Potada 168 sporcu mücadele etti

Okullar Arası Basketbol Gençler (B) İl Birinciliği müsabakaları sonucunda birinciliğe erkeklerde Kaya Karakaya Fen Lisesi, kızlarda ise Merkez Anadolu Lisesi ulaştı. Turnuvada 14 ekipten 168 sporcu mücadele etti.

Potada 168 sporcu mücadele etti Spor

İbrahim KARAKULAK

2017-2018 Okullar Arası Basketbol Gençler (B) İl Birinciliği müsabakaları geniş katılımın ardından sona erdi.

14 TAKIM BİRİNCİLİK İÇİN MÜCADELE ETTİ

Yakup Kılıç Spor Salonu’nda oynanan çekişmeli müsabakaların ardından derece elde eden takımlar belli oldu. Müsabakalara 11 erkek takımı ve 3 bayan takımı olmak üzere toplamda 168 sporcu katılım sağladı.

KAYA KARAKAYA FEN LİSESİ HEDEFE ULAŞTI

Karşılaşmaların ardından dereceye giren okullar da belli oldu. Erkekler kategorisinde Kaya Karakaya Fen Lisesi şampiyonluğa ulaştı. Birincinin hemen ardından Atatürk Anadolu Lisesi 2., Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi ise 3.oldu. Turnuvayı Özel Yöntem Okulları ekibi 4. ’lükle tamamladı.

3 EKİPTEN 2’Sİ DERECE YAPTI

Kızlar kategorisinde de derece yapan ekipler belirlendi. 3 ekipten Merkez Anadolu Lisesi takımı turnuvayı birinci olarak tamamladı. Okullar Arası Basketbol Gençler (B) İl Birinciliği organizasyonunda Atatürk Anadolu Lisesi ise ikinci oldu.

KUPA VE MADALYALARINA KAVUŞTULAR

Müsabakalar sonrası yapılan ödül töreninde erkek ve kızlarda dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını Milli Eğitim Şube Müdürü İlhan Makinist, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Akif Sıtkı Esen ve okul müdürleri tarafından takdim edildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Takımlarımızın hazırlıklarında katkılarından dolayı okul idarecilerine ve takım antrenörlerine teşekkür eder, sporcularımızı kutlarız.”ifadelerine yer verildi.

SEYİRCİ DESTEĞİ FAZLAYDI

Öte yandan spor karşılaşmalarına ilimizdeki ilgi de artarak devam ediyor. Daha önce Basketbol Gençler (A) İl Birinciliği müsabakalarını tıklım tıklım dolduran seyirciler, Okullar Arası Basketbol Gençler (B) İl Birinciliği mücadelelerinde de genç sporcuları yalnız bırakmadı. Gençler müsabakalarda ter dökerken kalabalık seyirci topluluğu da tribünlerden destekte bulundular.

DERECEYE GİREN OKULLAR

ERKEKLER

1. Kaya Karakaya Fen Lisesi

2.  Atatürk Anadolu Lisesi

3. Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi

4. Özel Yöntem Okulları

KIZLAR

 1. Merkez Anadolu Lisesi

2. Atatürk Anadolu Lisesi

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet