyuncu Türk ekibine transfer oldu. Humam inanılmaz bir hıza sahip ve burada sahadaki her açığı kapatabiliyor. Daha önce Manchester United’da forma giyen Park Ji-Sung'a benzer özelliklere sahip oyuncu,  gelecekte yeni kulübüyle de gelişim göstererek bir sonraki seviyeye yükselecektir.”ifadelerine yer verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet