İttifaka BBP’de yeşil ışık yaktı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Başkanı Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaklarını ve mevcut Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bu süreçte destekleyeceklerini açıklamıştı. Bu açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli ile konuyu yüz yüze görüştü ve görüşmenin ardından Erdoğan, "Milli ve yerli olan herkesle birlikte hareket ederiz. Milli bir mutabakat olacak" dedi. Bu gelişmelerin ardından Büyük Birlik Partisi (BBP) de bu ittifaka yeşil ışık yaktı.

İttifaka BBP’de yeşil ışık yaktı! Güncel

Haber: Kübra TÜRKAN

BBP İl Başkanı Alpay Gökçe, “Hepinizin malumu üzerine aylardır partilerin ittifak yapma süreci kamuoyunda konuşuluyordu. Geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli bu konuda somut bir adım atarak önümüzdeki seçim sürecinde AK Parti ile birlikte hareket edeceklerini ifade etti. Dün itibari ile Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'de bu konuda açıklama yaparak AK Parti, MHP ittifakına olumlu baktığını bu birlikteliğe Büyük Birlik Partisinin de katkı sağlayacağını ifade etti. Bizler de yerel teşkilatlar olarak atılan bu adımları isabetli görüyoruz. Ülkemizin içinden geçmiş olduğu şu sıkıntılı süreç ve zeminde doğru olanın bu olduğuna kanaat getiriyoruz” dedi.

“BU SÜRECİ GÜÇLÜ LİDERLE GEÇMELİYİZ”

Sözlerini sürdüren Gökçe, “Bilindiği üzere ülkemiz son bir kaç yıldır asimetrik bir savaşın hedefi olmuş 15 Temmuz darbe girişimi, PKK’nın iç savaş senaryosu, Suriye sınırımızdan gelen tehditler, ekonomik baskılar ile milli bekası tehdit edilmiştir. Devletin bekası, milletin selameti, ülkenin geleceği bu kadar risk altında iken partizanca, egosal yaklaşımların yanlış olacağına inanıyoruz. Büyük Birlik kadroları tarihin her döneminde devletçi, milli bir duruş sergilemiş biz, siz ayrışmasına, çıkar çatışmasına düşmemiş safını ülke ve millet menfaatleri noktasında belirlemiştir. Bugün yine önemli ve tarihi bir süreçten geçiyoruz. Mevcut dönem ülkemizin ikinci milli mücadele ve bağımsızlık dönemidir. Hal böyle olunca, ülke insanının kişisel ve partizanca çıkarlarını bir kenara bırakıp milli birlik ve milli şuur içinde hareket etmesi elzem hale gelmiştir. İçinden geçtiğimiz sarsıntılı ve fay hatları ile dolu olan bu sürecin güçlü bir iktidar ve güçlü bir lider ile geçilmesinin önemine inanıyoruz. Bizler de Elazığ il teşkilatları olarak Genel merkezimizin aldığı bu kararı destekliyoruz. Bundan sonraki çalışmalarımızın da bu yönde olacağını duyuruyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet